خزیدن چیست؟ • SEO برای مبتدیان • Yoast

آیا می خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید؟ سپس دانش اولیه سئو فنی ضروری است. البته، شما همچنین باید محتوای عالی و مرتبط برای سایت خود ایجاد کنید. خوشبختانه، افزونه Yoast SEO از (تقریبا) همه چیز در سایت وردپرس شما مراقبت می کند. با این حال، درک یکی از مهمترین مفاهیم سئو فنی خوب است: خزیدن.

دوباره خزنده چیست؟

اگرچه خزیدن بخشی اساسی از سئوی فنی است (با تمام مواردی که گوگل را قادر می‌سازد تا سایت شما را فهرست کند) انجام می‌شود، اما در حال حاضر برای اکثر مردم چیزهای بسیار پیشرفته‌ای است. با این حال، مهم است که درک کنید خزیدن چیست. شما ممکن است مسدود کنید – شاید حتی بدون اینکه بدانید! – خزنده های سایت شما، به این معنی که هرگز در گوگل رتبه بالایی نخواهید داشت. بنابراین، اگر در مورد SEO جدی هستید، خزیدن باید برای شما مهم باشد.

یک راه آسان برای یادگیری، انجام آموزش های فنی سئو ما است. این دوره های سئو به شما یاد می دهند که چگونه مسائل فنی سئو را شناسایی کرده و آنها را حل کنید (با افزونه Yoast SEO ما). ما همچنین یک آموزش اختصاص داده شده به خزیدن و نمایه سازی داریم! برای کاربران Premium خوب است بدانید: Yoast SEO Academy در حال حاضر بدون هزینه اضافی در اشتراک Premium شما گنجانده شده است!

خزیدن با امکاناتی که گوگل برای خزیدن وب سایت شما دارد، ارتباط دارد. خوشبختانه، شما می توانید خزنده ها را در سایت خود مسدود کنید. اگر وب سایت یا صفحه ای در وب سایت شما مسدود شده است، به خزنده Google می گویید: «اینجا نیایید». در نتیجه، سایت شما یا صفحه مربوطه در نتایج جستجو ظاهر نمی شود. حداقل در بیشتر موارد.

به خواندن ادامه دهید: ترافیک ربات: چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید »منبع

بیشتر بخوانید: اصول سئو: گوگل چه می کند »

و خزیدن چیست؟

برای اطمینان از اینکه انرژی خود را هدر نمی دهید، مهم است که از تنظیمات خزیدن سایت خود مطلع باشید. خوشبختانه، لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید. استفاده از ابزارهایی مانند Yoast SEO Premium کار را برای شما آسان تر می کند!

این غیرضروری است، زیرا بعید است که در یک روز مشخص، چندین تغییر در URL ایجاد کنید. ناگفته نماند، تقریباً هر CMS نشانی‌های اینترنتی خروجی را تولید می‌کند که منطقی نیست که خزنده‌ها می‌توانند با خیال راحت از آنها عبور کنند. اما به جای نادیده گرفتن این آدرس‌ها، خزنده‌ها هر بار که با یک آدرس اینترنتی روبرو می‌شوند، دوباره و دوباره آن‌ها را می‌خزند. این همه خزیدن غیر ضروری طول می کشد تن منابع انرژی که برای سیاره ما مضر است.

خزیدن سایت خود را با Yoast SEO Premium بهبود بخشید

واقعیت جالب: به خزنده ربات، ربات یا عنکبوت نیز گفته می شود! و گاهی اوقات از خزنده گوگل به عنوان Googlebot یاد می شود.

بنابراین چگونه خزنده ها را مسدود می کنید؟ چند چیز وجود دارد که می تواند گوگل را از خزیدن (یا ایندکس) وب سایت شما باز دارد:

  • اگر فایل robots.txt شما خزنده را مسدود کند، گوگل به وب سایت یا صفحه وب خاصی شما نمی آید.
  • قبل از خزیدن وب سایت شما، خزنده نگاهی به هدر HTTP صفحه شما می اندازد. این هدر HTTP حاوی یک کد وضعیت است. اگر این کد وضعیت می گوید که صفحه ای وجود ندارد، گوگل وب سایت شما را نمی خزند. میخواهی بیشتر بدانی؟ ما همه چیز را در مورد این نکته هدر HTTP در ماژول آموزش SEO فنی خود توضیح خواهیم داد!
  • اگر متا تگ روبات در یک صفحه خاص، موتور جستجو را از ایندکس کردن آن صفحه مسدود کند، گوگل آن صفحه را می‌خزد، اما آن را به فهرست خود اضافه نمی‌کند.

چگونه خزنده ها بر محیط تأثیر می گذارند

بله شما آن را درست خواندید. خزنده ها تأثیر قابل توجهی بر محیط زیست دارند. به این صورت است: خزنده ها می توانند چندین بار در روز به سایت شما بیایند. چرا؟ آنها می خواهند محتوای جدیدی را کشف کنند یا بررسی کنند که آیا به روز رسانی جدیدی وجود دارد یا خیر. و هر بار که از سایت ما بازدید می کنند، می خزند هر چیزی که برای آنها شبیه یک URL است. این بدان معناست که یک URL اغلب چندین بار در روز خزیده می شود.

پس چگونه کار می کند؟ ما یک ویژگی تنظیمات خزیدن داریم که URL ها، فیدها و دارایی های غیر ضروری را از وب سایت شما حذف می کند. این باعث می شود که خزنده ها وب سایت شما را کارآمدتر خزنده کنند. نگران نباشید، شما هنوز کنترل دارید! زیرا این ویژگی همچنین به شما این امکان را می دهد که برای هر نوع دارایی تصمیم بگیرید که آیا واقعاً می خواهید URL را حذف کنید یا خیر. اگر می خواهید بیشتر بدانید، در اینجا همه چیز را در مورد تنظیمات خزیدن توضیح خواهیم داد.

آیا می خواهید در مورد خزیدن بیشتر بدانید؟

یک موتور جستجو مانند گوگل از سه چیز تشکیل شده است: یک خزنده، یک شاخص و یک الگوریتم. یک خزنده پیوندها را در وب دنبال می کند. این کار را 24/7 انجام می دهد! هنگامی که یک خزنده به یک وب سایت می آید، نسخه HTML را در یک پایگاه داده غول پیکر به نام ایندکس ذخیره می کند. این شاخص هر بار که خزنده به وب سایت شما می آید، به روز می شود و نسخه جدید یا اصلاح شده آن را پیدا می کند. بسته به اینکه گوگل چقدر سایت شما را مهم می‌داند و تعداد تغییراتی که در وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، خزنده بیشتر یا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.