آنتی اسکالانت؛ لیست قیمت خرید و فروش ویژه فروردین ۱۴۰۱ آب پاک سازان

آنتی اسکالانت؛ لیست قیمت خرید و فروش ویژه فروردین ۱۴۰۱ آب پاک سازان

شرکت مهندسی فرا آب بعنوان وارد کننده اصلی و مستقیم آنتی اسکالانت آماده همکاری با همکاران محترم و صنایع محترم می باشد. هنگامی که تمام یون های سدیم توسط کلسیم و منیزیم جایگزین شوند، رزین باید با یک محلول نمکی احیا شود. یکی از واکنش دهنده های لازم برای بارگیری رسوبات کربنات کلسیم را از بین می برد. برای سنجش عملکرد این ترکیبات، از دو روش آزمایشگاهی و میدانی استفاده می شود. اما در روش میدانی, آنتی اسکالانت علاوه بر تاثیر آن بر رسوبات، بر دیگر پارامترهای ضروری بر روی غشای RO و NF نیز بررسی می شود.

اشتباه در میزان مصرف ضد رسوب ها

آنتی اسکالانت‌ها بر پایه پلیمری دارای خاصیت زد خورندگی هستند و عملکرد عالی در ممانعت از ایجاد رسوبات کربناتی و سولفاتی درون فیلتر های ممبران می شوند. یکی دیگر از مکانیسم هایی که ترکیبات آنتی اسکالانت برای جلوگیری از رسوب استفاده می کنند، تغییر شکل کریستال ها است تا از ایجاد رسوبات چسبنده و سخت جلوگیری کنند. از آنجاییکه ایجاد رسوب در سیستم های غشاء معکوس اجتناب ناپذیر است می توان به کمک این مواد رسوب نرمی ایجاد کرد تا بتوان آنها را به راحتی برطرف کرد. ترکیبات آنتی اسکالانت پلی الکترولیت های فعالی هستند که در فرآیند نمک زدایی اسمز معکوس مورد استفاده قرار می گیرند تا از رسوب مینرال ها و تشکیل کریستال ها بر روی غشاها جلوگیری کنند. ترکیب اصلی که در ساختار این مواد به کار رفته است، گروه عاملی اسید کربوکسیلیک و فسفاته می باشد.

آنتی اسکالانت جنسیس یک آنتی اسکالانت قلیایی با دانسیته بالا است و در کنترل انواع رسوبات بویژه رسوبات فلزی آهن و منگنز موثر است. انتخاب نوع آنتی اسکالانت بایستی بر اساس آنالیز آب ورودی و رسوبات موجود در آن انتخاب شود و در صورت انتخاب درست بهترین عملکرد را خواهد داشت. با استفاده از این ماده مقیاس را از بین برده و رسوب در سیستم های غشایی را کاهش دهید. این ماده جریان‌های آب متمرکز در نمک را ایجاد می کنند RO سیستم هایی که می‌توانند مقیاس یا رسوب ایجاد کنند، در صورتی که کانال باریک آب خوراکی موجود در زخم مارپیچی به عناصر توخالی الیاف GE نشان دهنده جرم گیری و رسوب است. برای جلوگیری از رسوبات غشایی قبل از تصفیه، استفاده از ضد رسوبات برای از بین بردن مقیاس کاهش رسوب در سیستم های غشایی بدون در نظر گرفتن منبع تغذیه طراحی شده است.

GAC یا کربن فعال گرانولی از زغال سنگ ، پوسته یا هسته آجیل یا آلبالو و … یا چوب ساخته می شوند. کربن فعال کلر و کلرامین می تواند ترکیبات آلی باقیمانده را با کمک یک واکنش شیمیایی از بین ببرد. • به دلیل حساس بودن اغلب فرایندهای دوزینگ، توصیه می شود که حتما لوازم یدکی آن را تهیه و نگهداری کنید. • در صورت خاموش بودن پمپ به مدت طولانی، حتماً پیش از روشن نمودن مسیر مکش و اتصالات پمپ را شستشو دهید. • اگر از مواد خورنده استفاده می شود، لازم است از مقاومت بالای اجزای پمپ مطمئن شوید. • در نصب پمپ نکاتی مانند ارتفاع مناسب، محکم بودن شاسی، استفاده از 4 پیچ و مهره را در نظر بگیرید.

انواع آنتی اسکالانت یا ضد رسوب

به طور کلی آنتی اسکالانت های ترکیبی از نوع تک مولکولی بهتر عمل می کنند و نتیجه عالی تری را رقم می زنند. به همین دلیل نوع دارای پایه فسفاته بهترین نوع این ماده برای جلوگیری از تشکیل رسوب و از بین بردن رسوبات ممبران می باشد. آنتی اسکالانت رسوباتی نظیر کربنات کلسیم، سولفات استرونیوم، سولفات باریم و سولفات کلسیم را از بین می برد، از پوسته پوسته شدن غشاها جلوگیری می کند، از فیلترها و منافذ محافظت می کند و عمر ممبران را افزایش می دهد.

این ماده محرک سیستم تنفسی است و در صورتی که فرد در معرض تنفس آنتی اسکالانت قرار گیرد، ممکن است دچار التهاب بینی و گلو شده و سوزش و سرفه را به همراه داشته باشد. تاثیر بر روی ریه ها و تحریک آنها از دیگر اثراتی است که تنفس آنتی اسکالانت می تواند به همراه داشته باشد. رزين‌ها، كلسيم و منيزيم را با سديم تعويض كرده و آب سخت را به آب نرم تبديل مي‌كنند.

راه حل اول برای جلوگیری از رسوب آهک در وسایل لوله کشی باید از نرم کننده آب استفاده کرد. ضد پاششی این مواد فعال سطحی هستند که به ۳ روش اصلی با واکنش‌های بارشی تداخل می کنند. هنگام استفاده از آنتی اسکالانت حتما از ماسک، دستکش، محافظ صورت و عینک مخصوص استفاده نمایید. در صورت استفاده از نوع نامرغوب این محصول ، مجبور به تعویض زود به زود ممبران خواهید شد. همچنین تعداد دفعات شستشوی ممبران افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه عمر آن کم خواهد شد. این نشانه ها حاکی از آن است که شما بایستی با رسوبات ایجاد شده در سیستم مقابله نمایید.

اسکالانت هایی مانند فسفات کلسیم و فلوئورید کلسیم کمتر در تجهیزات صنعتی شایع هستند. جداول زیر مشخصات فنی سه نوع کد از آنتی اسکالانتهای برند جنسیس ( Genesys LF ،Genesys LS و Genesys CAS) را مشخص میکند. بازدارنده های ترکیبی نتایج بهتری را نسبت به بازدارنده های تک مولکولی از خود نشان می دهند. درصورت استفاده از یک بازدارنده تک مولکولی احتمال بیشتری وجود دارد که تزریق بیش از حد بازدارنده موجب می شود که خود بازدارنده بصورت کاتیون چند ظرفیتی از محلول خارج شود. بعضی از انواع بازدارنده های ترکیبی شامل پلی اکریل به جرم مولکولی سبک و سنگین هستند تا از قدرت کافی برای بازدارندگی در پراکنده سازی برخوردار باشند. خواص بازدارندگی و پراکنده سازی این ماده شبیه به سدیم سگزات متا فسفات است .

  • اگر به سیستم تصفیه آب شما و ممبران آن آسیب وارد شود، باید چند برابر برای تعمیر و یا تعویض آن هزینه کنید.
  • نرم افزار CoRoLa-T برای محاسبه مناسب ترین میزان تزریق آنتی اسکالانت استفاده می شود.
  • تماس چشمی این ماده نیز نیاز مند شست و شوی کامل و فوری برای مدت 15 دقیقه است.
  • آنتی اسکالانت مایع محلول ضد رسوب جهت رسوب زدایی و رفع گرفتگی ممبران های دستگاه اسمز معکوس مورد استفاده قرار می‌گیرد.
همچنین از قدرت پراکنده سازی بالایی بهره می برد که باعث می شود تا احتمال تشکیل رسوب، جلبک و سایر ترکیبات آلوده کننده محیط زیست به حداقل برسد. با بهره گیری از این نوع ضد رسوب فاصله زمانی بین دفعات شستشوی دستگاه تصفیه آب افزایش می یابد که خود باعث کاهش هزینه ها می شود. بطور معمول در آب ورودی دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس، نمک‌های محلول وجود دارد و این نمک‌ها باعث ایجاد رسوب و نهایتاً گرفتگی روزنه های میکرونی پلی آمید ممبران های دستگاه اسمز معکوس و اصطلاحاً پدیده scalling ایجاد می‌گردد. لذا لزوم استفاده از این محصول به عنوان ماده رسوب زدا برای حذف و از بین بردن آن‌ها، در دستگاه تصفیه آب ضروری به نظر می‌رسد. آنتی اسکالانت (ماده ای که از پوسته پوسته شدن سطح جلوگیری می کند یا آن را کند می کند).

برخی آنتی اسکالانت های پرکاربرد ترکیبی از پلی آکریل ها با وزن مولکولی سبک و سنگین هستند، تا محصول تولید شده از قدرت بازدارندگی بالاتری برخوردار باشد. این نوع از آنتی اسکالانت ها وزن مولکولی بالاتری نسبت به نوع پایه فسفاته دارند و می توانند انواع رسوبات کربناته و سولفاته را از بین ببرند. از آنتی اسکالانت پایه پلیمری بیشتر برای آب های دارای سختی زیاد استفاده می شود مانند آب دریاها، آب چاه ها و آب های شور. همچنین می توانید از طریق فرم تماس نیز پیشنهادات، نیازها و یا انتقادات خود را مطرح کنید. اما توصیه ما این است که آنتی اسکالانت قبلا در یک مخزن جداگانه با آب مخلوط شود. آب مورد استفاده برای رقیق سازی این مواد باید بدون سختی باشد و بهتر است که از آب خروجی سیستم اسمز معکوس باشد.