دستگاه ایکس ری دستگاه آنالیز مواد با تابش اشعه ایکس ری نور آزما | zoomfing

دستگاه ایکس ری دستگاه آنالیز مواد با تابش اشعه ایکس ری نور آزما | zoomfing

در این بخش یکی دیگر از تجهیزات بازسی با نام دستگاه ایکس ری یا x ray آشنا خواهیم شد. کاربرد دستگاه ایکس ری در بازرسی و کنترل تردد افراد و کالا شناسایی وسایل غیرمجاز همراه افراد است . امروزه یکی از تجهیزات پرطرفدار حوزه‌های علمی، پزشکی و بازرسی دستگاه های xray می‌باشند. اما میزان عوارض احتمالی آن برای بازرسی افراد و کالا ، همواره مورد بحث قرار گرفته است. در ادامه با معرفی دستگاه ایکس ری از 3 کاربرد دستگاه ایکس ری و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

  • فیدار آروند، دیگر تجهیزات سیستم بازرسی و امنیت نظیر راکت فلزیاب، موبایل یاب، گیت فلزیاب و اسکنر کف خودرو را نیز عرضه می‌نماید.
  • هم‌چنین به دلیل توان نفوذ بالای پرتوهای ایکس، می‌توان از آن‌ها برای تصویر برداری از داخل اجسام و … استفاده کرد.
  • حتی وسایل شخصی مانند انگشتر، ساعت و کمربند نیز برای بررسی فلزات خطرناک و امکان جاسازی مواد غیرمجاز نیز داخل یک سبد از دستگاه ایکس ری چمدانی عبور داده می شوند.
  • با توجه به چالش‌هایی امنیتی که با آن رو به رو هستیم، امروزه پست‌های بازرسی، دستگاه‌های فلزیاب و اسکنرهای چمدان‌ها در فضاهای عمومی بیش‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مشخصات گیت ایکس ری یا دستگاه اسکن فرودگاه شامل سه بخش ویژگی‌های کلیدی ، استاندارد و اختیاری است. نصب و مورد بررسی قرار می گیرد این دستگاه به راحتی خودرو را اسکن کرده و از محتویات آن اطلاع کسب می کند. به طور خلاصه، یک ایستگاه بازرسی مبتنی بر اشعه ایکس دارای توان عملیاتی کافی است و به راحتی می‌تواند جایگزینی برای ۶۰ ایستگاه بازرسی دستی باشد و در عین حال دقت فرآیند بازرسی را بسیار بالا می‌برد. برای شناسایی نوع کالا و یا شی مورد نظر، می‌توان بعد از مشخص کردن محل مورد نظر، عدد اتمی آن را نیز مشخص کرد، که این عدد به همراه رنگ شی می‌تواند در تشخیص کامل نوع کالا بسیار موثر باشد. به عنوان مثال هر چقدر چگالی جسم مورد نظر متراکم‌تر باشد، اشعه ایکس کمتری از آن عبور خواهد کرد. شما با تماس تلفنی با کارشناسان فروش آگسا می‌توانید ضمن اخذ راهنمایی برای خرید بهتر، از قیمت محصول مورد نظر خود مطلع شوید.

( xray ) در چه مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

انواع دستگاه های موجود در بازار را بالا ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از شرکتانطباق گستر سپهر بخواهید. لازم به ذکر است تشخیص ناخالصی های فلزی و غیز فلزی تنها کاربرد دستگاه های ایکس ری نیستند و در بسیاری از مواقع بررسی کیفیت نهایی محصول (رنگ، یکنواختی، اندازه و…) بر عهده دستگاه ایکس ری میباشد. قیمت دستگاه های بازرسی ایکس ری با توجه به دقت تصویربرداری، ضریب نفوذ، جهت های اسکن و… متغیر است. همچنین قابلیت تشخیص مواد مخدر و مواد منفجره با اعلام هشدار صوتی و تصویری، قابلیت اتصال به شبکه جهت بازبینی تصاویر همزمان توسط بازرسان دیگر و توانایی منحصر به فرد در شناسایی مواد داخل محفظه های فلزی و… از دیگر مزیت های این دستگاه است. 6- قسمت‌های سخت افزاری دستگاه دستگاه‌های ایکس ری که توسط کمپانی‌های مختلف تولید می‌شوند، از نظر سخت افزاری و قطعات به کار برده شده در آن‌ها نیز متفاوت‌اند و بنابراین در هنگام انتخاب حتماً می‌بایست به این نکته در مورد آن‌ها توجه شود.

پس از عبور اشعه ایکس از عنصر و شی مورد نظر، یک آشکارساز، پرتوهای ایکس را به فیلتری منتقل می‌کند، که پرتوهای ایکس با انرژی کمتر را مسدود می‌کند. آشکارسازها شامل چند برد قابل تعویض (مثلاً ۱۰ برد) هستند که انرژی اشعه ایکس را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کنند. بر روی هر برد تعدادی کریستال سینتیلا تور، به همراه فوتودیود و تقویت‌کننده ولتاژ وجود دارد.

صنعت تجهیزات پزشکی صاایران

دغدغه مهرکیا فقط فروش یک دستگاه نیست، بلکه رفع کامل نیاز کسب و کارها در خصوص حضور و غیاب ، کنترل تردد و حقوق و دستمزد است. این تونل‌ها از یک یک پرده سربی برای جلوگیری از تابش اشعه ایکس به بیرن از دستگاه استفاده می‌کنند. سایز و ابعاد دهانه این تونل‌ها متفاوت است و بر اساس ابعاد و اندازه اجسامی، که از آن‌ها تصویر برداری می‌شود، طبقه بندی می‌شوند. اکثر این دستگاه‌ها دارای یک رایانه داخلی هستند، که برای کنترل عملکرد سیستم و تجزیه و تحلیل خودکار تصاویر اشعه ایکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوع دستگاه‌ ایکس ری به تعداد دو عدد ژنراتور مستقر گردیده شده که به طور دقیق وهمزمان از دو قسمت متفاوت از کالای مورد نظر تصویربرداری را انجام داده و دو تصویر در همان لحظه در دو نمایشگر برای کاربر قرار می گیرد.

دستگاه ایکس ری 6040 ( دستگاه x ray )