تاريخچه سري بازي هاي بتمن آرکهام

این فیلم با تحسین منتقدین در زمینه کارگردانی، تن احساسی و تاریک، موسیقی، صحنههای اکشن و رشد لباس بتمن از کجا بخرم شخصیتها روبرو شد. سومین فیلم ابرقهرمانی Captain America و دومین کار برادران روسو یک اکشن نفسگیر بود که حکم یک Avengers کوچک (بدون حضور هالک و ثور) را داشت. چارلز اگزیویر پسری جهش یافته است که پس از آشنایی با شخصی به نام میستیک درمییابد که مورد او تنها مورد نادر دنیا نیست و افراد جهش یافته دیگری نیز مانند او وجود دارند. مطابق اعلام رابرت پتینسون (Robert Pattinson)، ستاره فیلم The Batman ظاهرا او در تست لباس آیتم حیث به جهت ایفای نقش شخصیت بتمن (Batman)، نخست زره شوالیه ظلمت اهمیت بازی ول کیلمر را به تن کرده بود تا سازندگان از بر روی آن یک لباس اختصاصی او را درست کنند! بعد از مدتی شخصیتی جدید به نام رد هود (با نام مستعار قدیمی جوکر) وارد گاتهام میشود و به کشتن تبهکاران و فروش مواد مخدر با نوچههای نقاب سیاه میپردازد. محصولات بسیاری در وب سایت عجیب تو جیب به عنوان لباس های نمایشی معرفی شده اند. در این نسخه قابلیت جدیدی بنام (به انگلیسی: Fear Take-down) معرفی میشود، که بتمن (قبل از اینکه توسط حریفان شناسایی شود) میتواند تا حداکثر پنج دشمن را همزمان (زمان در این حرکت آهسته میشود) نابود کند.

این قسمت از فیلم ابرقهرمانان مردان ایکس، ادامه داستان فیلم قبل از آن یعنی بهترین مردان ایکس است. ادامه فرنچایز X-Men در خط زمانی گذشته، نمیتوانست معنا داشته باشد؛ اما دنباله First Class، یعنی Days of Future Past به عنوان یکی از بهترین فیلم های ابر قهرمانی تاریخ، به بهترین شکل ممکن سه گانه اصلی را به نیمچه پیش درآمد وان متصل کرد. برای مثال زمانی که باب دوباره مبارزه با نیروهای شر را شروع میکند، همسرش گمان میکند که باب دارد به او خیانت میکند یا حرفهایی که هلن به وایولت میزند دارای تهمایههای فمنیستی است. به عنوان مثال این لباس از پیراهن و شلوار و نقاب برخوردار است. به عنوان مثال این لباس حساس رنگ مشکی میباشد که نشان دهنده لباس شخصیت اهمیت این فیلم می باشد. Arkham Knight از گزاره بازی های اکشن، هیجانی و ماجراجویانه می باشد که قصه زیبایی را روایت می کند طوری که بازیکن را دارای خود همپا می کند تا اتفاقات بازی را دنبال و نسبت به آنها واکنش نشان دهد. مخاطبان به خاطر جذابیت، انرژی و طنز تند و تیز او شیفته شخصیت استارک شدند و به زمان محدودی که تونی از زره آهنیش استفاده میکرد، اهمیتی نشان نمیدادند.

او ارگ مخفی را در کوههای خارج از متروپولیس به عنوان مقر خود ساخت، همانطور که در بحران بینهایت نشان داده شد، و سرانجام قلعه تنهایی را ساخت که قابل مقایسه با قلعه زمین-یک خود بود. با ساخت فیلم ابر قهرمانی Wonder Woman توسط پتی جنکینز، فرنچایز DC بالاخره رنگ خوشی را هم به خودش دید. ورود «آنت من»، معرفی شخصیت «بلک پنتر» و «اسپایدرمن» (جدید) و سناریویی که اختلاف بین تونی استارک و استیو راجرز را با دو هدف منطقی روایت میکند، چیزی نیست که در هر فیلم ابر قهرمانی مارول پیدا شود. اقتباسهای سینمایی که تا پیش از این از مرد عنکبوتی ساخته بودند، یکی از بخشهای اصلی و محبوب این شخصیت را در خودشان نداشتند و آن چیزی نبود جز صحبتهای پیتر پارکر با خودش که در کمیکها به صورت افکارش نمایش داده میشد و در نسخههای سینمایی راهی نبود که بتوانند آن را اجرا کنند.

این فیلم، از برترین فیلم های سینمایی ابرقهرمانی، به عنوان فیلمی که بیشتر برای کودکان ساخته شده از نظر موضوعی بسیار غنی و بزرگسالانه است. سرانجام پس از مدتی ماموریت مهمی به استیو سپرده میشود و آن آزادی کشتی متعلق به شیلد و خدمهاش است که توسط افراد ناشناخته به گروگان گرفته شدهاند. در این سفر طی اتفاقاتی به دست یک گروهک تروریستی به نام ده حلقه گروگان گرفته میشود. ساخته شده بر اساس فیلمی از کریستوفر نولان (Christopher Nolan) که به همین اسم است. این فیلم کاملا هوشمندانه نوشته شده و نسبت به چیزهایی که شوالیهی تاریکی را به شخصیتی ماندگار تبدیل کرده است وفادار مانده است. بازی Batman Begins از صدای واقعی بازیگران فیلم نیز استفاده میکند که به واقعیتر شدن گیمپلی بازی کمک کرده است. این اثر اولین فیلم مارول است که کارگردان و اکثر بازیگران آن آسیایی هستند. از زمان خروج بن افلک (Ben Affleck) از فیلم سولو بتمن، و ترک ورژن بروس وین دیسی، مت ریوز (Matt Reeves)، کارگردان و نویسنده، وارد پروژه شوالیه تاریکی شد تا آن را به شیوه خود بسازد. فقط یک کارگردان خلاق مانند تایکا وایتیتی میتوانست ثور را به یک شخصیت واقعا دوست داشتنی تبدیل کند.

وایتیتی در این فیلم از تصویرسازیهای جک کربی الهام گرفته به طوری که همه چیز دارای خطوط زوایهدار بوده و تماشاگر احساس میکند یک داروی توهمزا خورده است. وایتیتی توانسته نسخه جدیدی از دنیای مارول و یکی از برترین فیلم های سینمایی ابرقهرمانی را خلق کند. در این فیلم ابر قهرمان جدیدی وارد دنیای مارول شد که در طی زمان کوتاهی از محبوبیت بسیاری برخوردار شد و شخصیت پردازی آن به حدی قوی بود که به زودی جایگاه ویژهای در میان سایر فیلم های قهرمانانه سینمایی تیم اونجرز برای خود باز کرد. مهم نیست که فیلمهای هالیوودی و هندی چه چیزی را به خورد شما میدهند، مهم نیست که سالهای زیادی را صرف آموزش هنرهای رزمی کرده باشید، اگر چندین نفر همزمان به شما حملهور شوند، احتمال شکستتان زیاد است. این صحنه های جرم اصلا اهمیت خاصی نداشت؛ چیزی که دراین میان مهم بود، همان چیزی بود که جوکر دوست نداشت سایر آن را ببینند: کامیون مفقود شده در کارخانه ایس. به دنبال فداکاری ها و سایر ویژگی های پسندیده ی بتمن و همچنین لباس و پوشش جذابش، بتمن به یک شخصیت قهرمان و بسیار دوست داشتنی برای مخاطبین تبدیل شده است.

داونی تمام تلاشش را کرد تا شخصیت تونی به اندازه «آیرن من» جذاب و دوست داشتنی باشد و در این راه موفق هم شد و این اثر تبدیل به یکی از بهترین فیلم های ابر قهرمانی تاریخ شده است. قوه تخیل کودکان در زمان کودکی اولیه فراوان توانا است و اصلی دیدن کاراکترها و شخصیت های متعدد سرعت بالا جذب او میشوند، پرسرعت در خیالتشان فرو میروند، خویش را در نقش ابرقهرمان محبوبشان خیال می نمایند و سعی در تقلید حرکات و اخلاق ابرقهرمان ها دارند، به جهت این که عمده به این ابرقهرمان ها حس نزدیکی کنند، ظواهر خویش را شبیه او میکنند، دوست داراهستند لباسی شبیه به لباس قهرمانشان به بدن نمایند . طریقهای که داونی به شخصیت «تونی استارک» غالب شد، از کمتر بازیگری بر میآید. او به هنرهای رزمی علاقه وافری دارد و از ساکنان جزیره درخواست میکند تا هنرهای رزمی را به او آموزش دهد. مطابق اعلام رابرت پتینسون (Robert Pattinson)، ستاره فیلم The Batman ظاهرا او در تست لباس آیتم حیث برای ایفای نقش شخصیت بتمن (Batman)، نخست زره شوالیه تاریکی اهمیت بازی ول کیلمر را به تن کرده بود تا سازندگان از روی آن یک لباس منحصربهفرد او را صحیح کنند!

فیلم شانگ-چی و افسانه ده حلقه از محبوب ترین فیلمهای ابرقهرمانانه است که در سال 2021 اکران شد. این فیلم از محبوب ترین فیلمهای ابرقهرمانانه و شخصیت دکتر استرنج از محبوبترین شخصیتهای مارول است. همین موضوع سبب شده بسیاری از طرفداران مارول بیصبرانه منتظر دنباله این فیلم یعنی منتظر ثور: عشق و تندر باشند، اثری که انتظار میرود تبدیل به یکی از محبوب ترین فیلمهای ابرقهرمانانه شود. شهرت او در جراحی به مرور بسیار زیاد شده و ثروت فزایندهای برای او به ارمغان میآورد. به مرور این آموزشها گسترش یافته و به فنون و شگردهای جادویی میرسد. پیشتر به معرفی 10 مدل تم تولد دخترانه پرداختیم که هر یک می توانستند به نوعی برای زینت بخشیدن و هیجان انگیزتر کردن مراسم جشن تولد دخترها، موثر باشند. از آنجایی که هم دیلیون و کراسمن در فیلم Rogue one با گرگ فاسر (فیلمبردار فیلم The Batman) همکاری کرده بودند، توانستند الهاماتی از لباس دارث ویدر برای استفاده در طراحی لباس بتمن بگیرند.

کارگردانی جان فاورا و شیوهای که لهجه طنز را در فیلم جای داده، در حدی با دنیای مارول اجین شده که هنوز هم در این فرنچایز باقی مانده است. لباس بتمن که با الگوبرداری از خفاش طراحی شده به او کمک میکند تا تواناییهای خود را تکمیل کند و بهبود ببخشد. وی همچنین در فیلم برف سرخ نیز به ایفای نقش پرداخته که با توجه به عدم اکران آن می تواند شانس حضور در جشنواره فیلم فجر را داشته باشد. همچنین به سایر موضوعات مانند مرگ نیز در این فیلم به اندازه قابل توجهی پرداخته میشود. تونی با فرد دیگری به نام بینسین در یک غار زندانی شده است. بچهها قادر خواهند بود یک غار بتمن چهلسانتیمتری بسازند و دو پنگوئن را در آن زندانی کنند. در این زمان دولت آمریکا تصمیم به تصویب قانونی جدید میگیرد که طی آن ابرقهرمانان باید تحت کنترل و دستورات دولت فعالیتهای خود را محدود کنند.

وقتی حرف از بتمن میشود در بین طرفداران قدیمی و پروپاقرص اولین چیزی که به ذهنشان میرسد Batman: The Animated Series است. اگرچه بازیکن انتظار دارد که عاملیت او از طریق آواتار گسترش یابد (یعنی تنها با قرار دادن چشم روی اسکنر شبکیه)، با این حال عاملیت او در نهایت چیزی بسیار متفاوت از آنچه انتظار میرفت (یعنی ضربه زدن به لوسیوس) را تحت تأثیر قرار میدهد. هیچ چیز در مورد فارل قابل تشخیص نیست و میزان جزئیات و احساساتی که از طریق گریم به وجود میآید بینظیر است. به هرحال شکی نیست که جای فیلم در فهرست محبوب ترین فیلمهای ابرقهرمانانه است.

اسباب بازی بتمن می تواند در تزیین تولد به شما کمک کند. امروزه آنقدر در زندگی کودکان ابرقهرمانان وجود دارند که تمام وسایل شخصی آنها مانند عینک، لباس، اسباب بازی، کیف و صورت یکی از ابرقهرمانان حک شده است. تم پلی استیشن برای نوجوانان رنج سنی 16 تا 18 سال، مناسبترین تم تولدی است که هیجان مدنظر آنها را به جشن میدهد. او ظاهرا هیچ اهمیتی به روال سابق فیلمهای مارول نداده و دنیای خودش را به بهترین شکل ممکن خلق کرده است. داستان فیلم از این قرار است که بروس وین میخواهد مطمئن شود که فداکاری نهایی سوپرمن بیهوده نبوده است، بنابراین تیمی از ابرقهرمانان را گردهم میآورد تا از جهان در برابر تهدیدی فاجعهبار محافظت کنند.