جزئیات پلان نماپلان | elitarchgroup

جزئیات پلان نماپلان | elitarchgroup

به همین دلیل بهتر است پس از در دست داشتن برآوردی از فضای ویلا، امکانات و مشخصات ساختمان ویلایی خود، با یک متخصص یا مهندس معمار آشنا به اصول طراحی پلان ویلا کلاسیک مشورت کنید. با این کار می توانید اطلاعات مفید و ایده های بی نظیری برای طراحی شیک، زیبا، شکیل و هوشمندانه ویلا کلاسیک در ابعاد و طیف ویلای خود دریافت کنید. طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا مدرن، طراحی ویلا رومی، طراحی ویلا سنتی و… از ده‌ها مدل طراحی است که در سراسر جهان اجرا می‌شوند و طرفداران خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد طراحی و اجرای ویلا و صنعت ویلا سازی را به شما بگوییم. ویلای کلاسیک ، که همچنین به آن طرح های خانه نئوکلاسیک نیز گفته می شود ، معمولاً دارای ردپاهای بزرگ، فضای زیاد و جزئیات با شکوه است.

بین طراحی ویلا به سبک مدرن و کلاسیک تفاوت‌های آشکاری چه در پلان و چه در نما وجود دارد. انتخاب متریال و حتی رنگهایی که برای طراحی داخلی استفاده می‌شود در این دو سبک با یکدیگر متفاوت هستند. سنگ تراورتنبهترین گزینه برای ساخت‌نمای خارجیویلای کلاسیکاست؛ چراکه هم بسیار شیک است و هم مقاومت بسیار بالایی در مقابل تغییرات جوی دارد.

  • امروزه با توجه به گسترش ساخت و سازها در اطراف شهر ها به منظور داشتن اقامتگاهی تفریحی در خارج شهر موجب شده است تا میزان تقاضا جهت طراحی ویلا افزایش پیدا کند.
  • طبق اصول و قواعدی که برای ساخت و طراحی ویلا مدرن جدید در سطح بین المللی مشخص شده در نظر داشتن برخی نکات کمک می کنند تا کارفرمایان از نتیجه نهایی طراحی میز تحریر بسیار راضی باشند.
  • از پله دکوراتیو زیبا که به طبقه اول برسیم، فضای نشیمنی رو به‌روی خودمان می‌بینیم.
  • این نوع طراحی نمای ویلا نیز از اصول طراحی و قوانین معماری مدرن و خاص خود تبعیت می‌کند.
ستون های بلند ، سرستون های تراشیده ، نمای سنگی جذاب ، طاق های بلند به همراه قوس های بسیار زیبا و چشم نواز و بسیاری موارد دیگر ، همگی سبب شده اند طراحی ویلای کلاسیک زیبا تر از نمونه های دیگر امروزی به چشم آید. در واقع رمز جذابیت در ویلای کلاسیک طراحی متقارن و هماهنگ آن می باشد. این سبک به دلیل استفاده از متریال‌هایی گران‌قیمت مانند سنگ و جزئیات بسیار زیادی که دارد، به عنوان یکی از لوکس‌ترین سبک‌های ساختمان‌سازی شناخته می‌شود. اگر در طراحی ویلا به سبک کلاسیک تمامی اصول این سبک رعایت نشود، همچنین طراحی و ساخت آن توسط تیمی حرفه‌ای و با سابقه صورت نگیرد، ممکن است نتیجه مدنظر کارفرما صورت نگیرد.

طراحی ویلا پست مدرن آقای نادری _ ۳۴۰ مترمربع

برای استفاده بیشتر از فضای سبز می‌توان شاه نشین را به صورت روف گاردن طراحی کرد و در داخل آن آلاچیق، آبنما، مجسمه و مانند آن قرار داد. ویلای کلاسیک نمایانگر شکوه و قدرت است و افرادی که به طراحی ویلای کلاسیک و رومی علاقه‌مند هستند خواهان نمایش این شکوه و قدرتند. چرا که از زمان یونان باستان از این سبک برای معماری مکانی که صاحب قدرتمندی داشته است، استفاده می‌شده تا قدرت صاحب خانه را نشان دهد. به عنوان مثال یونانیان باستان از سبک کلاسیک برای طراحی خانه خدایان خود استفاده می‌کردند تا قدرت خدایان را نشان دهند. ویلای کلاسیک ، نمایی است که از جزئیات معماری و طرح‌های قدیمی و با نظم و تناسب بالا استفاده می‌کند. این سبک از ویلا شامل عناصری همچون ستون‌ها، تراشکاری‌ها و کنگره‌ها و سنگبری های زیاد می‌باشد.

طراحی و ساخت ویلا