ایده های دکوراسیون رستوران و ۱۰ مرحله طراحی آن

محل اصلی رستوران محمد در محله دُرچه نزدیک شهر اصفهان واقع شده است.از آن جایی که خلوص، اصالت و قدمت دلیل اصلی رونق رستوران های قدیمی می باشد موقعیت کبابی محمد در منطقه مدرن فروشگاه های مرکز شهر، تعریفی جدید از این نام تجاری است که روح اصلی یک مکان سنتی در فضایی مدرن را حفظ نموده است. البته ناگفته نماند که از معماری نوین نیز میتوان در طراحی دکوراسیون رستوران ایرانی استفاده کرد، اما این مسئله ممکن است موجب کاهش به کارگیری سبک سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران شده و آن را از سبک ایرانی سنتی دور سازد. در فضای عمومی از رنگ قرمز برای روشنایی و هدایت افراد استفاده شده است که به عنوان ویژگی به نام تاکید در فضا کاربرد دارد. عمومی برای خوردن غذا اتفاقی است که در امپراتوری رم و چین باستان هم وجود داشت. به همین دلیل تقسیم بندی مناطق مختلف در فضای داخلی هتل به دو دسته خصوصی و عمومی بسیار مهم است.

برای نمونه می توان به رستوران هایی اشاره کرد که تلفیقی از بار و رستوران هستند و طراحی آن ها تلفیقی از یک محیط رسمی و طراحی داخلی اشپزخانه رستوران خودمانی است. مکانی که قصد دارید رستوران سنتی را در آنجا راه اندازی کنید. مکانی که از دید مشتری برای قرار ملاقات های عاشقانه , کاری یا دوستانه مناسب باشد در جذب مشتری موفق تر عمل می کند. پروژه طراحی رستوران ریواس با دارا بودن موقعیت مکانی ممتاز به علت قرارگیری در نبش دو خیابان اصلی و دید بی مانند آن به یکی از بزرگراه های اصلی شهر مطرح بود و کارفرما را بر آن داشت تا دست به بازسازی فضای رستوران پیشین زده و آن را به یک فضای رستوران شهری تبدیل کند . رستوران شهرزاد یکی از بهترین و معروف ترین رستوران های ایرانی در کانادا می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران راحتی صندلی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید می توانید با توجه به سبک دکوراسیون خود از انواع میز و صندلی های ساده و سنتی و مدرن و …

نسیم خنکی که به خاطر جریان آب به حرکت در می آید نیز پوست ما را نوازش می کند. وجود حوض و گلدان های گل در اطراف آن می تواند دکور شما را کامل تر کند. از طرفی ضمن حفظ خاص بودن طراحی و متفاوت، با محیط های اطراف و ساختمان های همجوار، همخوانی دارد. به مرور زمان محبوبیتش را حفظ و با برخورد صمیمی و خوب پرسنل توانست محبوبیتش را دوچندان کند. این رستورانهای زیبا با دکوراسیون متفاوت خود چشمها را به خود خیره می کند. از آن جایی که خلوص، اصالت و قدمت دلیل اصلی رونق رستوران های قدیمی می باشد موقعیت کبابی محمد در منطقه مدرن فروشگاه های مرکز شهر، تعریفی جدید از این نام تجاری است که روح اصلی یک مکان سنتی در فضایی مدرن را حفظ نموده است.

مردم به این سبک رستوران علاقه دارند، زیرا به طور شگفت انگیزی آن ها را را یاد ایران قدیم انداخته و به گذشته سفر می کنند. نمونههای بزرگ دیگر این رستورانهای فست فود زنجیرهای تاکو بل، کی اف سی و این اند آوت برگر هستند. طراحی رستوران فست فود میتواند به صورت کیوسک و سرپا باشد گرچه برخی هم میز و صندلی و فضای نشستن داخلی یا سایهبانهایی در خارج از رستوران دارند. پلان کافی شاپ یا رستوران به طرحی گفته می شود که فاصله و ارتباط بین اتاق ها و ساختارهای فیزیکی فضای رستوران را نشان می دهد. امروزه کسانی که در زمینه رستورانداری و کافه مشغول به کار هستند ، می دانند که دیگر رستوران و کافه ساده توانایی جلب نظر مشتری را ندارد. در صورت یکه رستوران مورد نظر شما این ویژگی ها را نداشته باشد بدون شک از جمله رستوران های فوق لوکس تهران به شمار نمی رود. در این مقاله به چگونگی تأثیر فضای رستوران و موفقیت آن، با استفاده از طراحی داخلی و البته برخی از ایدههای درخشان، میپردازیم. لذت اجرای نکات کاربردی کمتر از دکوراسیون داخلی است، اما یک رستوران کاربردی با عملکرد مناسب تاثیر به سزایی برای موفقیت کسب و کارتان دارد.

نورپردازی از دیگر المانهایی است که زیبایی فضا را دو چندان نموده است .استفاده مناسب از نورهایی که در کف کار می گردد با نوری کم اما هنرمندانه و تعدادی نورهای سقفی برای فضای آلاچیق ها بسیار زیبا و متناسب به کار رفته اند. برای ایجاد محیطی متفاوت به گونه ای که نظرها رو به خود جلب کند، طرح رستوران متناسب با ارزش های بومی منطقه انجام گرفت. بهترین رستورانهای سنتی، رستورانهایی هستند که در آن موسیقی زنده پخش می شود. اگر یک کافه روستایی کار می کنید ، سعی کنید موسیقی مردانه پخش کنید. موزیک های آرامبخش و لوکس زمانی که در این رستوران ه پخش شود بدون شک فضا را بسیار خاص و تر و منحصر به فردتر می سازد. شم اگر به این ویژگی ها دقت داشته باشید بدون شک می توانید به بهترین رستوران های تهران بروید. حتی اگر هم می خواهید برای راه اندازی کافه خود ایده بگیرید، خواندن این مطلب می تواند برایتان مفید باشد.

یک بنا نسبت به نوع آن تفاوتهای گوناگونی دارد و این تفاوت در دوره های گوناگون، تنوع بیشتری به خود میگیرد ولی در همه آنها وجوه مشترکی نیز وجود دارد و از آن جمله ایجاد فضایی است که انسانهای استفاده کننده از آن بنا، آمالشان در آن تحقق مییابد و آرامش می یابند. طراحی داخلی کافه رستوران تنوع زیادی دارد. این تنوع مبلمان چند خصوصیت مهم دارد. رستوران و کافی شاپ: طراحی دکوراسیون داخلی فضاهایی مثل رستوران ها باید آنقدر هوشمندانه صورت بگیرد که وقتی شما به عنوان یک مخاطب وارد فضا می شوید حس آرامش و راحتی و در عین حال تفاوت با خانه خودتان را حس کنید، در این مطلب می خواهیم به بررسی طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها و نکاتی که باید در حین طراحی مد نظر داشت بپردازیم، با چیدانه تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با نکات جذابی آشنا شوید. همه این موارد از جمله مفاهیمی است که باید از طریق طراحی داخلی کافه آن را به نمایش بگذارید. به این ترتیب شما می توانید در هر لحظه چیز جدیدی را تجربه کنید و آزمایش کنید و شگفت زده شوید.

این رنگ در بر دارندهی هوشیاری ، خوش بینی ، شادی و ثروت است . اگر برایتان مهم است که کافه مورد نظرتان در زمینه ارائه قهوه، حرفه ای عمل کند، می توانید روی سرویس های کافه ری را حساب باز کنید. یکی از مهمترین مراحل راه اندازی یک رستوران، نحوه طراحی داخلی و دکوراسیون آن است و اگر دکور رستوران کوچک شما به صورت حرفه ای طراحی شده باشد مطمئن باشید که طولی نمی کشد سیل مشتری را شاهد خواهید بود، البته در کنار دکوراسیون داخلی رستوران کوچک باید کیفیت و خدماتی که ارائه می شود نیز در سطح بالایی باشند ولی قبل از هر اقدامی برای دکور رستوران کوچک باید سبک رستوران انتخاب شود. باید با دقت بسیار زیادی انتخاب شود. تمامی ویژگی هایی که برخی از بهترین رستوران های دنیا و تهران دارند و شما زمان انتخاب رستوران مناسب می توانید به آنها دقت داشته باشید را نام بردیم. یک ترکیب رنگی شاد و نورپردازی پرنور برای جلوه دادن به غذاهای لذیذ رستوران خود انتخاب کنید تا عکس هایی که مشتری ها به اشتراک می گذارند افراد بیشتری را به رستوران شما بیاورد. یکی از مزیتهای اصلی آن منو سرشار از غذاهای لذیذ ایرانی است.

به همین دلیل شما با خیالی آسوده می توانید در بین انواع این رستوران ها یک را که با نیازهای شما مطابقت بیشتری دارد را انتخاب کرده و در آن غذای خود را میل کنید. انتخاب رنگ بعضی از فاکتورها نظیر کف پوش ، رنگ پرده ها، دیوارها، نوع میز و صندلی و رنگ آن ها و حتی نورپردازی کافی شاپ از این تم رنگی الهام میگیرد. این کانسپت رستوران که ترکیبی از فست فود و رستورانهای معمول است، یکی از قویترین بخشهای صنعت رستوران در دهه گذشته است. صرف غذا در رستوران های ایتالیایی تهران یکی از جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. ساختمان این پروژه بنایی قدیمی با قدمت ۱۴۰ سال است که پیش تر کاربردی تجاری و مسکونی داشته است و سپس به فضای رستوران تغییر کاربری داده است.

وجود برخی از غذاهای لوکس و لاکچری در منوی شما یکی از بهترین نشانه های لوکس بودن رستوران می باشد که شما باید به آن توجه داشته باشید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید طراحی رستوران خود را با توجه به آن انجام دهید. زمانی که شما همراه با موسیقی غذای خود را میل کنید بدون شک لذت بیشتری خواهید برد. چرا که تیم معماران می خواستند آن را سبک تر کنند. چرا که نیاز جامعه و بازار در این حوزه کاملا ملموس بوده و برندها، در حال پاسخگویی به این نیاز هستند. چرا که انتخاب غذا با آشپز بود! رستوران ها و کافی شاپ ها به منزله فضاهای نجات دهنده در محدوده ی شهرها هستند که هر زمان بخواهید می توانید از هجوم روزمرگی ها خارج شوید و به آن ها سری بزنید، با دوستی ملاقات کنید، غذایی بخورید، کتابی بخوانی یا یادداشت های روزانه ات را بنویسی، اما تنها کیفیت غذا و پذیرایی باعث نمی شود تا آن جا برای تان تبدیل به پاتوق های همیشگی شود، گاهی یک طراحی خاص، یک المان، یک ایده، یک خلاقیت باعث می شود تا همیشه آن فضا برایتان اولین انتخاب باشد.

رستوران شهرزاد، رستورانی که غذاهایی به سبک ایرانی در آن سرو می شود و معرف غذا های ایرانی بازاری مانند دیزی و کباب است. در این رستوران غذا های سنتی تبریزی مانند کوفته تبریزی و همچنین غذا های محبوب ایرانی مانند کباب، جوجه کباب و غیره سرو می شود. جزییات بیشتری از این پروژه دراختیار شما قرار می دهد. جزییات بیشتری از این پروژه در اختیار شما قرار می دهد. تنها باید دقت داشته باشید که برای برگزاری مراسم در این رستوران ها بدون شک باید هزینه بالایی را برای سرو غذا پرداخت کنید. به همین دلیل نباید از شما بابت خدماتی که ارائه می دهد هزینه بالایی دریافت کنید. محبوبین مجموعه ای که افراد می خواهند رد آن باشند هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل رستوران داران باید به این ویژگی هم اهمیت بسیار زیادی دهند. در این نوع رستوران شما فول سرویس دریافت نمیکنید اما کیفیت غذا و فضای بهتری را نسبت به رستورانهای فست فود تجربه میکنید. برخی از غذا هایی که در این رستوران برای صبحانه سرو می شود شامل کله پاچه، حلیم، دیزی سنگی و …