بازاریابی تجارت الکترونیک: چگونه فروشگاه خود را بهینه کنید و فروش را افزایش دهید


افزایش ترافیک وب سایت و فروش آنلاین هدف رایج شرکت های متعدد، چه بزرگ و چه کوچک است.

با پلتفرم هایی مانند BigCommerce، Shopify و GoDaddy، اکنون، راه اندازی یک فروشگاه جدید به تنهایی کار علمی نیست.

ممکن است اخیراً به کارآفرینی نگاه کرده باشید که یک فروشگاه تجارت الکترونیک موفق را اداره می کند و سعی می کنید این مدل را برای کسب درآمد آنلاین تکرار کنید. راه اندازی و راه اندازی فروشگاه آسان است، اما افزایش فروش و برندسازی ساده تر از آنچه هست به نظر می رسد.

برای موفقیت و بقا در تجارت، باید بدانید که چگونه وب سایت خود را بازاریابی کنید و هزاران ترافیک ایجاد کند به طوری که دستورات اتفاق می افتد.

آیا می دانستید؟

 • تقریباً 12 تا 24 میلیون وب سایت تجارت الکترونیک در سراسر جهان در حال اجرا هستند و رفقای جدید هر روز وارد می شوند.
 • بیش از 68 درصد از استراتژی بهینه سازی تبدیل ساختاریافته پیروی نمی کنند. کمتر از 8 درصد بیش از 1000 دلار در سال می فروشند – < 1M/12-24M.
 • پنجاه و نه درصد از خریداران هزاره قبل از خرید ابتدا از آمازون بازدید می کنند. بنابراین، در هر صنعت و گروه سنی، آمازون بزرگترین رقیب شماست.
 • و کمتر از 3 درصد از جلسات فروشگاه تجارت الکترونیک باعث فروش می شود.
 • هر وب سایت تجارت الکترونیک با یک هدف طراحی شده است – تبدیل بازدیدکنندگان آنلاین به مشتریان و خریداران. طراحی UI، سیگنال های UX، امتیاز بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، ارزش اعتماد، بررسی ها و صدها پارامتر دیگر بر تبدیل، فروش و سود شما تأثیر می گذارد.

بنابراین با حرکت رو به جلو، به چند نکته بهینه‌سازی که می‌توانید برای شروع فروش محصولات تجارت الکترونیک خود در نظر بگیرید و پیاده‌سازی کنید، بررسی خواهیم کرد.

UI و طراحی جذاب

این طرح بر سئو (مستقیم) تأثیر می گذارد و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا به فروشگاه چسبیده باشند. و همانطور که در هر فروشگاه آنلاین مشاهده می کنید، طرح وب سایت های تجارت الکترونیک کاملاً با یک وب سایت شرکتی یا یک وبلاگ شخصی متفاوت است. شما قرار است محصولات خود را به نمایش بگذارید. به محض اینکه کاربر در صفحه اصلی وب سایت شما قرار می گیرد، باید این احساس را داشته باشد.

طراحان باید بر روی یک قالب ساده و در عین حال موثر تمرکز کنند. ترکیب رنگ تم و فونت باید به طور کامل بررسی شود. همچنین، هر صنعتی به یک طرح رنگ خاص نیاز دارد. فروشگاه‌های آنلاین مد بیشتر رنگ‌های بنفش، نارنجی یا سبز را ترجیح می‌دهند، اما همان طرح رنگی برای فروشگاه‌های فناوری ایده‌آل نخواهد بود.

منبع – Quick Sprout

اما اگر می خواهید در مراحل اولیه کنترل کامل بر روی سایت خود داشته باشید و می خواهید سایر قسمت های وب سایت خود را مانند صفحات و مهمتر از همه وبلاگ بسازید و تمرکز کنید، افزونه WooCommerce برای شما بسیار مناسب است. سیستم های پرداخت یکپارچه و سیستم های موجودی پیشرفته در پلتفرم های اختصاصی تجارت الکترونیک بهتر پشتیبانی می شوند، اما اگر با جنبه های فنی راحت هستید، حتی WooCommerce نیز نیازهای شما را برآورده می کند.

سفر کاربر

رابرت فراست ممکن است بخواهد قبل از خواب کیلومترها پیاده روی کند، اما کاربران امروزی می خواهند با کمترین کلیک ممکن به مقصد برسند. شما باید سفرهایی ایجاد کنید که اطلاعات مربوطه را ارائه دهد و به کاربران اجازه دهد تا محصولات و خدمات را به ساده ترین شکل ممکن خریداری کنند. ایده خوبی است که از یک استراتژی قیف بازاریابی برای ترسیم سفر کامل کاربر کمک بگیرید.

قابلیت جستجو را فعال کنید

آیا نوار جستجو برای فروشگاه خود در نظر گرفتید؟

چه چیزی مناسب تر از این است که کاربران را قادر به جستجوی سؤالات خود از کادر جستجو در بالای صفحه اصلی کنیم؟

به کاربران کمک خواهد کرد:

 • محصولات را با توجه به جستجوی آنها کاوش کنید
 • برای جستجوی بخش مناسب در زمان زیادی صرفه جویی کنید

در عرض چند کلیک، کاربر می تواند در صفحه مورد نظر فرود آید.

استراتژی محتوای تجارت الکترونیک

مطابق با پیتر ویلفارت، بزرگترین مانعی که او اغلب می بیند این است که صاحبان فروشگاه های تجارت الکترونیک واقعاً به محتوا اهمیت نمی دهند. اما همانطور که می دانید، گوگل و مخاطبان شما اهمیت می دهند.

مانع واقعی این است که کاربران اطلاعات کافی را در صفحه اصلی فروشگاه‌های تجارت الکترونیک و صفحات دسته‌بندی محصولات پیدا نمی‌کنند، و این امر برای بازدیدکنندگان دشوار است که فوراً تشخیص دهند آیا فروشگاه یک مارک خوب است و ارزش ارتباط بیشتر با آن را دارد یا خیر.

اکنون، شما در مورد دارایی های محتوایی برای یک وب سایت تجارت الکترونیک فکر می کنید.

چگونه ما آن را انجام دهیم؟

نمونه های خوب شامل محتوای سئو پسند دارایی هایی مانند صفحات منبع، راهنماهای آگاه، و دارایی های بصری که خارج از دسته بندی و معماری الگوی محصول ظاهر می شوند، اما هنوز به نحوی یکپارچه هستند.

لطفا به این پست وبلاگ نگاهی بیندازید:

اکنون، 151 نوع گل یک پست فهرست طولانی است.

ممکن است در خارج از آن در نظر گرفته شود، اما بسیار بهتر از پست رقیب است.

شما می توانید نتیجه را به تنهایی ببینید:

 • 17000 بازدید ارگانیک در ماه
 • 49 پیوند دادن دامنه های ریشه
 • محتوای وبلاگ 42 درصد از کل تعداد ارگانیک ProFlowers را به خود اختصاص می دهد.

به طور مشابه، به لحن و صداقت برند خود در سراسر نسخه های فروش خود فکر کنید.

 • وب سایت های رقیب را اسکن کنید و طول مناسب کپی صفحات محصول خود را دریافت کنید. موضوع یک ابزار مفید در اینجا برای تحقیق در مورد ایده های محتوا است. می‌توانید فهرستی از سرفصل‌ها، کلمات کلیدی و سؤالات را برای استفاده در محتوای خود بر اساس «کلید کلیدی تمرکز» خود دریافت کنید.
 • آن را تا حد امکان مختصر نگه دارید. بازدیدکنندگان را با اطلاعات اضافی غرق نکنید.
 • از تصاویر بصری برای نشان دادن ایده خود استفاده کنید و مشاهده سریع جزئیات محصول را برای بازدیدکنندگان آسان تر کنید.
 • یک روش استاندارد – مزایای را نسبت به ویژگی ها برجسته کنید.
 • برای تشویق خوانایی از جملات کوتاه و نقاط گلوله استفاده کنید.

چند نکته بعدی نیز با استراتژی محتوا مرتبط است، اما اجازه دهید آنها را با جزئیات بررسی کنیم.

سرفصل ها تبدیل ها را جذب می کنند

بدون جلب توجه کاربران در چند ثانیه اول اولین بازدید، نمی‌توانید معیارهای زمان حضور در سایت یا نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

این جایی است که عنوان شما وارد می شود، اولین چیزی که بازدیدکنندگان شما متوجه آن می شوند. این تیتر باید کپی کند فریاد یک سود مطمئن شوید که بزرگ، پررنگ و خواندن آن آسان است. مطمئن شوید که خیلی طولانی نیست، اصطلاحات تخصصی صنعتی را شامل نمی شود و باید نادیده گرفته شود.

بهترین سرفصل ها کاربران را به خواندن ادامه می دهد.

یک مثال از مینی اجاق های چوبی مکعبی. صفحه فهرست آنها پیامی بسیار ساده و معنادار دارد که جستجوگران کوچک اجاق گاز نمی توانند از دست بدهند.

صنعت آنها لوازم جانبی لوکس، پوشاک یا لوازم الکترونیکی نیست. آنها با برخی از محصولات کمتر شناخته شده سر و کار دارند، اما سرفصل ها می توانند محصول شما را برجسته کنند و توجه خریداران بالقوه را به خود جلب کنند.

از تصاویر محصول استثنایی استفاده کنید

من اولین کسی نیستم که این را به شما می گویم، اما تصاویر پیامی را به صراحت ارائه می دهند، بسیار متقاعد کننده تر از کلمات.

خریداران دوست دارند آنچه را که می خواهید بفروشید ببینند، و تصاویر منبع جذب آنها هستند.

از پوشاک مد با کیفیت بالا استفاده کنید یا عکاسی از جواهرات تا محصولات خود را بدون گفتن به نمایش بگذارید. نه تنها زاویه جلو، بلکه از زوایای مختلف عکس گرفته شده است – تا جایی که می توانید بازی کنید و به کاربران اجازه بزرگنمایی کنید.

در قسمت قبل در مورد تیتر صحبت کردیم. یک تیتر جذاب همراه با تصاویر خیره کننده به احساسات بازدیدکنندگان ضربه زده و آنها را به اقدام بعدی هدایت می کند.

برندها زمانی که عکس‌های مشتریان خود را در صفحات فرود اعمال کردند، متوجه موفقیت واقعی در تبدیل شدند. تصاویر افراد واقعی توجه زیادی را به خود جلب می کند، در حالی که عکس های استوک بیش از حد صحنه سازی شده عمدتا نادیده گرفته می شوند.

عناصر اجتماعی پلاگین

شما باید به هنر رسانه های اجتماعی تسلط داشته باشید و یاد بگیرید که مکالمات را به روش درست پیش ببرید.

پروفایل های رسانه های اجتماعی باید به طور فعال مدیریت شوند. آنها چیزی نیستند که بتوانید تنظیم کنید و فراموش کنید.

ماهیت و نوع کسب و کار شما نیز تأثیرگذاری کمپین رسانه های اجتماعی شما را تعیین می کند. اگر در کسب و کارهای B2B با پایگاه مشتریانی که به ندرت در فیس بوک تعامل دارند، یک صفحه فیس بوک کار زیادی انجام ندهد. اما اگر بازار هدف شما در فیس بوک فعال است، پس کانالی است که نمی توانید بر آن نظارت کنید.

محصولات و خدماتی که روی محرک‌های عاطفی حساب می‌کنند، باید حضور آنلاین محرک بصری داشته باشند. اگر شما مجری تور هستید، دوست دارید مشتریانتان زیبایی، جذابیت و هیجان مقاصد را ببینند. فیس‌بوک، پینترست و توییتر گزینه‌های خوبی هستند که در آن‌ها نه تنها می‌توانید روشن کنید که چرا همه باید در فهرست سطل خود سفر کنند، بلکه می‌توانید محتوای تولید شده توسط کاربر را نیز برای حفظ چیزهای شخصی، انسانی و آرزویی تنظیم کنید.

دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی در سایت های تجارت الکترونیک اتصال، اشتراک گذاری و لایک کردن محصولات و تصاویر را برای کاربران آسان می کند. همچنین، به یاد داشته باشید که ویدیوها اغلب محتوای عالی و ویروسی ایجاد می کنند، بنابراین پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو مانند TikTok یا YouTube را نادیده نگیرید.

سرمایه گذاری زمان در بازاریابی

شرکت های تجارت الکترونیک برای جلب توجه باید در اطراف خود سر و صدایی ایجاد کنند.

بسیاری از بزرگترین موفقیت‌های استارت‌آپی که در اطراف خود می‌بینید بر اساس سال‌ها تلاش سخت، شبکه‌سازی بی‌وقفه، وبلاگ‌نویسی درخشان و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و نوآوری مستمر ساخته شده‌اند.

همه بنیانگذاران استارت آپ می دانند که موفقیت یک شبه یک افسانه است. سال ها مبارزه، شکست و درد باعث ایجاد موفقیت های یک شبه مانند Airbnb، توییتر و Pebble شده است. اگر دوستان معروفی دارید که می‌توانند به جای شما صحبت کنند، به شما کمک می‌کند تا جذابیت اولیه را به دست آورید.

گرفتن نام در مجلات برتر در تجارت شما، افراد مشهوری که طرح های شما را به نمایش می گذارند یا ارائه یک عملکرد خیره کننده و سرگرم کننده در رسانه های اجتماعی همه راه هایی هستند که از طریق آنها می توانید برند خود را بازاریابی کنید.

شبکه سازی برای همه حرفه ای ها و بیشتر برای کارآفرینان حیاتی است. شما را به روی ایده های جدید باز می کند و به شما کمک می کند تا در مورد روش های بازاریابی منحصر به فرد بیاموزید. بیشتر کارآفرینان می گویند که در شغل خود احساس انزوا می کنند، زیرا تنها به دنبال رویاهای خود می روند. شرکت در رویدادهای شبکه، کنفرانس ها، سمینارها و مناظره ها شما را درگیر و در ارتباط با جامعه گسترده تر نگه می دارد.

بنیانگذاران استارت آپ نمی توانند بیکار بنشینند. شما باید دست به دست شوید و مورد توجه قرار بگیرید.

با اینفلوئنسرها تیم تشکیل دهید

اینفلوئنسرها در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی یافت می شوند. آنها به خودی خود افراد مشهوری هستند و فالوورهای قابل توجه و وفاداری دارند که از محتوایی که توسط شخصیت های آنلاین مورد علاقه خود ارائه می شود، لذت می برند، اعتماد می کنند و از آنها قدردانی می کنند. اگر استارتاپ تجارت الکترونیک شما تجهیزات فضای باز می فروشد، با ماجراجویان مشتاق، کاوشگران، مسافران و علاقه مندان به ورزش که با ارائه محتوای ارزشمند به دنبال کنندگان خود نامی برای خود دست و پا کرده اند، همکاری کنید.

بسته بندی

مهم است که ترافیک جستجوی فعلی و نرخ تبدیل خود را شناسایی کنید و سپس واکنش نشان دهید. هر کسب و کاری همانند مخاطبانش منحصر به فرد است.

اگرچه من همه چیز را در این پست لحاظ نکردم و چیزهای بیشتری وجود دارد که باید آنها را پوشش دهید (گرفتن ایمیل ها، سرعت سایت، مشاهده نقشه های حرارتی، تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس، تجزیه و تحلیل کمپین های بازاریابی شما، بهبود صفحات محصول و غیره) نه نکته باید به اندازه کافی خوب باشد تا شما را در مسیر درست هدایت کند.

درست؟ برنامه عمل شما چیست؟ چگونه قصد دارید فروش خود را افزایش دهید؟

منبع