آموزش مقدماتی سئو (SEO)

برای اینکه یک خلاصه دقیق از اونچه که برای استخدام یک متخصص سئو لازم هست و اینکه باید دقیقا دنبال چه چیزهایی باشید، میتونید مقاله “آیا به یک متخصص سئو نیاز دارید؟ اگر براتون جذابه که یک نگاه کامل براساس بهترین تجربیات متخصصان گوگل داشته باشید، مطلب درستی رو انتخاب کردین. در اینجور موارد، اگر تنها قصدتون اینه که اون صفحه داخل نتایج گوگل نمایش داده نشه ولی اهمیتی نمیدین که یک کاربر با یک لینک بتونه به اون صفحه دسترسی داشته باشه از تگ noindex استفاده کنید. برای اینکه مسیر رندر و ایندکس شدن بهینه ای داشته باشیم، همیشه به Googlebot اجازه دسترسی به javascript، Css و عکس های استفاده شده در وبسایت رو بدین. SEO – بهینه سازی موتور جستجو : فرآیندی که سایت شما رو برای موتورهای جستجو قابل فهمتر میکنه. بهینه سازی موتور جستجو (سئو) اغلب صحبتش در مورد یکسری اصلاحات روی سایت هست. تصمیم اینکه یک متخصص سئو رو استخدام کنید، تصمیم بزرگیه که میتونه بصورت بالقوه باعث بهبود سایت بشه و زمانی که قرار بوده به این کار بپردازین رو آزاد کنه.

اگر محتوایی در اختیار دارید که ازش کسب درآمد میکنید، درحال مدیریتش هستین یا از طریق گوگل در حال توسعه اونید و یا مالک یک کسب و کار در حال رشد و پر رونق یا مالک چند سایت هستید، حتی اگر متخصص سئو در یک شرکتید، یا شاید برای خودتون مشغول یادگیری SEO هستین و درحال سر در آوردن از نحوه کارکردن سرچ گوگل، این مقاله احتمالا براتون کاربردی باشه. به این شکل site: روی url اصلی وب سایتتون سرچ کنید. اگر فایل robots.txt اجازه crawl شدن این فایل هارو نده، بصورت مستقیم روی کیفیت الگوریتم ما برای پردازش و ایندکس کردن محتوای شما تاثیر میذاره. ممکنه تمایلی نداشته باشید که صفحهی بخصوصی از سایتتون crawl بشه، چرا که برای کاربرانی که اون رو داخل نتایج جستجو میبینن هیچ فایده ای نداشته باشه، اگر شما قصد دارید که موتورهای جستجو صفحاتی رو crawl نکنن، سرچ کنسول گوگل یک تولید کننده robots.txt دوست داشتنی داره که میتونه توی ساختن این فایل بهتون کمک کنه.

سرچ کنسول گوگل، ابزارهایی به شما ارائه میده که محتوای خودتون رو به گوگل معرفی کنید و عملکرد خودتون رو داخل گوگل زیرنظر داشته باشین. اگر شما دوست داشته باشید حتی سرچ کنسول میتونه موارد مشکل سازی که روی سایتتون بهش برمیخوره رو هم بهتون هشدار بده. از اینجا میتونید وارد سرچ کنسول بشید. اینجا یکسری سوالات مقدماتی وجود داره که باید درمورد وبسایت خودتون، وقتی که شروع به کار کردین بپرسید. اغلب هم ممکنه ازش به عنوان یک جایگاه شغلی برای یک شخص به کار برده بشه. بهرحال یک سئوکار خوب همیشه میتونه به شما برای بهبود سایت موجود هم کمک کنه. یک متخصص SEO فردیه که اموزش دیده تا جایگاه سایت شما رو در موتورهای جستجو ارتقاء بده. این مقاله هیچ نکته عجیب و غریبی که سایت شمارو یکباره به رتبه اول ارتقاء بده نداره! یکی از اون کاربران موتور جستجو هست، که به بقیه کاربران کمک میکنه که محتوا وب سایت شما رو پیدا کنن.

SEO درواقع در مورد کمک به موتور جستجو برای فهمیدن محتوای وبسایته. اما دنبال کردن این نکات به موتور های جستجو کمک میکنه که راحتتر محتوا شمارو پیدا، ایندکس و در نهایت اون رو درک کنن. احتمالا از قبل با خیلی از این مطالب آشنا هستید، چرا که اغلب این مطالب اجزا ضروری برای هر صفحهی وب هستن، اما ممکنه از همه این نکات در عمل استفاده نکرده باشین. برای اطلاعات بیشتری درمورد robots.txt، پیشنهاد میکنیم راهنما استفاده از فایل robot.txt رو بخونید. در آخر هم یک کاربر ماجراجو میتونه فایل robots رو بررسی کنه و حدث بزنه که احتمالا کدوم URL ها حاوی اطلاعاتی هستن که شما نخواستین دیده بشن و ازش سوء استفاده کنه. همچنین برخی موتورهای جستجو ناقلا و سِرتِق که از استاندارد robots بیخبرن ، میتونن بدون توجه به فایل robots به همه جای سایت سرک بکشن. زمان طلایی برای استخدام یک متخصص سئو وقتیه که قصد طراحی دوباره سایت رو دارید یا قصد دارید سایت جدیدی رو راه اندازی کنید. از ابزار Url Inspection استفاده کنید. گوگل اغلب صفحات رو از طریق لینک های صفحات دیگه پیدا میکنه.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری learn-seo لطفا به بازدید از وب سایت ما.