ارزیابی پیچیدگی کلمه • Yoast

به عنوان محصول نهایی، برای زبان انگلیسی، یک کلمه را پیچیده در نظر می گیریم اگر:

  • بیشتر از 7 کاراکتر است و
  • این کار را انجام می دهد نه در 5000 کلمه پرتکرار ظاهر می شود و
  • این کار را انجام می دهد نه با حرف بزرگ شروع کنید

اینترنت ما را قادر ساخته است که در چنین دنیایی به هم پیوسته و پر سرعت زندگی کنیم. امروزه مردم دائماً از اینترنت برای جستجوی انواع چیزها استفاده می کنند. آنها همچنین بین وب سایت ها می پرند تا بهترین پاسخ های ممکن را پیدا کنند. آنها ممکن است از Google به سایت شما بیایند، به سرعت محتوای شما را اسکن کنند و به عقب برگردند زیرا درک محتوای شما در نگاه اول آسان نیست. علاوه بر آن، اگر وب سایتی دارید، به خصوص وب سایتی با محتوای انگلیسی، به احتمال زیاد بازدیدکنندگانی را از نقاط مختلف جهان جذب می کند.

قبلاً، امتیاز آسان خواندن Flesch را داشتیم تا به شما این حس را بدهیم که درک یک متن برای کاربران سطوح مختلف چقدر دشوار است. این به خوبی کار می کند، و ما بسیاری از پست ها را با استفاده از این بازخورد بهینه کرده ایم. اما ما همچنین خود را در حال فکر کردن می بینیم: این خیلی عملی نیست، اینطور نیست؟ فرض کنید یک پست با امتیاز رایگان 45 دارید – که خواندن آن دشوار است و می‌خواهید درک آن را آسان‌تر کنید. چطور می توانید این کار را انجام دهی؟ از کجا باید شروع کرد؟ با در نظر گرفتن این افکار، ما در Yoast دور هم نشستیم و ایده هایی برای عملی کردن تجزیه و تحلیل خود ارائه کردیم. و محصول نهایی کلمه ارزیابی پیچیدگی بود.

به این دلایل، ما معتقدیم که باید سعی کنید محتوای خود را تا حد امکان در دسترس و آسان‌تر کنید. البته، همه بدون تأثیر بر پیامی که می خواهید ارسال کنید. با آسان‌تر کردن مطالب خود برای خواندن، آن را به روی طیف وسیع‌تری از مخاطبان باز می‌کنید. در عین حال، محتوای آسان برای خواندن بازدیدکنندگان شما را درگیر می کند و باعث می شود مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند.

به طور کلی، بازخورد Yoast SEO ممکن است شامل کلماتی باشد که برای شما یا مخاطبانتان اصلا پیچیده نیستند. اگر اینطور است، به هر حال، از این پیشنهادها صرف نظر کنید. در کنار آن، موارد بسیاری وجود دارد که جایگزین کردن کلمات پیچیده با همتایان ساده تر بسیار دشوار یا کاملاً غیرممکن است. فرض کنید در حال نوشتن یک گزارش کسب و کار یا یک خلاصه تحقیق هستید که حاوی کلمات تخصصی و تخصصی زیادی است. به احتمال زیاد مخاطبی که برایش می نویسید این کلمات را درک خواهند کرد، بنابراین می توانید با خیال راحت از پیشنهادات ما نیز صرف نظر کنید. به یاد داشته باشید، هیچکس بهتر از شما مخاطبان شما را نمی شناسد! صرف نظر از این، ما می خواهیم به شما توصیه کنیم که سعی کنید متن خود را تا حد ممکن آسان کنید.

کلمه ارزیابی پیچیدگی، اکنون در Yoast SEO Premium

خوب است توجه داشته باشید که امتیاز کلی خوانایی شما ممکن است تغییر کند زیرا ارزیابی سهولت خواندن Flesch حذف شده و با کلمه بازخورد پیچیدگی جایگزین شده است. اما نگران نباشید که نمره خوانایی شما به شدت تغییر خواهد کرد. واژه ارزیابی پیچیدگی و سهولت خواندن Flesch چیزهای مشابهی را می سنجد. بنابراین، اگر قبلاً یک گلوله سبز کلی داشتید، احتمالاً همینطور باقی می ماند.

ما همیشه به تحلیل خوانایی خود افتخار کرده ایم. این نه تنها به ما در نوشتن متن خوانا برای وب کمک کرده است، بلکه به هزاران کاربر دیگر که Yoast SEO را اجرا می کنند نیز کمک کرده است. امروز، ما جدیدترین افزوده شده به تجزیه و تحلیل خوانایی خود را در Yoast SEO Premium معرفی می کنیم: ارزیابی پیچیدگی کلمه. بیایید کشف کنیم که چیست و چگونه از آن به نفع خود استفاده کنیم!

کلمه ارزیابی پیچیدگی – در حال حاضر در بتا است

ما یک آستانه تعیین می کنیم 10% برای گلوله سبز برای بازخورد پیچیدگی کلمه. اگر کمتر از 10 درصد از کلمات در متن شما پیچیده باشد، آنگاه می توان متن کلی شما را آسان برای فهم در نظر گرفت. از طرف دیگر، اگر بیش از 10 درصد از کلمات متن شما پیچیده است، به شما توصیه می کنیم از کلمات کوتاه تر و رایج تر استفاده کنید.

چگونه از ارزیابی به نفع خود استفاده کنید

سپس از رشته های بازخورد زیر برای ارزیابی متن شما به عنوان یک کل استفاده می کنیم:

  • خوب (گلوله سبز): شما از کلمات پیچیده زیادی استفاده نمی کنید که خواندن متن شما را آسان می کند.
  • خوب (گلوله نارنجی): درصدی از کلمات در متن شما پیچیده در نظر گرفته می شود. سعی کنید از کلمات کوتاه تر و آشناتر برای بهبود خوانایی استفاده کنید.
  • بد (گلوله قرمز): مانند گلوله نارنجی، اما برای محتوای سنگ بنا فعال شده است.
به عنوان مثال، کلمه “معقول” را می توان پیچیده دانست زیرا شرایط بالا را دارد. ما کلماتی را که با حرف بزرگ شروع می‌شوند حذف می‌کنیم، زیرا آنها یک جمله را شروع می‌کنند. یا به افراد، مکان ها، ملیت ها، عناوین یا رویدادهای خاص اشاره کنید. بنابراین، جایگزینی این کلمات غیرممکن خواهد بود.

بد نیست بدانید که این ویژگی در حال حاضر در مرحله بتا است. در حال حاضر، ارزیابی فقط برای متن در داخل بازخورد می دهد انگلیسی. ما فکر می کنیم این تصمیم معقولانه ای است که با انگلیسی شروع کنیم زیرا یکی از پرمخاطب ترین زبان ها در جهان است. با این گفته، ما در به‌روزرسانی‌های آتی Yoast SEO Premium از زبان‌های بیشتری پشتیبانی خواهیم کرد. گوش به زنگ باشید!

چرا ما این ویژگی را معرفی می کنیم

همانطور که از نامگذاری می توانید تصور کنید، ارزیابی پیچیدگی کلمه متن شما را بررسی می کند و کلماتی را که طبق تعریف ما پیچیده هستند برجسته می کند. همچنین درصد کلمات پیچیده در متن را به شما می گوید. هرچه از کلمات غیر معمول و پیچیده‌تر استفاده کنید، درک کامل پیام شما برای بازدیدکنندگان دشوارتر خواهد بود. به لطف بازخورد در Yoast SEO، می توانید به راحتی این کلمات پیچیده را شناسایی کرده و بر اساس آن تغییر دهید.

برای کاربران ما که نسخه رایگان Yoast SEO را اجرا می کنند، این ارزیابی را در تجزیه و تحلیل خوانایی مشاهده خواهید کرد، اما این گزینه خاکستری خواهد بود. برای باز کردن این ویژگی باید به Yoast SEO Premium ارتقا دهید. این قدرتمند، قابل اجرا است و مطمئناً به شما در نوشتن محتوای عالی کمک می کند که کاربران شما از آن استقبال کنند.منبع

متوجه خواهید شد که امتیاز سهولت خواندن Flesch دیگر در تجزیه و تحلیل خوانایی موجود نیست زیرا با کلمه ارزیابی پیچیدگی جایگزین شده است. اما نگران نباشید، به این زودی از بین نمی رود. به جای آن، این ویژگی را به تب Insight منتقل کردیم. در اینجا، امتیاز و سایر بینش ها را در مورد محتوای خود، مانند تعداد کلمات، زمان خواندن، و کلمات برجسته در متن خود خواهید یافت. اما با حرکت رو به جلو، از این ارزیابی در تحلیل خوانایی استفاده نخواهیم کرد.

بنابراین، چگونه تعریف کنیم که یک کلمه پیچیده است یا خیر؟ به عنوان نقطه شروع، ما از مجموعه‌های داده از چندین بخش تحقیق استفاده کردیم که شامل شرکت‌کنندگان بومی و غیربومی است. سپس آزمایش خود را انجام دادیم و مدلی را ایجاد کردیم که می تواند بین کلمات پیچیده و غیرپیچیده بر اساس طول کلمه و میزان رایج بودن آنها تشخیص دهد.

خیلی سرراست است. ارزیابی در پس‌زمینه کار می‌کند و متن شما را هنگام نوشتن بررسی می‌کند. یک نماد چشم در کنار بازخورد در نوار کناری خود مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی نماد، کلمات پیچیده و غیر معمول برجسته می شوند. سپس می توانید خودتان تصمیم بگیرید که با این کلمات چه کاری می خواهید انجام دهید.

برای کاربران ما که نسخه رایگان Yoast SEO را اجرا می کنند، ممکن است به دلیل حذف امتیاز آسان خواندن Flesch، امتیاز خوانایی کلی خود را نیز تغییر دهید.

اسکرین شات امتیاز سهولت خواندن flesch در برگه بینش به همراه سایر اطلاعات بینش.
می‌توانید ارزیابی آسان خواندن Flesch را در برگه Insights به همراه سایر بینش‌های متن خود بیابید.

توضیح مختصری در مورد نحوه عملکرد ارزیابی

کلمه ارزیابی پیچیدگی در Yoast SEO Premium 18.9 موجود است. اکنون افزونه خود را برای دریافت این ویژگی به روز کنید! و منتظر پشتیبانی از زبان های بیشتر در به روز رسانی های آتی ما باشید.