افزودن داده های ساخت یافته BoatTrip به صفحات مسیر کشتی

فرضیه اصلی ما برای این آزمایش این بود که پیاده‌سازی داده‌های ساختاری BoatTrip، یک نوع schema.org که تکه‌های غنی تولید نمی‌کند، تأثیر مثبتی بر ترافیک ارگانیک هدایت شده به سمت صفحات مسیر کشتی در وب‌سایت تحت بررسی دارد.

img-semblog

نگاهی دقیق‌تر به داده‌های ما نشان می‌دهد که تأثیر این آزمایش فراتر از افزایش کلیک‌ها بر روی صفحات آزمایش‌شده است. در مقایسه با گروه کنترل مدل‌سازی‌شده خود، همانطور که تحلیل‌گر تست SEO A/B تأیید می‌کند، ما افزایشی در برداشت‌ها مشاهده کردیم.

img-semblog

در این مطالعه موردی، ما به دنبال بررسی اثر ترکیب داده های ساخت یافته BoatTrip در صفحات مسیر کشتی یک وب سایت مسافرتی بودیم. هدف ما نه تنها اندازه گیری تأثیر این تغییر، بلکه ایجاد یک مورد تجاری قانع کننده برای اختصاص منابع لازم برای اجرای این تغییر در سراسر وب سایت بود.

فرضیه

قدرت نتایج ما با اهمیت آماری مشاهده شده در آزمون مشخص می شود. در نمای تجمعی، زمانی که ناحیه سایه‌دار آبی در زیر یا بالای محور x=0 قرار می‌گیرد، آزمون در سطح اطمینان 95 درصد از نظر آماری معنی‌دار تلقی می‌شود. این سطح از اهمیت نشان می دهد که ما اطمینان زیادی داریم که افزودن داده های ساختار یافته BoatTrip تأثیر مثبتی بر ترافیک ارگانیک به صفحات فهرست وب سایت خواهد داشت.

پس از تجزیه و تحلیل بیشتر، ما متوجه شدیم که این افزایش به دلیل بهبود موقعیت صفحه و افزایش دید در طیف وسیع تری از عبارات جستجو است.

با این حال، به یاد داشته باشید که آنچه برای یک وب سایت کار می کند ممکن است نتایج یکسانی را برای وب سایت دیگر نداشته باشد. هر وب سایتی منحصر به فرد است، با محتوا، مخاطب و اهداف متمایز. تنها راه قطعی برای تعیین اینکه چه چیزی برای موقعیت خاص شما بهترین کار را انجام می دهد، انجام آزمایشات است. با انجام این کار، می توانید استراتژی سئوی خود را متناسب با نیازها و اهداف منحصر به فرد خود تنظیم کنید و پتانسیل موفقیت را به حداکثر برسانید.منبع

موتورهای جستجو مانند گوگل از داده های ساختار یافته برای درک محتوای یک صفحه و جمع آوری دانش در مورد وب گسترده تر و جهان به طور کلی استفاده می کنند. از منظر SEO، داده های ساختاریافته برای کمک به موتورهای جستجو برای درک ماهیت محتوا در رابطه با هدف کاربر بسیار مهم است. هدف این است که محتوای خود را با آنچه کاربران جستجو می‌کنند همسو کنیم و احتمال اینکه محتوای ما به عنوان مرتبط‌ترین پاسخ به درخواست جستجوی کاربر ارائه شود، افزایش می‌یابد.

این قالب استاندارد شده برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و طبقه بندی محتوای آن استفاده می شود، در نتیجه زمینه معنایی موجودیت ها را ایجاد می کند و روابط بین قطعات مختلف محتوا را در سراسر اینترنت روشن می کند. این ظرفیت برای نسبت دادن معانی خاص به نهادها، درک عمیق‌تر محتوای آنلاین را تسهیل می‌کند.

برای این آزمایش، ما از SplitSignal برای راه‌اندازی یک محیط آزمایشی کنترل‌شده روی تقریباً 1500 صفحه مسیر از وب‌سایت مورد نظر استفاده کردیم.

لازم به ذکر است که این آزمایش در نسخه ایالات متحده وب سایت انجام شده است. با این حال، ما در کشورهایی مانند فرانسه و آلمان نیز تنظیمات مشابهی را اجرا کردیم و شاهد نتایج مشابهی بودیم.

این فرضیه از درک اساسی نقش داده های ساختاریافته در سئو نشات می گیرد، این پتانسیل برای افزایش درک موتور جستجو از محتوای صفحه وب و توانایی آن برای ایجاد ارتباطات قوی تر بین اطلاعات مرتبط در وب است.

این تغییر ارتباط صفحات آزمایش شده را افزایش داده است. با پیاده‌سازی داده‌های ساختاریافته، Google را قادر می‌سازیم تا هر صفحه و محتوای آن را بهتر ارزیابی کند، در نتیجه توانایی آن را برای مطابقت دقیق محتوا با هدف جستجوی کاربر افزایش دادیم.

فرضیه ما مبتنی بر چندین فرض اساسی است که به شرح زیر توضیح خواهیم داد:

  • درک بهتر موتورهای جستجو: با افزودن داده های ساخت یافته BoatTrip، اطلاعات صریح و معناداری را در مورد محتوای صفحات مسیر کشتی خود در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهیم. این می تواند منجر به نمایه سازی و درک بهتر محتوای صفحه توسط موتورهای جستجو شود.
  • همسویی با هدف کاربر: داده های ساختاریافته ممکن است به همسویی بیشتر محتوای صفحات مسیر کشتی با هدف جستجوی کاربر کمک کند. با تعریف واضح محتوای مربوط به سفرهای قایق و مسیرهای کشتی، موتورهای جستجو می توانند این صفحات را با دقت بیشتری با درخواست های کاربر مرتبط مطابقت دهند.
  • لبه رقابتی: از آنجایی که همه وب سایت ها از داده های ساخت یافته به طور موثر استفاده نمی کنند، پیاده سازی داده های ساختار یافته BoatTrip می تواند به وب سایت مزیت رقابتی در نتایج جستجو بدهد.
  • ارتباط ترافیک: ترکیب داده های ساخت یافته BoatTrip ممکن است ارتباط ترافیک به وب سایت را افزایش دهد. یعنی می تواند کاربران بیشتری را که به طور خاص به مسیرهای کشتی و سفرهای قایق علاقه دارند جذب کند.

امتحان

قبل از شروع: اگر با اصول تقسیم بندی تست سئوی آماری و نحوه عملکرد SplitSignal آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم از اینجا شروع کنید یا یک نسخه نمایشی از SplitSignal درخواست کنید.


img-semblog

آزمایش ما نشان می‌دهد که استفاده از داده‌های ساختاریافته برای غنی‌سازی نتایج جستجو با قطعه‌های غنی، تنها آغاز تأثیر بالقوه آن است. استفاده از داده های ساختاریافته برای ارائه زمینه موتورهای جستجو و اتصال معنایی صفحات وب به طور قابل توجهی می تواند عملکرد سئو را افزایش دهد.

داده های ساخت یافته BoatTrip یک مفهوم جدید در حوزه داده های ساخت یافته است، به ویژه همانطور که توسط Schema.org تعریف شده است. هدف از آن ارائه مجموعه ای خاص و دقیق از اطلاعات مربوط به سفرهای تجاری کشتی است که به وب سایت های مسافرتی اجازه می دهد اطلاعات دقیق و جامعی در مورد چنین خدماتی به Google ارائه دهند.

در l-dnPOPRPhU

با پیشرفت تست، شاهد افزایش مستمر کلیک ها بر روی صفحات آزمایش شده بودیم که در سطح اطمینان 99٪ به اوج رسید. این سطح اطمینان بالا، اثربخشی تغییری که ما اجرا کردیم را بیشتر تقویت می‌کند.

ما یک اسکریپت سفارشی ایجاد کردیم تا داده های ساختار یافته BoatTrip را در این صفحات بگنجانیم. این اسکریپت برای استخراج تمام اطلاعات مربوطه از هر صفحه و قالب بندی مجدد آن در قالب استاندارد schema.org طراحی شده است.

ما کشف کردیم که افزودن داده های ساختار یافته BoatTrip منجر به افزایش قابل توجه 5.2٪ در کلیک های ارگانیک هدایت شده به سمت صفحات آزمایش شده شد. این افزایش نشان دهنده یک بهبود قابل توجه است و شواهد قانع کننده ای از اثربخشی اجرای داده های ساخت یافته ارائه می دهد.

با توجه به اینکه نوع BoatTrip رسماً بخشی از واژگان اصلی schema.org نیست و در حال حاضر در بخش در انتظار قرار دارد، تصمیم گرفتیم که طرح را به‌عنوان BoatTrip و Trip دوبار تایپ کنیم. این تاکتیک برای حفظ اعتبار و اثربخشی داده‌های ساختاریافته ما، تسهیل درک Google از محتوای صفحه استفاده شد.

داده های ساختاریافته اغلب به دلیل توانایی آن در بهبود نتایج جستجو از طریق قطعه های غنی شناخته می شوند، اما این تنها سطح پتانسیل واقعی آن را خراش می دهد. در حوزه سئو، داده های ساختاریافته نقش مهمی را ایفا می کند و موتورهای جستجو را قادر می سازد تا محتوای وب سایت را بهتر درک کنند و تفسیر کنند. این به انتقال از «رشته‌های» صرف کلمات به «چیزها» یا موجودیت‌های معنادار کمک می‌کند، در نتیجه یک شبکه اطلاعاتی پیچیده‌تر و مرتبط‌تر ایجاد می‌کند.

توجه داشته باشید که ما صفحات گروه کنترل واقعی را با صفحات آزمایش شده خود مقایسه نمی کنیم، بلکه یک پیش بینی مبتنی بر داده های تاریخی است. این مدل پاسخ خلاف واقع را پیش‌بینی می‌کند که در صورت عدم مداخله رخ می‌داد. ما این را با داده های واقعی مقایسه می کنیم. ما از مجموعه ای از صفحات کنترل استفاده می کنیم تا زمینه مدل را برای روندها و تأثیرات خارجی ارائه دهیم. اگر چیز دیگری در طول آزمایش ما تغییر کند (به عنوان مثال، فصلی)، مدل آن را شناسایی و در نظر می گیرد. با فیلتر کردن این عوامل خارجی، بینشی در مورد تأثیر واقعی تغییر سئو به دست می آوریم.

چرا

این آزمایش در یک دوره 28 روزه اجرا شد و یک بازه زمانی قابل توجه برای موتورهای جستجو برای خزیدن و نمایه سازی تغییرات ایجاد شده در صفحات فراهم کرد. در طول این مدت، می‌توانیم مطمئن شویم که Googlebot بیش از 92٪ از صفحات موجود در آزمایش را بازدید کرده است.

نتایج