بک لینک چیست و چگونه بک لینک بسازیم؟

لازم به ذکر است از جمله پلتفرمهایی که برای تبلیغات هدفمند آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد میتوان به «کاپریلا» اشاره کرد. اما پیدا کردن محل مناسبی که بتوان پست میهمان در آن منتشر کرد قدری دشوار است. در این مرحله، منابع مناسبی را برای انتشار بک لینک سایت پیدا میکنید. بک لینک پولی چیست ؟ چنین بکلینکهایی موسوم به بک لینک پولی یا اسپانسری هستند. با وجود اینکه طی سالهای مختلف، تغییرات بسیار زیادی در الگوریتمهای گوگل ایجاد شده است اما همچنان بک لینک سایت به عنوان عامل کلیدی در تعیین رتبه سایت نقش دارد. البته گرفتن بکلینک با دشواریهایی همراه است که در ادامه همین مطلب، راههای دریافت بکلینک را نیز بیان میکنیم. به همین دلیل در ادامه، راه سادهای را بیان میکنیم که به کمک آن، مکان مناسب برای انتشار پست میهمان را پیدا کنید. نقطه مقابل این روشها، لینکسازی کلاهسیاه است که در آن، لینکسازی به صورت اسپم صورت میگیرد به گونهای که هیچ ارزشی را برای مخاطب فراهم نمیکند و هدف آن صرفا افزایش ترافیک است. به همین دلیل، زمانی که بکلینک را از سایتی معتبر دریافت میکنید، گوگل وزن بیشتری را برای آن در نظر میگیرد و این کار سبب افزایش ترافیک ناشی از افزایش بازدید در گوگل خواهد شد.

اگر به تازگی وبسایتی را راهاندازی کرده و قصد بررسی موارد مربوط به سئو را داشته باشید، به احتمال زیاد با بک لینک آشنا شدهاید. اگر از محصولی استفاده میکنید و از آن رضایت دارید، کافی است در رابطه با آن کالا یا محصول در وبسایت خود بنویسید. در برخی موارد ممکن است به یک بلاگر یا اینفلوئنسر بابت نوشتن محتوا یا انتشار بررسی محصول، هزینهای پرداخت کنید. گوگل تاکید میکند که اگر برای دریافت لینک، پول، خدمات یا کالایی دریافت شد، لینک مورد نظر باید شامل کد زیر باشد. از اینرو باید متنی آماده شود که متناسب با لحن هر رسانه و خواننده آن باشد تا اثرگذاری مناسبی را به همراه بیاورد. مطالعات نشان میدهند که هرقدر درصد تطابق متن لینک شده با کلمه کلیدی و همچنین متن اطراف لینک بیشتر باشد، رتبه سایت نیز بهتر خواهد بود. ساخت بکلینک هم روشهای مختلفی دارد که یک نمونه از آن، انتشار پست میهمان است. پیشتر گفتیم که استفاده از تبلیغات هدفمند میتواند راه مناسب برای گرفتن بکلینک سایت باشد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری learn-seo بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

لینکمهای کلاهسفید سبب بهبود رتبه سایت از طریق افزایش ترافیک ارگانیک میشوند. در این مطالعه، صفحات با رتبههای برتر گوگل حاصل بیش از ۴۴ هزار کلمه کلیدی استخراج شدند و ترافیک طبیعی لینکهای موجود در آنها مورد بررسی قرار گرفتند. در این رابطه میتوان «نشریلا» را به عنوان پلتفرم عالی این در این حوزه معرفی کرد چراکه علاوه بر خدمات بالا، انتشار بررسی محصول و معرفی خدمات نیز امکانپذیر است. این روش به سادگی امکانپذیر است. با این کار، رضایت مخاطب از مطلب تولید شده افزایش پیدا میکند و وفاداری او نیز بیشتر خواهد شد. به همین دلیل، شخصی که این مطلب را مطالعه میکند به ساخت فیلمهای آموزشی و تدوین علاقه دارد. این سایتها به عنوان دامنههایی شناخته میشوند که گوگل به آنها اعتماد دارد. راه اول این است که سرچ کنسول گوگل استفاده کنید. همانطور که گفته شد، از جمله روشهایی که برای گرفتن بکلینک مورد استفاده قرار میگیرد، انتشار رپورتاژ آگهی است. در نمودار زیر، تعداد لینک از یک دامنه در مقابل قدرت بکلینک نشان داده شده است. به طور کلی از سه راه میتوان بک لینک بدست آورد.

راه اول این است که بک لینک سایت را کسب کنیم. بک لینک معتبر چیست؟ حال اگر این سایت، دفعات دیگری به سایت شما لینک دهد، بر اساس مطالعات انجام شده، میزان مراجعه به سایت شما از طریق بکلینک آن سایت کاهش پیدا میکند و به دنبال آن، قدرت و کیفیت آن بکلینک نیز کاهش پیدا میکند. به بیان ساده، این اعتبار از طریق بکلینک به سایت شما انتقال پیدا میکند. اینفوگرافیکها از جمله استراتژیهای مهم برای لینکسازی و دریافت بکلینک به شمار میآیند. راهنما یا مطلب نوشته شده خود را برای آنها ارسال و از آنها درخواست کنید که لینکی از مطلب شما را در سایت خود قرار دهند. در چنین شرایطی مطلب شما میتواند به صورت بکلینک در این سایت قرار بگیرد. به طور مثال، فرض کنید کار شما فروش اطلاعات در رابطه با نحوه ساخت لوازم آرایشی باشد. به این ترتیب، ترافیک مناسبی به سایت شما سرازیر میشود.