بهبود عملکرد در WordPress 6.1 • Yoast

وقتی صفحه ای را درخواست می کنید، وب سرور باید مقداری را بازگرداند headers که حاوی اطلاعات فنی در مورد صفحه مانند وضعیت پاسخ است. این فاقد انعطاف‌پذیری است زیرا برخی از عملکردها در زمانی که کار نمی‌کنند headers در حال ارسال هستند. با حرکت send_headers پس از تجزیه پرس و جو توسط وردپرس، آن توابع اکنون به درستی کار می کنند. این تغییر ممکن است بر توسعه‌دهندگان افزونه تأثیر بگذارد و مدیریت آن‌ها را آسان‌تر کند header.

بهبود عملکرد در ویرایشگر

در عوض، در وردپرس 6.1، تمام کش ها در یک پرس و جوی پایگاه داده واحد قرار می گیرند. این بدان معناست که کنترل‌کننده پست در REST API می‌تواند به جای درخواست داده‌ها از پایگاه‌های داده جداگانه، داده‌ها را از آن کوئری پایگاه‌داده واحد بگیرد، که منجر به پرس‌وجوهای کمتری می‌شود.

بهبودهایی در Cache API

وردپرس 6.1 به طور خودکار اضافه می شود decoding="async" به ویژگی های تصویر به زبان ساده، این تابع به مرورگر بازدیدکننده شما می گوید که اشکالی ندارد که تصاویر را کمی دیرتر به نفع اطلاعات و داده های دیگر بارگیری کنید. این باعث می شود که صفحه محتوا سریعتر بارگذاری شود و همچنین زمان رندر صفحه را کاهش می دهد. این یک تقویت کننده عملکرد بزرگ برای هر صفحه وب حاوی تصاویر زیادی است. همچنین خوب است بدانید که می توانید این عملکرد را حذف کنید.

بهبود سلامت سایت

از وردپرس 6.1، send_headers قلاب در روال بارگذاری وردپرس به کمی بعد منتقل شده است. این بلیطی است که سرگئی بریوکوف ما روی آن کار کرده است!

افزودن کش به WP_Query یکی از مهم ترین بهبودهای عملکرد در وردپرس 6.1 است. اساساً، هر بار که یک بازدیدکننده یک صفحه وب را درخواست می کند، مرورگر آنها باید درخواستی را از وب سرور درخواست اطلاعات کند. سرور باید به این درخواست پاسخ دهد و داده ها را از یک پایگاه داده (یا چندین مورد) برای ارسال بازیابی کند. با پیاده سازی کش در WP_Query، دفعه بعد که بازدیدکننده دیگری همان صفحه را درخواست کرد، داده های صفحه به جای بازیابی مستقیم داده ها از پایگاه داده، از حافظه پنهان وب سایت بازیابی می شود.

تیم وردپرس Core Performance افزونه Performance Lab را ایجاد کرده است تا به کاربران امکان دسترسی زودهنگام به ماژول های عملکرد جدیدی را بدهد که روی آنها کار می کنند. آن را نصب کنید و می‌توانید آخرین پیشرفت‌های آنها را خودتان امتحان کنید، ببینید چگونه بر عملکرد سایت شما تأثیر می‌گذارند و هر گونه بازخوردی را که دارید به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید حتی بیشتر درگیر باشید، می‌توانید به‌عنوان یک مشارکت‌کننده نیز کمک کنید! و اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهبود عملکرد در نسخه 6.1 هستید، فراموش نکنید که این موضوع راهنمای زمینه عملکرد را بررسی کنید. حاوی اطلاعات مفیدی برای توسعه دهندگان است!

منبع

Cache API بهبودهای مختلفی در این نسخه دریافت می کند. مهم‌تر از همه، چندین عملکرد پرایم کش خصوصی برای استفاده عمومی در این نسخه در دسترس هستند. وردپرس نویسندگان پلاگین و تم را تشویق می کند تا از این توابع برای بهبود عملکرد کد خود با کاهش تعداد پرس و جوهای پایگاه داده استفاده کنند که این امر سرعت بارگذاری وب سایت را بهبود می بخشد.

بهبود رسانه ها

وردپرس 6.1 – آخرین نسخه اصلی سال 2022 – بالاخره آمد! این نسخه گامی در مسیر درست برای ویرایش کامل سایت است که گزینه‌های سفارشی‌سازی و بهبودهای مختلف را در تجربه ایجاد محتوا و ایجاد سایت به ارمغان می‌آورد. ما تغییرات قابل توجهی را در این به روز رسانی پوشش داده ایم که می توانید در اینجا مشاهده کنید. این پست به بررسی پیشرفت‌های عملکردی که به پلتفرم منبع باز مورد علاقه ما می‌آیند اختصاص دارد.

به عنوان مثال، وردپرس یک بهبود را معرفی می کند کنترلر پست در REST API. هنگام بازگرداندن یک پست در یک پاسخ REST API، کنترل کننده پست داده های مرتبط مانند نویسنده، تصویر ویژه و متن را درخواست می کند. از آنجایی که این موارد مرتبط در حافظه پنهان (آماده استفاده) آماده نیستند، ممکن است به این معنی باشد که برای هر پست در پاسخ REST API، جستارهای داده ای از پایگاه داده جداگانه وجود دارد: یکی برای نویسنده، یکی برای تصویر برجسته و دیگری برای متن

نسخه 6.1 به تلاش‌های نوسازی کد برای به‌روزرسانی مجموعه آزمایشی هسته و واحد وردپرس برای PHP 8.0 و 8.1 و همچنین آماده‌سازی برای PHP 8.2 ادامه داده است. انتظار می‌رود نسخه 8.2 PHP در 24 نوامبر 2022 منتشر شود. می‌توان انتظار داشت تغییرات قابل توجهی در PHP 8.2 رخ دهد که می‌تواند روی بسیاری از تم‌ها و افزونه‌ها تأثیر بگذارد.

افزایش عملکرد قابل توجه دیگر با بهبود REST API همراه است. به طور خلاصه، این به‌روزرسانی‌ها تعداد پرس‌و‌جوهای پایگاه داده‌ای را که در هر درخواست REST API اجرا می‌شوند کاهش می‌دهد و به صفحات شما اجازه می‌دهد سریع‌تر بارگذاری شوند.

وردپرس 6.1 تلاش جمعی از یک تیم عظیم از توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان است. Jean Baptiste Audras – سرپرست تیم Triage – آمار شگفت انگیزی را در مورد مشارکت در این نسخه به اشتراک گذاشت. چشمگیر 800 مردم از حداقل 60 کشور و 180 شرکت شناسایی شده به وردپرس 6.1 کمک کرد.

در وردپرس 6.1، بهبود قابل توجهی در عملکرد پایگاه داده وجود دارد. پرس و جوهای پایگاه داده در WP_Query اکنون در حافظه پنهان هستند. بلیطی که بیش از 5 سال روی آن کار می کردم ادغام شد. این باید منجر به میلیاردها پرس‌وجو در پایگاه داده کمتر تکرار شود https://t.co/ippLh2CM5o

– جانی هریس (@thespacedmonkey) 27 سپتامبر 2022

بهبودهایی در REST API

تیم عملکرد هسته وردپرس کارهای باورنکردنی برای سریعتر کردن پلتفرم در نسخه 6.1 انجام داده است. این تیم متشکل از اعضای Google، 10up، XWP و Yoast، در سال 2021 برای نظارت، ارتقا و ارتقای عملکرد هسته وردپرس و اکوسیستم اطراف آن تشکیل شد. بدون آنها، این پیشرفت ها امکان پذیر نخواهد بود.