بک لینک چیه یا بک لینک یعنی چه – انواع بک لینک ها سال 2022

البته در مواردی هم موثر واقع می شود و این برمیگرده به توانایی شما در سئو کردن یک نوشته. تاثیر و قدرت این نوع بک لینک ها فوق العاده بالاست و موثر در بهبود رتبه گوگل برای کلمه کلیدی شما. بک لینک فرومی : بک لینک های فرومی در این نوع بک لینک ها ، سئو کار به دنبال انجمن هایی هست که فعالیت کاربرانشان نسبتا بالاست و شانس کلیک کاربر روی لینک های تبلیغاتی هست . ولی شاید با یک متن جذاب بتوانید کاربر جدیدی را به سایت و کسب و کارتان اضافه کنید. فرق لینک فالو و نوفالو : در ظاهر این دو لینک هیج تفاوتی باهم ندارند و کاربر های عادی متوجه این موضوع نمی شوند. بعد از اشتراک گذاری مقالات یک لینک ایجاد می شود که بک لینک شبکه های اجتماعی نام دارد. به عبارت دیگر بک لینک فالو dofollow همان پیوندی هست که داخل هر یک از نوشته هایمان به یک سری کلمات اهمیت بیشتری می دهیم و آنها را لینک می کنیم . و قصدم از این کار این بوده که اطلاعات بیشتری به شما بدهم.

مثال : موقع ترک روبات های گوگل از یک صفحه ی سایت که بک لینک نو فالو وجود دارد و درصد بالایی از کاربرها روی این لینک کلیک کردند. این نوع لینک ها ارزش و اعتبار صفحه و دامنه را منتقل می کنند. نوشته ، پست یا مقاله ای در سایتمان میخواهیم منتشر کنیم ، در لا به لای مطلبمان به کلمه ای می رسیم که می خواهیم درباره آن بیشتر توضیح دهیم مثال : بک لینک نوفالو من این عبارت رو به سایتی خارجی لینک کردم. یعنی اگر به سایت دیگری بک لینک فالو follow بدهید این ارزش و اعتباری که نوشته ی شما از دید موتورهای جستجو Google دارد به سایت لینک شده مجله خبری learn-seo داده خواهد شد. به آخرین بخش بک لینک چیه ؟ در بخش بعدی به فرق لینک فالو و نوفالو می پردازیم که در بالا به آن اشاره کردیم. طبعیتا بهترین لینکی که برای سایتمان میتونیم بگیریم بک لینک فالو follow یا همان دوفالو dofollow هست. این نوع بک لینک ها اکثرا به صورت نوفالو و درصدی پایین فالو می باشند. بک لینک شبکه های اجتماعی : شبکه های اجتماعی که اغلب با نام سوشیال ها بیشتر معروفند. بعد از توضیح این دو اتریبیوت رل (rel Attribute) در اصطلاح برنامه نویسی که در ساختار های لینک استفاده می شود، به انواع بک لینک ها از تعریفی دیگر میپردازیم .

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مجله خبری learn-seo.

یعنی ما اینجا هستیم بدانیم وقتی بک لینک فالو follow برای سایتمان بگیریم بیشتر موثره یا بک لینک نوفالو no follow ؟ میتونم بگم پیوند بین یک سایت با سایت دیگر را بک لینک می نامیم . بک لینک همان پیوند های بین سایت شما و سایت دیگری هست که تنها دلیل بالا اومدن کلمه پر رقابت شما در گوگل می باشد. سوالی که برای مخاطبان این مقاله ممکنه پیش بیاد، اینکه اصلا لینک های nofollow و dofollow یا لینک فالو و نوفالو چیست ؟ و بعد از 3 الی 6 ماه این مورد اصلا نیاز و قابل به کنترل نیست. در cms های آماده که مثال زدیم این دو نوع لینک به سادگی قابل اجرا می باشد. اینجا به انواع بک لینک ها از دید کلاه سئو (SeoHat) میپردازیم. بک لینک فالو (follow) به چه معناست ؟ گاها طبق تعریف الگوریتم گوگل این لینک با ارزش شمرده شده و باعث افزایش رتبه گوگل می شود. به این نوع بک لینک ها ، بک لینک pbn می گوییم . در اینجا با مفهوم “بک لینک چیه” و بک لینک یعنی چه آشنا شدیم.

و از دید گوگل چه اهمیتی داره ؟ نکته : گوگل اعلام کرده این نوع لینک ها ( بک لینک نوفالو ) ارزشی برای ما ندارد ولی در مواقعی طبق تجربه شخصی دیده شده که این لینک ها به صورت غیر مستقیم تاثیراتی روی رتبه ی گوگل دارد و همیشه بی تاثیر نبوده و نیست. این نوع بک لینک ها بی تاثیر نبوده و بر روی سئو سایت و محتوای شما تاثیر مثبتی دارند. انواع بک لینک ها را از دید سئو کارها بررسی میکنیم. با انواع بک لینک ها از دید سئو کارها آشنا شدید که اینها همه ی بک لینک ها نبودند و بنده به محبوب ها اشاره کردم. اینها یک سری اصطلاحاتی هستن که از زبان سئو کارها می شنوید یا خواهید شنید. و در نظر گوگل از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار هستند. از این نظر که باید درصده لینک هایی که برای سایتمان می سازیم فالو و نوفالو باید مشخص باشد به نظر اشتباه است. در واقع اگر بخوام در یک جمله بگم بک لینک چیه ؟ بک لینک رپورتاژی : رپورتاژ آگهی معمولا از قدرت بسیاری برخوردار هستند.