حمل و نقل دریایی حمل و نقل بین المللی شیب | transemartlogistics

حمل و نقل دریایی حمل و نقل بین المللی شیب | transemartlogistics

می‌توان گفت از طریق دریا و آب‌های آزاد بیشترین حجم تجارت و حمل و نقل صورت می‌گیرد. حمل و نقل دریایی چیست ؟ در حال حاضر روش‌های مختلفی برای جابجایی افراد و یا اشیا در سراسر دنیا وجود دارد. حمل و نقل دریایی نیز از جمله روش‌هایی است که این امکان را به شما می‌دهد که با ایمنی بالایی کالا و اجناس خود را با این روش منتقل کنید. ولی این حمل و نقل دارای شرایط و قوانین خاصی است و از اصولی خاصی پیروی می‌کند. همانطور که از نام آن پیداست، یک کشتی که به طور خاص برای نگهداری مقادیر زیادی محموله فشرده در انواع مختلف کانتینر ساخته شده است، کشتی کانتینری (کشتی) نامیده می‌​شود. فرآیند ارسال محموله در کانتینرهای مخصوص به نام کانتینرسازی شناخته می​‌شود کشتی‌های باری هستند که تمام بار خود را در کانتینرهای بین‌وجهی به اندازه کامیون حمل می‌کنند، به روشی به نام کانتینرسازی.

  • علاوه‌بر این، در این روش، ثبات بیشتری در نرخ کرایه‌ها دیده می‌شود.
  • در روش چارترینگ ، کشتی به‌طورکامل و دربست برای انتقال محموله‌های حجیم کرایه می‌شود.
  • قرارداد اجاره‌ای، چون بعضی از کشتی‌ها به صورت دربست اجاره می‌شوند لذا برحسب شرایط اجاره قراردادهایی موجود است که چارتر پارتی نامیده می‌شود و کلیه تعهدات اجاره کننده و اجاره دهنده با ذکر مشخصات کشتی در آن مندرج است.
  • شایان ذکر است، این خدمات بین 5 تا 40 روز بدون هزینه و رایگان ارائه می‌شود.
  • حمل و نقل با وزن بیش از 500 کیلوگرم از طریق حمل و نقل هوایی غیراقتصادی است.

در چنین شرایطی مالک کشتی بارنامه گروهی برای این کالا های یکسان صادر می کند. مشتریان، ما را به عنوان ارائه دهنده سرویس‌های خوب و با کیفیت در حمل بار دریایی و اجاره کشتی با قیمت مناسب یاد می‌کنند. حمل و نقل با کشتی نسبت به روش هوایی یا زمینی ارزان‌تر است چون کشتی‌ها، هزینه نگهداری و تعمیر کمی دارند. زیرساخت‌ها و موانع مختلف برای ایجاد مسیر آبی نسبت به حمل و نقل ریلی یا جاده‌ای کمتر است. صادرات و ارسال بار دریایی به کانادا معمولا از طریق حمل دریایی به بنادر تورنتو، ونکوور، هالیفاکس و مونترال انجام ‌می‌شود. اگر محموله‌ای برای ارسال دارید، اولین نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشید، این است که محصول شما در طول راه چگونه محافظت می‌شود.

ارسال بار دریایی به استرالیا

در این نوع قرارداد، کشتی برای مدتی معین اجاره داده می‌شود و مدت اجاره با توجه به نیازهای اجاره کننده و توافق مالک ممکن است چند ماه یا حتی چند سال باشد. البته گاه اجازه تمدید مدت قرارداد برای دوره‌ای معین به اجاره کننده داده می‌شود تا در صورت انقضای مدت، اجاره کننده بتواند قرارداد را برای دوره تعیین شده تمدید نماید. • کالاهای کانتینری ۲ الی ۳ دقیقه یک کانتینر به وسیله یک جرثقیل کانتینر تخلیه می‌گردد.

هزینه حمل دریایی بین المللی ؟

معمولاً این امر برای کالاهای وارداتی به ایران در بندر جبل‌علی دبی صورت می‌گیرد. راهکار تخلیه و بارگیری مجدد یا اصطلاحاًTransshipmentنیز مربوط به واردات کالا از برخی بنادر است که امکان حمل و نقل دریایی کالا از آنجا، به صورت مستقیم وجود ندارد. جابه‌جایی بعضی از محموله‌ها نیز با کانتینرهای خاصی انجام می‌شود. یک فاکتور مهم دیگر در هزینه حمل دریایی، مسافت بین مبدا و مقصد است که روی سوخت مصرفی تاثیر دارد. همچنین برای شرکت‌های داخلی فعال در زمینه صادرات، نرخ دلار یک عامل مهم است.

یکی از رایج‌ترین روش های حمل و نقل دریایی کراس استافینگ می‌باشد. در این روش جابه‌جایی، محتوای بار از کانتینر کشتی خارج می‌شود و برای ارسال به مقصد اصلی در کانتینر یک کشتی دیگر مجددا بارگیری می‌شود. هر کالای صادراتی یا وارداتی باید از بهترین و با کیفیت ترین بسته بندی ممکن برخوردار باشد. در واقع بسته بندی در حمل و نقل دریایی یک ضرورت است که اگر درست انجام شود نه تنها ایمنی محصول را حفظ می کند؛ بلکه بر کاهش هزینه ها، ارتباطات و حتی بازاریابی محصولات نیز تاثیر می شرکت ترنس مارت لجستیک گذارد. حمل کراس استافینگ عبارت است از انتقال کالا از یک کشتی به کشتی دیگر و ادامه مسیر به سمت مقصد. این روش در زمان تحریم و در بنادر کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.