رفع سئو روزانه: تحقیقات لینک رقابتیتحقیقات لینک یک ستون اساسی در استراتژی سئو است، اما تحقیقات لینک رقابتی می‌تواند به شما کمک کند تا یک پا را بالا ببرید. برای وب‌سایت‌ها ضروری است که نه تنها از پروفایل پیوند خود اطلاع داشته باشند، بلکه یک استراتژی مؤثر برای حفظ ارتباط در برابر رقبا نیز داشته باشند.

امیدواریم در این مرحله، شما بدانید که رقبای شما چه کسانی هستند، و هی، این نیمی از نبرد است. اگر هنوز مطمئن نیستید، ابزار تحقیقات رقابتی ما را در Moz Pro بررسی کنید. این ابزار می تواند به شما کمک کند تا دقیقاً بدانید رقبای شما چه کسانی هستند، کلمات کلیدی که برای آنها رتبه بندی می کنند و محتوای برتر آنها چیست.

اگر می‌خواهید ابزار تحقیقات رقابتی ما را بیشتر درک کنید و بدانید که چگونه می‌توان از آن به نفع خود استفاده کرد، می‌توانید با یکی از اعضای تیم Onboarding Moz در زیر یک تماس تلفنی Moz Pro رزرو کنید.

یک تماس Moz Pro را رزرو کنید

بنابراین، چرا ما می خواهیم “تحقیق پیوند رقابتی” را انجام دهیم؟

  • یادگیری نحوه عملکرد دیگران می تواند به هدایت استراتژی پیوند دادن شما کمک کند و ممکن است تاکتیک هایی را کشف کنید که قبلاً در نظر نگرفته اید.

  • ممکن است فرصت‌ها و شکاف‌هایی در پروفایل پیوند رقیب شما وجود داشته باشد که می‌توانید آن‌ها را شناسایی کرده و در آن جای دهید.

  • شما خواهید دانست که چه نوع محتوایی عملکرد خوبی دارند و از آنجا می توانید محتوای خود را 10 برابر بهتر از رقبای خود کنید!

  • تجزیه و تحلیل شما به شما کمک می کند تا در مورد مخاطبانی که می خواهید با آنها صحبت کنید بیشتر درک کنید.

  • یک استراتژی جامع بک لینک می تواند به شما در رتبه بندی بالاتر در SERP کمک کند.

اگر به دنبال راهنمایی در مورد نحوه ساخت چارچوب تحلیل رقابتی SEO هستید، گواهینامه تحلیل رقابتی SEO آکادمی Moz را بررسی کنید. این دوره آموزشی همه چیزهایی را که برای اجرای مطمئن استراتژی موثر نیاز دارید را پوشش می دهد و گواهینامه Moz خود را به دست خواهید آورد که می توانید آن را در نمایه لینکدین خود نمایش دهید!

در ویدیوهای زیر، تیم Moz گردش کار و سایر نکات و ترفندها را در مجموعه ابزار Moz Pro به شما نشان می دهد که به شما در تجزیه و تحلیل تحقیقات پیوند رقابتی کمک می کند.

تجزیه و تحلیل شکاف پیوند: تقاطع پیوند

تجزیه و تحلیل شکاف لینک یک تاکتیک محبوب در بین سئوکاران است. این شامل مقایسه پروفایل پیوند خود با رقبای خود و یافتن شکاف های موجود است. آنها می توانند از چندین وب سایت بک لینک دریافت کنند که شما هیچ یک از آنها دریافت نمی کنید – این می تواند یک فرصت طلایی باشد – راه دیگری برای رقابت با رقبای برتر شما.

در این ویدیو، Emilie به شما نشان می دهد که چگونه از ابزار Link Intersect Moz Pro برای پیدا کردن این اطلاعات استفاده کنید.

پیوند دامنه ها را با تجزیه و تحلیل SERP کشف کنید

در ابزار Moz Pro Keyword Research، قابلیتی وجود دارد که می توانید یک کلمه کلیدی را جستجو کنید و صفحات رتبه بندی برتر برای آن کلمه کلیدی نشان داده می شوند. اما، چیزهای بیشتری برای این عملکرد وجود دارد.

در این ویدیو، Varad آن صفحات رتبه بندی و همچنین دامنه هایی را که به آن صفحه خاص لینک می دهند را به شما نشان می دهد. برای اوج گرفتن از آنجا آماده شوید!

از بهینه سازی صفحه برای یافتن پیشنهادات محتوا استفاده کنید

ابزار Moz’s Page Optimization در درجه اول برای مشاهده اینکه چه بهبودهایی ممکن است در یک صفحه انجام شود و همچنین قرار دادن کلمات کلیدی در یک صفحه استفاده می شود. وقتی کمی عمیق‌تر در این ابزار خاص غوطه‌ور شوید، متوجه می‌شوید که Moz پیشنهادات محتوایی را به شما ارائه می‌دهد، از جمله نشانی‌های اینترنتی که برای کلمه کلیدی مورد نظر شما رتبه‌بندی می‌شوند. شناسایی این نشانی‌های اینترنتی با رتبه‌بندی برتر راهی عالی برای دیدن اینکه چه نوع محتوایی را نیز باید ایجاد کنید است.

در این ویدیو، راشل به شما نشان می دهد که با این اطلاعات جدید پیدا شده چه کاری می توانید انجام دهید و چگونه می تواند به جستجوی پیوند شما کمک کند.

پیوندهای برگشتی به صفحات شکسته رقبا را پیدا کنید

تجزیه و تحلیل بک لینک ها در صفحه شکسته رقیب یکی دیگر از تاکتیک هایی است که سئوکاران از آن استفاده می کنند و شاید شما از آن آگاه نبوده باشید. فرصت های پنهانی در این صفحات شکسته وجود دارد که فقط در انتظار کشف شدن هستند.

در این ویدئو، آرین دقیقاً به شما نشان می دهد که چگونه می توانید آن صفحات شکسته را در ابزار Link Research Moz Pro پیدا کنید.

بک لینک های کشف شده و گم شده

یکی دیگر از جواهر موجود در ابزارهای Moz Pro Link Research بخش “کشف و گم شده” است. این بخش تمام بک لینک های جدیدی را که Moz در 60 روز گذشته به رقیب شما پیوند داده است و همچنین بک لینک هایی که از بین رفته اند را به شما نشان می دهد. این می تواند اطلاعات روشنگری در هنگام کار بر روی ساختمان بک لینک خود باشد.

در این ویدیو، Eoin به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از این قابلیت برای ارتقای بازی Link Research خود استفاده کنید.


اگر می‌خواهید به یادگیری در مورد تحقیقات رقابتی ادامه دهید، اصلاحات سئوی روزانه قبلی ما در مورد تحقیقات کلمات کلیدی رقابتی را برای بینش‌های عالی در مورد استراتژی تحقیق کلمات کلیدی رقابتی بررسی کنید.

سایر منابع اضافی برای ادامه یادگیری:منبع