اهمیت سایت مپ برای گوگل

تاثیر نقشه سایت بر سئو چیست؟ این کار علاوه بر اینکه به ساده تر یافته شدن سایت مپ کمک می کند. صفحه درباره ما ، تماس با ما ، پستهای جدید، آرشیو پست ها ، اخبار جدید و آرشیو خبر، به این ترتیب علاوه بر ساده تر شدن صفحه سایت مپ به کاربران امکان میدهید، که با رفتن به صفحات آرشیو سایر مطالب منتشر شده را نیز مطالعه کنند. با مطالعه این مقاله از سایت وب24 یک استراتژی بینقص طراحی کنید. پیشنهاد میشود که حتما این مقاله را مطالعه کنید. همچنین باعث افزایش ورود کاربران و جذب کاربر از جستجوگرها به وبسایت شما میشود. شما میتونید برای صفحات مختلف گزینه افزودن به نقشه سایت قرار بدید و تنظیمات زیاد دیگری را هم برای کاربر ایجاد کنید. بنابراین بهترین راه برای یافتن پلاگین دلخواه خود این است که، در پنل مدیریت سایت خود در قسمت دانلود پلاگین ها بدنبال پلاگین های مربوطه جستجو کرده و با توجه به میزان محبوبیت و توضیحات پلاگین آن را دانلود و استفاده کنید. شما میتوانید به این سایت ها رفته و با ورود آدرس سایت و سایر مشخصات خواسته شده برای سایت خود یک سایت مپ ایجاد کرده و آنرا دانلود و در آخر هم در سرور خود بار گذاری کنید.

برخی سایت ها به شما امکان میدهند که برای سایت خود یک سایت مپ ایجاد کنیم. شاید با خود بگویید این امر که کاملا مشخص و واضح است و نیازی به تفسیر ندارد. متن پیوندی در نمای کلی به صفحهای که آن رفرنس شده لینک شده است. ولی حقیقت این است که این اشتباه در بسیاری از سایت های شرکت های طراحی سایت نیز مشاهده میشود و این موضوع نشاندهنده آن است که بسیاری از کاربران حرفه ای سایت نیز به آن بی توجه بوده اند. تعداد این پلاگین ها بقدری است که نامبردن آنها خود چندین و چند صفحه خواهد شد. این نقشه سایت همچنین میتواند به فرمت XML ایجاد شود و به موتور جستجو ارسال شود بنابراین آنها میتواند به طور مؤثرتر وبسایت را بررسی (crawl) کنند. ایراد استفاده از این گونه سایت مپ ها در داینامیک نبودن آنها است. به صورت ریشهای XML فایلی است که حاوی همه فعالیتهای پشت صحنه بر روی وبسایت است. هر دو نقشههای سایت XML و HTML به موتورهای جستجو برای بررسی (crawl) سایت شما کمک میکنند. در این مقاله از سایت وب24 به بررسی و معرفی بهترین افزونههای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر در وردپرس پرداختهایم. زمانیکه شما یک نقشه سایت ایجاد میکنید، و مثلا آن را به ابزار وبمستر گوگل ارسال میکنید گوگل میتواند نقشه سایت شما را بررسی (crawl) کند.

یک پروتکل نقشه سایت XML به طور خاص برای spiderهای موتور جستجو در نظر گرفته میشود. همانطور که گفته شد سایت مپ از زبانی به نام XML استفاده می کند. یعنی اینکه هر بارکه بخواهید یک صفحه را به سایت خود اضافه کنید باید یک سایت مپ جدید دانلود و جایگزین سایت مپ قبلی کنید. با توجه به نوع سیستم مدیریت محتوا سایت خود میتوانید پلاگین های رایگان و غیر رایگان بسیاری بیابید که بسادگی یک نقشه سایت ایجاد می کنند. از مزایایی این روش داینامیک بودن سایت مپ و عدم نیاز به دانلود مداوم یک نسخه جدید از نقشه سایت است. زبان XML بسیار شبیه به HTML است و یک زبان برنامه نویسی مانند ASP یا PHP براحتی میتواند مطابق استاندارد برای شما یک فایل XML ایجاد کند. تفاوت اصلی این است که یک نقشه سایت HTML کمک به بازدیدکنندگان برای افزایش درک جامع از سایت شما میکند؛ در حالی که XML به طور خاص برای دیده شدن سایت توسط موتور جستجو است. زمانی که شما صفحات و محتوای جدید به سایت اضافه میکنید شما میتوانید از نقشههای XML برای اطلاع به موتورهای جستجو استفاده کنید.

بنابراین داشتن هر دو نقشه سایت بهترین راه برای داشتن وبسایتی کاربر پسند و مؤثر در رتبه بندی آن میباشد. توصیه این است که هر دو را با هم داشته باشید. داشتن هر دو اعتماد به نفش ما را حفظ خواهد کرد و به اندازه کافی میدانید که شما هیچ کدام از ابعاد سئو را از دست نداده اید. اگرچه افراد معمولا گیج میشوند که چه زمانی از کدام نقشه سایت بهتر است استفاده کنند، این بستگی به هدف وبسایت شما دارد. نقشههای سایت مفیدند اگر شما دارای سایتی با محتوای پویا هستید، همچنین دارای سایتی جدید و اینکه زیاد به آن لینک نشده و یا حاوی مقدار زیادی محتوای آرشیو شده است که به خوبی لینک نشده است. محتوای ستونی pillar content چیست؟ یعنی با این روش شما به عنوان مالک یک سایت میتوانید تصمیم بگیرید که آیا مایل هستید صفحه ایجاد شده در گوگل ایندکس شود یا خیر. در اینجا به روشهای دیگر ایجاد سایت مپ خواهیم پرداخت. گاهی وقتی به کاربران میگوییم که باید صفحات به هم مرتبط باشند ، از همه صفحات به همه صفحات لینک های بی دلیل ایجاد می کنند. بنابراین میتواند یکی از معیارهای مهم در سئو سایت باشد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری learn-seo ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.