روشهای افزایش نرخ کلیک سایت یا CTR در گوگل ادز

همانطور که در بالا اشاره شد در شبکه ی جستجو تبلیغات با هرکلیک انجام می شود و با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر، تبلیغ را به کاربر نمایش می دهد و با هر کلیک کاربر تبلیغ کننده موظف است به گوگل هزینه ای را پرداخت کنند. گفتنی است تبلیغ کننده موظف است به ازای هر کلیک هزینه ای پرداخت کند. ۸- تا اینجا کد را در سایت خود قرار دادیم و سپس روی Continue کلیک میکنیم. توصیه می شود قبل از آن که کمپین گوگل ادز را راه اندازی کنید باید صفر تا صد PPC را کاملا درک کنید. یکی از هدف های اصلی ما هنگام اجرای کمپین های مختلف گوگل ادوردز، بهینه سازی و مدیریت صحیح کمپین تبلیغاتی، افزایش امتیاز کیفی، و در نتیجه کاهش هزینه تبلیغات گوگل برای شما عزیزان می باشد. بعلاوه امکان ایجاد این فهرست برای کاربران کانال Youtube هم وجود دارد.

برای راهاندازی کمپین خود باید در این ابزار ابتدا اکانتی بسازید و سپس با ورود به حساب جدید گوگل ادز کشور، واحد پول و اطلاعات خود را وارد و تایید کنید و در نهایت درخواست خود را برای گوگل ارسال کنید. هنگام ساخت لیست جدید از بخش Initial list size می توانیم تعیین کنیم که این لیست شامل اطلاعات مربوط به ۳۰ روز گذشته نیز باشد یا خیر. گوگل تمامی کلمات کلیدی را که به کمپین تبلیغاتی شرکت های مختلف مربوط می شود به راحتی تشخیص می دهد و آنها را وارد مزایده می کند.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

در صورتی که دامنه شما متعلق به ایران است، برای تبلیغ دادن در گوگل میبایست یک دامنه غیر از ir. پیروی کنند. از جمله این قوانین می توان به عدم خریداری ترافیک یا کلیک، آشکار ساختن تبلیغات، عدم بمباران تبلیغاتی بدون داشتن محتوا، عدم قرار دادن تبلیغات در سایتهای شرط بندی و موارد مشابه و… اشاره کرد. شما با تبلیغات گوگل ادز می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و به سئو سایت خود هم کمک برسانید. شما می توانید آمار دقیقی از وضعیت کمپین خود دریافت کرده و استراتژی بازاریابی خود را براساس اطلاعات دریافتی از ریمارکتینگ گوگل مجددا بررسی کنید. برای راه اندازی یک کمپین گوگل ادز اولین چیزی که نیاز دارید ساختن یک اکانت (account) در پنل گوگل Ads است. کلام آخر؛ گوگل ادز برای درآمدزایی خوب است یا بد؟

یعنی وقتی عبارت “خرید کتاب” را به گوگل بدهید، فقط در همین عبارت نمایش داده خواهید شد. همانطور که در بخش قبلی گفته شد امکان این که یک کلمه کلیدی را دو شرکت انتخاب کنند، وجود دارد. گوگل ادز به معنی تبلیغات کلمه ای میباشد که وقتی در گوگل شما کلمه یا عبارتی را جستجو میکنید ۱۰ نتیجه اول گوگل وب سایتهایی هستند که براساس رعایت نکات فنی و اصطلاحاً به صورت ارگانیک ربات گوگل آنها را نمایش میدهد ولی به کمک گوگل ادز میتوان سفارش نمایش لینکهای تبلیغاتی را داد به صورتی که شما تعیین میکنید که در زمانی که بهطور مثال کلمه موبایل جستجو شد وب سایت من با این آدرس و با این عنوان در معرض دید کاربر قرارگیرد و بعد در این کار با سایر متقاضیان رقابت میکنید که هر کاربری هزینه بالاتری را پیشنهاد بدهد در لینک اول قرار خواهد گرفت و سایر متقاضیان بعداز آن نمایش داده میشوند.

تبلیغات گوگل ادز چیست

متقاضیان استفاده از سرویس تبلیغاتی گوگل با استفاده از ویژگی هدفمندی نمایش میتوانند دقیقا روی مشتریان هدف کسبوکار خود تمرکز کنند و سرمایه تبلیغاتی خود را به صورت هدفمند و با کمترین نرخ بیهودگی استفاده کنند. 6. نرخ کلیک: نرخ کلیک در سیستم گوگل ادز چیست؟ Conversions: آمارِ نرخ تبدیل را براساس همان اقدامهایی که شما تعریف کردهاید مانند Lead ،Sale، Signup و… بودجه روزانه برای هر کمپین را تعریف کنید تا بیش از مقدار موردنظر شما برای آن کمپین هزینه نشود.

نحوه کار با گوگل ادز در این نوع کمپین این امکان وجود دارد که مخاطب بتواند بعد از گذشت 5 ثانیه تبلیغ را رد کند و از مشاهده تمام آن تبلیغات گوگل ادز چیست صرف نظر کند. اگر می خواهید با صرف کمترین هزینه بیشترین بازدهی را در گوگل ادز داشته باشید می توانید از خدمات تبلیغات گوگل آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا استفاده کنید. توجه داشته باشید که این دامنه به هیچ وجه نباید کاربر را به دامنه ir. در سال ۲۰۱۸ گوگل تمام موقعیتهای تبلیغاتی خود را در ساب دامنه گوگل ادز جمعآوری کردهاست و کاربران از سراسر دنیا میتوانند وارد این سایت شده و از خدمات تبلیغاتی گوگل استفاده کنند.

سایت اصلی گوگل ادز

این مقدار با توجه به اهدافتان از ۱ تا ۵۴۰ روز میتواند متفاوت باشد. 2. شرایط واجد شرایط بودن آسان است، به این معنی که می توانید از وب سایت یا وبلاگ خود حتی زمانی که تازه تاسیس است درآمد غیر فعال کسب کنید. مرتبط بودن متن تبلیغ (Ad Relevance): اگر تبلیغ شما به نحوی نوشته شده باشد که با جستجوی کاربر مرتبط باشد، امتیاز بیشتری خواهد گرفت. معمولاً با افزایش مبلغ، امکان اول بودن در گوگل وجود دارد. در گوگل ادز، شما با تبلیغ برند خود در گوگل، می توانید شانس خود را برای نشان داده شدن به کاربران افزایش دهید و در نتیجه درآمدتان را افزایش دهید. گوگل دو فاکتور مختلف برای تعیین جایگاه شما دارد. نمایش (Display): در کمپین نمایش گوگل تبلیغات شما به صورت بنر در سایتهای مختلف به نمایش میگذارد. دومین نوع نیز تبلیغات نمایشی (Display Ads) میباشد که در وبسایتهای مختلف طرف قرارداد با گوگل نمایش داده میشود و میتواند حاوی محتوای چند رسانهای هم باشد.

حال که به اهمیت ریمارکتینگ پی بردید و حتما مشتاق هستید که از این تکنیک حرفه ای و ارزان بازاریابی استفاده کنید؛ بهترست به شما راه اندازی ریمارکتینگ در حساب کاربری گوگل ادز را بیاموزیم. این امر به ویژه در مورد محصولات اطلاعاتی یا دوره های آنلاین که ایجاد و فروش آنها ارزان هستند صادق است. کمپین های فروشگاهی از دیگر کمپین های گوگل ادز هستند که برای فروش آنلاین خدمات و محصولات و همچنین ایجاد فضای مناسب جهت فروش آفلاین طراحی شده اند. اگر قصد ایجاد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز را دارید بهتر است بدایند که میانگین هزینه هر کلیک معمولاً بین 1 تا 2 دلار است، با این حال هزینه تبلیغات گوگل به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل شامل کیفیت وب سایت شما و میزان پیشنهاد شما می شود. CTR شامل تعداد کلیک هایی می شود که تبلیغ مورد نظرتان به عنوان بخشی از تعداد بازدیدهایی که تبلیغ دریافت می کند، است.

گزینه اول که مربوط به داده های استاندارد همه بازدید کنندگان است را انتخاب می کنیم. توجه: در ادامه همین مقاله، نحوه استفاده از Keyword Planner که ابزار رایگان گوگل ادز برای تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی است را به شما آموزش خواهیم داد. موقعیتهایی وجود دارد که باید از هر دوی این موارد به همراه همدیگر استفاده کنید یا بسته به کسبوکار و اهداف بازاریابی به صورت جداگانه از آنها بهرهمند شوید که در ادامه مقاله به بررسی دقیق تر گوگل ادز (ادوردز) چیست؟ با تبلیغات ریمارکتینگ گوگل برند شما در ذهن کاربران مانا می شود و آنها آگاهی بیشتری از برند شما دست می یابند و شما می توانید این کار را با هزینه پایین از طریق ریمارکتینگ انجام دهید. مثلا می توانید افرادی را انتخاب کنید که محصول شما را به سبد خرید اضافه کرده ولی خرید خود را تکمیل نکرده اند.

لازم به ذکر است PPC مخصوص گوکل ادز نبوده ولی رایج ترین نوع کمپین پولی شناخته می شود. بدون استفاده از این پلتفرم امکان اجرایی کردن کمپین های شما وجود ندارد. چرا باید از ریمارکتینگ گوگل استفاده کنم؟ چرا که با این روش میتوانند تا جای ممکن از هدر رفتن هزینههای خود جلوگیری کنند، بیشترین بازدهی ممکن را داشته باشند و بتوانند تبلیغ خود را به خوبی کنترل کنند. چرا که هرچقدر کیفیت محتوا بهتر باشد رتبه سایت در گوگل و از لحاظ سئو بهبود خواهد یافت. لذا درصورتیکه بدلیل وجود مشکلی در سایت شما امکان فعال شدن تبلیغ وجود نداشته باشد (مانند وجود ویروس و بد افزار و….) مبلغ تحت هیچ شرایطی عودت داده نخواهد شد و بایستی کاربر نسبت به رفع این مشکل اقدام نماید و سپس به بخش تبلیغات گوگل اطلاع دهد تا مجدد برای فعال شدن تبلیغ اقدام شود.

درامد از گوگل ادز

پس هر چقدر وبسایت مرتبطتر باشد و کاربر بیشتر در آن بماند، امتیاز کیفیت تبلیغ شما بالاتر خواهد بود. هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل ادوردز چقدر خواهد بود؟ هر چه نمره کیفیت بالاتری داشته باشید مخرج کسر بزرگتر خواهد شد و در نتیجه هزینه کمتری برای هر کلیک پرداخت خواهید کرد. اگر دقت کرده باشید لیستی با عنوان All visitors ساخته شد. حداقل میزان هزینهای است که باید در نظر داشته باشید تا یک کلمه کلیدی در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد.

کل سیستم ادوردز همانند یک سیستم مزایده بزرگ عمل می کند که در آن تبلیغ کنندگان برای به دست آوردن جایگاه های تبلیغاتی مناسب با هم به رقابت می پردازند. به طور معمول باید با کلیک کردن بر روی گزینه Start now کار با گوگل را آغاز کنید اما چون گوگل، تبلیغات در گوگل ادوردز را برای ایران تحریم کرده، ما امکان دسترسی مستقیم به این وبسایت جهت تبلیغات در گوگل را نداریم. هر شرکت و آژانس تبلیغاتی در کشور ایران به سبب تحریم ها دارای یک شریک و یا پارتنر تجاری در کشور ثالت می باشد، بنابراین شرکت شانار به واسطه شرکت های رسمی و ثبت شده در کشورهای مالزی و ترکیه و داشتن حساب بانکی شرکتی از واحدهای ارزی این دو کشور برای پرداخت و همکاری با دفاتر نمایندگی گوگل در آن کشورها استفاده می کند. سپس می توانیم از تبلیغات و ایده های خلاقانه برای آنکه آنها را به خرید مجدد ترغیب کنیم؛ طراحی و ارائه دهیم.

سایت گوگل ادز

خبر خوب اینکه: نحوه نگاتیو کردن را در همین مقاله و در بخش بهینه سازی کمپین به طور کامل توضیح دادهایم. دانش و تجربه ما نشان داده که کیفیت خوب یک تبلیغ میتواند تاثیری بینظیر برای شما داشته باشد. مهم ترین مزیت آژانس های تبلیغاتی، با توجه به اینکه همکار گوگل شناخته می شوند، بابت پرداخت ها هیچ استرسی و نگرانی نخواهید داشت، و هیچ مشکلی برای حساب شما پیش نخواهد آمد. این برنامه که به نام گوگل ادسنس شناخته میشود، به مدیران سایتها این امکان را میدهد تا فضای کوچکی از سایتشان را به بازاریابی اختصاص دهند و بتوانند تبلیغات خود را در این فضا عرضه کنند.

اما اگر این اطلاعات را بر روی صفحه یک محصول بدست آورید، می توانید دقیق تر عمل کرده و با ارائه طرح های تخفیفی یا ارسال رایگان آنها را ترغیب به خرید کنید. راهکار طلایی ترغیب مشتریان به خرید دیگر؛ موضوعیست که در این مقاله از وبلاگ سرورپارس به آن می پردازیم، با ما همراه باشید. توجه داشته باشید که کیفیت تبلیغ برای گوگل اهمیّت بسیاری دارد. هم چنین برای هر کمپین می توان شرایط و محدودیت هایی از قبیل تاریخ شروع و پایان کمپین تبلیغات و میزان بودجه و سرمایه ای که قرار است روزانه هزینه شود. در مقاله ای بطور مفصل در ارتباط با ساخت کمپین گوگل ادز صحبت کرده ایم. همان هزینه به ازای هر هزارتا است و می توان گفت میزان هزینه ای است که شما برای یک هزار تاثیر تبلیغاتی پرداخت می کنید. جواب این سؤال کمی نیاز به بررسی بیشتر دارد اگر شما با دانش و تجربه تبلیغ در گوگل به خوبی آشنا باشید و بتوانید بر اساس اصولی که در همین آموزش گوگل ادوردز به شما میگوییم تبلیغ نویسی کنید شانس بسیار زیادی دارید علاوه بر اینکه قیمت هر کلیک یا CPC را کاهش دهید بتوانید ROI یا میزان برگشت سرمایه خود را نیز افزایش دهید.

ثبت نام در گوگل ادز

اگر قصد دارید مانع افزوده شدن کاربران جدید به لیست ریمارکتینگ گوگل شوید از بخش Membership status میتوانید وضعیت آن را از open به Closed تغییر دهید. شما باید کمپین تبلیغاتی خود را به دفعات بررسی کنید و هر سری با استفاده از یک تکنیک جدید آن را راهاندازی کنید تا در آخر به نتیجه مطلوب برسید. حال لیست جدید ایجاد شد و در بخش Audience Lists قابل مشاهده است. این کیفیت با امتیازی از 10 مشخص خواهد شد. » مشخص میشود. اگر این علامت را به کلمه کلیدی خودتان اضافه کنید، کاربران باید عین عبارت کلیدی شما را در سرچ باکس قید کنند تا سایت و تبلیغات شما در قالب نتایج جستجو در معرض دید آنها قرار بگیرد. پس از آن گوگل با بررسی امتیاز کیفیت کلمه کلیدی و مبلغ پیشنهادی مشخص می کند که کدام تبلیغ را در چه جایگاه به بازدیدکنندگان خود نشان دهد.