تأثیر به‌روزرسانی هسته مارس 2023

به نظر می رسد که این احساس توسط برخی در جامعه SEO به اشتراک گذاشته شده است. در 12 آوریل 2023، بری شوارتز گزارش داد که برخی از SEO ها صحت به روز رسانی را زیر سوال می برند.

این به‌روزرسانی یک جهش قوی در نوسانات رتبه‌ای را نشان داد که در 16 مارس به اوج خود رسید زیرا سنسور Semrush امتیاز نوسان 8.2 را نشان داد.

3.9

4.3

img-semblog

این امر با میانگین سود و زیان موقعیتی که نسبت به گذشته چشمگیرتر بود و همچنین درصد بالاتر از میانگین رتبه بندی URL های جدید در 10 نتیجه برتر، نشان می دهد.

دسته بندی

img-semblog

پشت بزرگتر و قوی تر

img-semblog img-semblog

اینترنت و مخابرات

img-semblog

با نگاهی به درصد نتایج رتبه بندی شده در بین 10 رتبه برتر در SERP که قبل از به روز رسانی بالاتر از موقعیت 20 قرار داشتند، به روز رسانی مارس بیشتر به سمت تغییرات شدید رتبه بندی گرایش داشت.

در مقابل، به‌روزرسانی اصلی مارس 2023، 8 عمودی با امتیاز نوسان 6 یا بالاتر، شامل دو عمودی با امتیاز بالاتر از 7 (هنر و سرگرمی و همچنین خرید) ارائه کرد.

4.1

قانون و دولت

افزایش کلی در نوسانات رتبه‌ای که در طول به‌روزرسانی هسته مارس 2023 نسبت به به‌روزرسانی هسته سپتامبر 2022 مشاهده می‌شود، شاید به بهترین وجه در سطح تخصصی دیده شود.

4

خودرو و وسایل نقلیه

این بسیار شبیه به داده‌های به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022 است که در آن میانگین ضرر 2.52 و میانگین سود 2.51 موقعیت بود. به یاد داشته باشید، به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022 به طور کلی به طور قابل توجهی نوسانات کمتری داشت. با این حال اعداد در اینجا کاملاً مشابه هستند.

خودرو و وسایل نقلیه

برای ثبت، غیرعادی نیست که شاهد تغییر رتبه بندی در پایان یک به روز رسانی در روزهای بعدی پس از آن باشیم.

img-semblog

در طول به‌روزرسانی سپتامبر، تنها یک عمودی (هنر و سرگرمی) شاهد اوج نوسان رتبه بالای 6 در مقیاس سنسور Semrush بود.

با این به روز رسانی، چند نکته قابل توجه بود: 1) میزان پچ پچ در صنعت در مورد دقت به روز رسانی 2) میزان نوسانات در مقایسه با به روز رسانی اصلی قبلی

از نظر سطح نوسان به خودی خود، به‌روزرسانی مارس 2023 نسبت به به‌روزرسانی اصلی قبلی در سپتامبر 2022 بی‌ثبات‌تر بود.

در مورد اثربخشی به روز رسانی؟ تصمیم گیری را به عهده شما می گذارم.

منبع img-semblog

برعکس، موارد زیر نشان دهنده افزایش رتبه برای یک جراح محلی برجسته و بسیار معتبر است:

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، اثر خالص به‌روزرسانی هسته مارس 2023، 8.7 درصد از 10 URL برتر بود که قبل از به‌روزرسانی، فراتر از موقعیت 20 قرار داشتند. این بیش از 2 واحد درصد کامل بیشتر از 6.53 درصد ارائه شده توسط به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022 است.

قبل از اینکه ادامه بدهم، دو نکته را بگویم:

  1. دیدگاه هر فردی در مورد به‌روزرسانی اصلی ذاتاً محدود است. حتی با داده های بزرگ، ما فقط به یک نمایش کوچک از وب نگاه می کنیم. به این ترتیب، حتی اظهار نظر در مورد به روز رسانی خارج از داده های عینی نیز خنده دار است.
  2. هیچ به‌روزرسانی بی‌نقص نیست و این ایده که از گوگل انتظار داشته باشم همیشه آن را 100% درست انجام دهد، برای من کمی کودکانه به نظر می‌رسد.

البته، این بدان معنا نیست که سایت‌های خاصی در طول به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 تحت تأثیر بیشتر قرار گرفتند. کاملاً ممکن است که یک سایت خاص در طول به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022 بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته باشد زیرا اعداد ذکر شده در بالا در مجموع هستند.

حیوانات خانگی و حیوانات

در اینجا یک الگوی معکوس وجود دارد که در آن ضررهای رتبه بندی در شروع به روز رسانی با پایان آن معکوس شد:

img-semblog

در نمودار زیر نشانی اینترنتی را مشاهده خواهید کرد که با انتشار به‌روزرسانی، شاهد افزایش رتبه‌بندی شدیدی بود. این دستاوردها اساساً تا زمان تکمیل به‌روزرسانی از بین رفتند.

3.7

به‌طور دقیق‌تر، به‌روزرسانی Core مارس 2023 در مقایسه با به‌روزرسانی هسته سپتامبر 2022 شاهد 74 درصد نوسانات اوج بیشتر در دسک‌تاپ و 94 درصد اوج نوسانات بیشتر در تلفن همراه بود.

به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 (به دلیل عدم وجود کلمه بهتر) از این نظر جالب بود که به نظر می‌رسید مقدار قابل توجهی از جابجایی‌های رتبه‌بندی کوچک‌تر یا «میکرو» وجود داشت که با تغییرات شدید رتبه‌ها نیز همزمان بود.

به‌روزرسانی هسته Google مارس 2023 را تغییر دهید

به طور مشابه، هنگامی که به تعداد URL های رتبه بندی شده در 20 نتیجه ارگانیک برتر پس از به روز رسانی نگاه می کنیم، به روز رسانی اصلی مارس 2023 دوباره تمایل به نوسانات بیشتر را نشان داد. در اینجا، 19.6٪ از 20 نتیجه برتر در 20 موقعیت اول در SERP قرار نگرفتند، در حالی که در سپتامبر 2022 این عدد 14.5٪ بود – یک تفاوت کامل پنج درصدی.

گفتنی است، تجربه شخصی من با این به‌روزرسانی این بود که از نظر چیزی که تمایل به پاداش و تنزل دادن داشت، کمی «خنده‌دار» بود. این کاملاً حکایتی است، اما برای من این به‌روزرسانی از نظر نحوه عملکرد آن در موارد خاص «احساس متفاوتی داشت». باز هم می گویم، این کاملا ذهنی است و به هیچ وجه انتقادی به گوگل نیست.

3.9

3.5

قانون و دولت

3.9

سلامتی

4

حیوانات خانگی و حیوانات

3.8

نوسانات رتبه در طول به‌روزرسانی هسته مارس 2023 چقدر شدید بود؟

من معتقدم رفتاری که در اینجا مشاهده می‌شود، به این معنا که دیگر دوره‌ای طولانی از نوسانات در طول این به‌روزرسانی‌ها وجود ندارد، همانطور که در به‌روزرسانی اصلی نوامبر 2021 به آن اشاره کردم، به یک هنجار جدید تبدیل شده است. این در تضاد با زمانی است که سنسور چندین روز نوسانات بالا را به عنوان یک به روز رسانی ردیابی می کند و الگویی جالب توجه است.

در 15 مارس 2023، گوگل از انتشار به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 خبر داد. این به‌روزرسانی، اولین مورد از زمان به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022، در 28 مارس منتشر شد و مقدار قابل توجهی از نوسانات رتبه‌بندی را به همراه داشت.

در طول به‌روزرسانی اصلی مارس 2023، میانگین تعداد موقعیت‌های رتبه‌بندی از دست رفته 2.74 بود در حالی که میانگین تعداد کسب شده 2.7 موقعیت بود.

بیایید هر دو را بررسی کنیم.

به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 چقدر فرار بود؟

img-semblog

در دسکتاپ مهمترین تغییر بین نوسانات پایه و نوسانی که در طول به روز رسانی مشاهده می شود به شرح زیر است:

از آنچه که داده‌ها به ما نشان می‌دهند، به‌روزرسانی هسته مارس 2023 بازگشتی به یک به‌روزرسانی هسته‌ای تا حدودی قدرتمندتر (حداقل نسبت به به‌روزرسانی هسته سپتامبر 202) بود. در عین حال، این دومین به‌روزرسانی اصلی متوالی است که به نظر می‌رسد تمایل به «حرکت‌های خرد» بیشتر وجود دارد، زیرا برخلاف به‌روزرسانی‌های اصلی می 2022 و نوامبر 2021، تکرار مارس میانگین سود/زیان مشابه را نشان داد. به روز رسانی سپتامبر 2022 این در حالی است که به‌روزرسانی ماه مارس به وضوح قوی‌تر از به‌روزرسانی ماه سپتامبر بود.

مانند بسیاری از به‌روزرسانی‌ها، من با به‌روزرسانی اصلی مارس 2023، تعداد بسیار زیادی الگوهای تغییر رتبه را دیدم. اگر نگوییم تقریبا غیرممکن است که بگوییم با این به‌روزرسانی خاص تغییر رتبه‌های بیشتری وجود داشته است یا نه، سخت است. با این حال، می‌توانم بگویم که شخصاً به روند ده‌ها و ده‌ها کلمه کلیدی نگاه کردم که «روند معکوس» با به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 بسیار برجسته بود.

همه دسته بندی ها

4.1

در تلفن همراه، نه تنها ترتیب عمودی ها متفاوت است، بلکه 5 عمودی برتر شامل زیبایی و تناسب اندام است، نه اینترنت و مخابرات.

برای ثبت، جان مولر از گوگل پاسخ داد اساساً بیان می کند که هیچ به روز رسانی کامل نیست و گاهی اوقات انتظارات ما در مورد این چیزها کاملاً با واقعیت همسو نیست (که به نظر من کاملاً دقیق است).

سلامتی

زیبایی و تناسب اندام

این برخلاف به‌روزرسانی اصلی ماه مه 2022 است که در آن میانگین ضرر 3.77 موقعیت و میانگین افزایش 3.41 موقعیت رتبه‌بندی بود. میانگین سود و زیان بالای 3 موقعیت نیز در به‌روزرسانی اصلی نوامبر 2021 مشاهده شد. به این معنی، به نظر می رسد که ما در یک الگوی جدید از حرکات میکروسکوپی بیشتر در طول یک به روز رسانی اصلی هستیم.

از نظر عمودی‌هایی که بیشترین تغییر را در سطوح نوسان رتبه در زمان به‌روزرسانی مشاهده کردند (بر خلاف نوسانات اوج خالص)، تفاوت جزئی بین دستگاه‌ها وجود داشت.

همه دسته بندی ها

من با شما صادق خواهم بود، به‌روزرسانی‌هایی وجود دارد که احساس می‌کنم گوگل واقعاً نتایج را به‌خوبی اصلاح کرده است (یکی از این موارد به‌روزرسانی بررسی محصول در فوریه ۲۰۲۳ است) و سپس مواردی وجود دارد که ممکن است به دلیل عدم وجود موارد، کمی «آشکار» به نظر برسد. یک کلمه بهتر

3.3

img-semblog

این بدان معنا نیست که من ندیدم صفحاتی که ضمانت کاهش رتبه را داشته باشند با به روز رسانی پایین بیایند. موارد زیر نشان دهنده این است که گوگل اساساً رتبه یک صفحه را از بین می برد. همانطور که باید، همانطور که در این مورد محتوای اصلی صفحه تغییر کرد تا نشان دهد که شرکت برای فصل 11 پر کرده است.

دسته بندی

به‌روزرسانی هسته Google مارس 2023 را تغییر دهید

img-semblog

با این حال، برخلاف به‌روزرسانی اصلی سپتامبر 2022، مارس نیز سطح بالاتری از نوسانات شدید رتبه را به همراه داشت.

img-semblog

در اینجا سایتی وجود دارد که می‌توانید قبل از به‌روزرسانی، قبل از تصمیم‌گیری در مسیر رتبه‌بندی، گوگل را به طور مکرر آزمایش کنید. سپس با به‌روزرسانی بررسی‌های آوریل 2023، این مسیر تغییر می‌کند. برای ثبت، سایت کوچکترین در فضای بررسی نیست. این باعث می‌شود به این فکر کنم که آیا Google به‌روزرسانی اصلی مارس 2023 را بر روی به‌روزرسانی بررسی‌ها معکوس می‌کند یا خیر.