بهبود عملکرد در WordPress 6.1 • Yoast

وقتی صفحه ای را درخواست می کنید، وب سرور باید مقداری را بازگرداند headers که حاوی اطلاعات فنی در مورد صفحه مانند وضعیت پاسخ است. این فاقد انعطاف‌پذیری است زیرا برخی از عملکردها در زمانی که کار نمی‌کنند headers در حال ارسال هستند. با حرکت send_headers پس از تجزیه پرس و جو توسط وردپرس، آن توابع اکنون به درستی کار می کنند. این تغییر ممکن است بر توسعه‌دهندگان افزونه تأثیر بگذارد و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر کند header.

بهبود عملکرد در ویرایشگر

به عنوان مثال، وردپرس یک بهبود را معرفی می کند کنترلر پست در REST API. هنگام بازگرداندن یک پست در یک پاسخ REST API، کنترل کننده پست داده های مرتبط مانند نویسنده، تصویر ویژه و متن را درخواست می کند. از آنجایی که این موارد مرتبط در حافظه پنهان (آماده استفاده) آماده نیستند، ممکن است به این معنی باشد که برای هر پست در پاسخ REST API، جستارهای داده ای از پایگاه داده جداگانه وجود دارد: یکی برای نویسنده، یکی برای تصویر برجسته و دیگری برای متن

در Yoast، ما به کاری که برای امکان‌پذیر کردن این نسخه انجام داده‌ایم افتخار می‌کنیم. از میان تمام شرکت هایی که به 6.1 کمک کردند، Yoast با 740 مشارکت انجام شده توسط 16 مشارکت کننده، رتبه دوم را به خود اختصاص داد. سرگئی بریوکوف – یکی از اعضای تیم اختصاصی ما از مشارکت کنندگان وردپرس – با 584 مشارکت در صدر فهرست قرار دارد! ناگفته نماند که Bluehost – یک شرکت همکار در Newfold Digital – نیز با 150 مشارکت کمک زیادی به این نسخه کرده است.

تصویر از jeanbaptisteaudras.com

بیایید به برخی از بهبودهای عملکرد قابل توجه در وردپرس 6.1 بپردازیم!

پیشرفت‌های عظیم WP_Query با افزودن‌های حافظه پنهان

برخی بهینه‌سازی‌ها در ویرایشگر بلوک انجام شد تا از تماس‌های تکراری به سیستم فایل و پردازش آن جلوگیری شود block.json فایل ها. این تغییرات باید عملکرد بارگذاری را بهبود بخشد و به نفع همه سایت های وردپرس باشد. آری استاتوپولوس – یکی دیگر از اعضای تیم مشارکت کننده اصلی وردپرس ما – مسئول انجام این اتفاق بود!

آیا می خواهید بهبود عملکرد بیشتری را امتحان کنید؟

ادوین یک متخصص محتوای استراتژیک است. او قبل از پیوستن به Yoast، سال‌ها مهارت خود را در مجله طراحی وب پیشرو هلند گذراند.

آواتار ادوین تونن

منبع

نسخه 6.1 به تلاش‌های نوسازی کد برای به‌روزرسانی مجموعه آزمایشی هسته و واحد وردپرس برای PHP 8.0 و 8.1 و همچنین آماده‌سازی برای PHP 8.2 ادامه داده است. انتظار می‌رود نسخه 8.2 PHP در 24 نوامبر 2022 منتشر شود. می‌توان انتظار داشت تغییرات قابل توجهی در PHP 8.2 رخ دهد که می‌تواند روی بسیاری از تم‌ها و افزونه‌ها تأثیر بگذارد.

از وردپرس 6.1، send_headers قلاب در روال بارگذاری وردپرس به کمی بعد منتقل شده است. این بلیطی است که سرگئی بریوکوف ما روی آن کار کرده است!

وردپرس 6.1 تلاش جمعی از یک تیم عظیم از توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان است. Jean Baptiste Audras – سرپرست تیم Triage – آمار شگفت انگیزی را در مورد مشارکت در این نسخه به اشتراک گذاشت. چشمگیر 800 مردم از حداقل 60 کشور و 180 شرکت شناسایی شده به وردپرس 6.1 کمک کرد.

این یک پیشرفت بسیار مورد انتظار و مورد استقبال بسیاری، به ویژه توسعه دهندگان است. جانی هریس – مشارکت کننده ای که روی این بهبود کار کرده است، هیجان خود را در توییت اخیر به اشتراک گذاشته است.

بهبودهایی در REST API

خوب است توجه داشته باشید که اخطار منسوخ شدن یک خطا نیست، بلکه نشان‌دهنده محل کار اضافی برای سازگاری قبل از PHP 9 است (یعنی زمانی که اعلامیه‌ها به خطاهای مرگبار تبدیل می‌شوند). با اخطار منسوخ شدن، کد PHP به کار خود ادامه می دهد و هیچ چیز خراب نمی شود.

تغییرات در روال بارگذاری

Cache API بهبودهای مختلفی در این نسخه دریافت می کند. مهم‌تر از همه، چندین عملکرد پرایم کش خصوصی برای استفاده عمومی در این نسخه در دسترس هستند. وردپرس نویسندگان پلاگین و تم را تشویق می کند تا از این توابع برای بهبود عملکرد کد خود با کاهش تعداد پرس و جوهای پایگاه داده استفاده کنند که این امر سرعت بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد.

بهبود رسانه ها