بازگشت سرمایه دسترسی دیجیتال

هنگامی که ROI دسترسی دیجیتال را محاسبه می کنید، باید این را در نظر بگیرید که هزینه دفاع از یک دعوی حقوقی دسترسی دیجیتال – یا حتی تسویه نامه درخواستی – اغلب می تواند از هزینه قابل دسترس کردن وب سایت شما فراتر رود.

با طراحی برای دسترسی، می توانید وب سایت و تجربیات دیجیتالی خود را برای همه بهتر عمل کنید.

2. طراحی در دسترس برای همه خوب است

هر کاربر می تواند از زبان ساده و مستقیمی بهره مند شود که اصطکاک را از بین می برد و گام بعدی واضح را به آنها می دهد. این پایه و اساس هر وب سایت بهینه سازی شده برای تبدیل است – و اتفاقاً با بهترین شیوه های طراحی در دسترس همپوشانی دارد.

3. دسترسی دیجیتال از قابلیت کشف پشتیبانی می کند

به همین دلیل، شواهد قوی وجود دارد که نشان می‌دهد گوگل هنگام رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها به دسترسی به آن پاداش می‌دهد. در واقع، دستورالعمل‌های وب‌مستر آن – که بهترین روش‌هایی را که به Google در یافتن، فهرست‌بندی و رتبه‌بندی سایت شما کمک می‌کند، تشریح می‌کند – مانند دستورالعمل‌های دسترسی خوانده می‌شود – و اغلب مستقیماً با WCAG مرتبط است.

در یک نظرسنجی اخیر AudioEye از 500 رهبر کسب و کار و متخصصان وب، 70٪ گفتند که “هزینه” نگرانی اصلی آنها در مورد دسترسی دیجیتال است. بسیاری از پاسخ‌دهندگان همچنین فکر می‌کردند که باید وب‌سایت خود را از ابتدا بازسازی کنند تا بتوانند یک تجربه مرور قابل دسترسی را ارائه دهند.

بر اساس راهنمایی‌های اخیر وزارت دادگستری، واضح است که انتظار می‌رود کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای استانداردهای دسترسی مانند WCAG را رعایت کنند تا از ADA پیروی کنند.

نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه منعکس کننده نظرات Moz نباشد.

در ایالات متحده، از هر چهار بزرگسال، یک نفر با نوعی ناتوانی زندگی می کند. وقتی ناتوانی‌های موقتی مانند شکستگی اندام‌ها یا آسیب‌های کوتاه‌مدت پس از جراحی یا درمان‌های پزشکی را در نظر بگیرید، این عدد حتی بیشتر می‌شود.

همچنین همپوشانی آشکاری بین قابلیت دسترسی و کشف وجود دارد. به عنوان مثال، سایت‌هایی با عناوین واضح و توصیفی – همان سرفصل‌هایی که ناوبری و درک مطلب را برای افراد دارای معلولیت آسان‌تر می‌کنند – برای موتورهای جستجو مانند Google نیز خزیدن آسان‌تر است.

اجتناب از منفی های دوگانه، مانند “زمان نامحدود نیست”.

 • در این پست، من سه مزیت دسترسی دیجیتال را مورد بحث قرار می‌دهم – و امیدوارم، دلیلی را برای اینکه چرا گنجاندن تنها کار درستی نیست، بلکه یک فرصت تجاری بزرگ است، توضیح می‌دهم.

  تصویر ارغوانی دستی که یک چوبدستی را روی نماد انسانی نگه داشته است.

  سه دلیل برای اولویت دادن به دسترسی دیجیتال

  در صورت امکان، از لیست‌های گلوله‌دار یا شماره‌دار استفاده کنید.

 • با پیروی از بهترین شیوه‌های طراحی در دسترس، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که همه می‌توانند با محتوای دیجیتال شما تعامل داشته باشند – صرف نظر از سن، ناتوانی یا هر عامل دیگری.

  همانطور که در دسترسی دیجیتال سرمایه گذاری می کنید، ارزش آن را دارد که پیشرفت خود را در طول زمان اندازه گیری کنید. برای شروع، می‌توانید از یک بررسی‌کننده دسترسی رایگان برای ارزیابی دسترس‌پذیری وب‌سایت خود استفاده کنید – و سپس ببینید که چگونه با اجرای بهترین شیوه‌های دسترسی، بهبود می‌یابد.  منبع

  یکی از بزرگترین تصورات نادرست در مورد دسترسی دیجیتال این است که نوعی حاشیه است. در واقع، افراد دارای معلولیت بزرگترین اقلیت در ایالات متحده هستند.

  طبق گزارش اقتصاد جهانی معلولیت 2020، افراد دارای معلولیت 1.9 تریلیون دلار درآمد قابل تصرف در سطح جهان را کنترل می کنند. این رقم با احتساب دوستان و خانواده آنها به بیش از 10 تریلیون دلار می رسد.

  با اتخاذ رویکردی فعال تر برای دسترسی دیجیتال، می توانید از قانون پیروی کنید و در عین حال یک الزام را به فرصتی برای رشد کسب و کار خود و ارائه تجربه ای فراگیر به هر مشتری تبدیل کنید.

  استفاده از جملات کوتاه با یک امتیاز در هر جمله.

 • در اصل، دسترسی دیجیتال همه چیز در مورد حذف موانعی است که می تواند مانع از مرور وب سایت شما شود.

  به عنوان مثال، راهنمای تکمیلی کنسرسیوم وب جهانی (W3C) برای WCAG 2 شامل بهترین شیوه ها برای محتوای واضح و قابل فهم است، مانند:

  • با این حال، مهم است که به مزیت دیگر ایجاد یک وب سایت در دسترس توجه کنید: انطباق بیشتر با استانداردهای دسترسی مانند دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب (WCAG)، که برای ارزیابی انطباق سایت با ADA استفاده می شود.

   اولین هدف هر ابتکار دسترسی دیجیتالی باید ارائه یک تجربه فراگیر به همه کسانی باشد که از وب سایت شما بازدید می کنند. این نه تنها کار درستی است، بلکه می تواند به شما کمک کند به بازاری برسید که به طور سنتی مورد استفاده قرار نمی گیرد.

   وب سایت های قابل دسترسی برای کاربرانی که با جستجوی صوتی به وب سایت ها دسترسی دارند نیز مفید هستند. بر اساس مطالعه صدای تلفن همراه گوگل، 41 درصد از بزرگسالان ایالات متحده و 55 درصد از نوجوانان روزانه از جستجوی صوتی استفاده می کنند. کسب و کارهایی که دارای وب سایت هایی هستند که برای جستجوی صوتی بهینه شده اند، شانس بیشتری برای کشف و استفاده توسط مشتریان بالقوه دارند.

   ایجاد پرونده تجاری برای دسترسی دیجیتال

   تصویر قبوض پولی در مقابل یک صفحه وب.

   بسیاری از رهبران کسب و کار از خطر عدم انطباق با قانون آمریکایی های دارای معلولیت (ADA) و سایر قوانین دسترسی آگاه هستند. طی چند سال گذشته، رکورد شکایت در مورد دسترسی دیجیتالی وجود داشته است. شرکت‌های بیشتری درخواست نامه دریافت می‌کنند یا به دلیل نقض ادعایی تحت ADA به دادگاه برده می‌شوند. و هنگامی که این اتفاق می افتد، دیگر رهبران کسب و کار توجه می کنند.

   قرار دادن کلید یا هدف اصلی در ابتدای یک پاراگراف.

  • چیزی که رهبران کسب و کار همیشه در نظر نمی گیرند، فرصتی است که دسترسی دیجیتال نشان می دهد، خواه دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتر، ایجاد یک سازمان فراگیرتر، یا بهبود تجربه مرور برای همه کاربران – بدون ذکر موتورهای جستجو و دستیارهای صوتی.

   1. دسترسی دیجیتال یک مورد لبه نیست

   تصویری از دو انبوه اسکناس پولی. در سمت چپ، 1.9 تریلیون دلار درآمد افراد دارای معلولیت. در سمت راست، بیش از 10 تریلیون دلار درآمد ترکیبی دوستان و خانواده آنها.

   این درک از دسترسی دیجیتال به عنوان یک مرکز هزینه بدون درمان آسان یکی از دلایلی است که با وجود 1.3 میلیارد نفر در سراسر جهان که با معلولیت زندگی می کنند، تنها 3 درصد از اینترنت برای افراد دارای معلولیت قابل دسترسی است.

   هدف از این توصیه ها رفع سردرگمی برای افراد مبتلا به نارساخوانی و سایر ناتوانی های یادگیری است. اما به همین راحتی می تواند بهترین شیوه نوشتن عمومی باشد.