زبان فراگیر چیست؟ • Yoast

این تغییرات می توانند به سرعت اتفاق بیفتند، که ممکن است به نظر برسد که دائماً “قوانین” جدیدی در مورد اینکه چه زبانی شامل و چه چیزی نیست وجود دارد. و حتی ممکن است احساس شود که مردم نمی‌توانند تصمیم خود را در مورد زبانی که می‌خواهند استفاده کنید، تعیین کنند و قوانین جدیدی را فقط برای سخت‌تر کردن زندگی‌تان وضع کنند.

از آنجایی که این ممکن است پیچیده به نظر برسد، بیایید چند مثال برای نشان دادن نحوه کارکرد آن نشان دهیم.

آتش نشان ها در مقابل آتش نشان ها

نمونه ای از مشاوره که تکامل یافته است استفاده از معلول در مقابل نیازهای خاص در مقابل معلول. قبلاً استفاده از این اصطلاح رایج بود نیازهای خاص برای جایگزینی عبارت غیر فراگیر معلول. اما گفتگوها در مورد معلولیت به افراد معلول تبدیل شده است. بنابراین، طرفداران زبان فراگیر اکنون استفاده از این کلمه را توصیه می کنند معلول بجای.

زبان این قدرت را دارد که بر نحوه تفکر ما در مورد چیزی تأثیر بگذارد. می تواند ایده ها یا باورهای خاصی را عادی کند. اگر ایده ای از طریق زبان رمزگذاری شود و بارها و بارها تکرار آن را بشنویم، عادی می شود. به خصوص اگر بخشی از زبان استاندارد یا رایج باشد! زبان غیر فراگیر نیز می تواند به عنوان ریز تهاجم عمل کند. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه این کار می‌کند، این مقاله درباره قدرت زبان روزمره را بخوانید.

خوشبختانه، Yoast می تواند در صورت ایجاد محتوا در وردپرس یا Shopify به شما در یک راه حل آسان کمک کند. این تجزیه و تحلیل زبان فراگیر ما در Yoast SEO است. کپی شما را برای شرایط غیر فراگیر بررسی می کند. این چک‌ها توسط زبان‌شناسان داخلی ما با همکاری ماکسول هوپ از دانشگاه دلاور تهیه شده‌اند. تجزیه و تحلیل کلماتی را که می‌توانند غیرشامل باشند برجسته می‌کند و جایگزین‌هایی نیز ارائه می‌دهد. نحوه عملکرد آن را در این اسکرین شات بررسی کنید:

نمونه ای از بررسی تجزیه و تحلیل زبان فراگیر در Yoast SEO
نمونه ای از بررسی تجزیه و تحلیل زبان فراگیر در Yoast SEO

با این حال، این درست نیست – وقتی هر گونه فشار قابل توجهی در برابر کلمات یا عبارات خاصی وجود دارد، معمولاً دلیل خوبی دارد. دلیل ممکن است در ابتدا واضح نباشد، اما به این معنی نیست که وجود ندارد. و البته، این بدان معنا نیست که مردم همیشه آن را به درستی درک می کنند – همانطور که قبلاً ذکر شد، ایده ما در مورد اینکه چه چیزی فراگیر است و چه چیزی نیست همیشه در حال تکامل است. اما نکته این است که اغلب افراد دلایل خاصی برای حمایت از زبان خاص یا مخالف دارند، حتی اگر گاهی اوقات استدلال آنها به اشتباه منجر شود.

در مورد رابطه بین محتوای فراگیر و سئو بیشتر بخوانید.

افسانه ها در مورد زبان فراگیر

پس چرا باید محتوای جامع تری برای وب بنویسید؟ خوب، هنگامی که شما در حال ایجاد محتوا برای وب سایت خود هستید، احتمالاً می خواهید تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری آن را ببینند، بخوانند و از آن لذت ببرند. اگر می‌خواهید افراد احساس کنند در محتوای شما دیده می‌شوند و شنیده می‌شوند، اجتناب از برخی کلمات و عبارات نه تنها اخلاقی نیست، بلکه هوشمندانه است. با نوشتن جامع‌تر می‌توانید ارائه دهید بیشتر مردم تجربه کاربری بهتری دارند زیرا محتوای خود را قابل دسترس تر و مرتبط تر می کنید. این به خودی خود دلیل خوبی برای نوشتن فراگیرتر است.

ساخت هر کس خوشحالی غیر ممکن است زبان شامل پرهیز از زبانی است که به گروه خاصی از مردم آسیب می رساند، مثلاً از طریق کلیشه سازی یا پاک کردن آنها. برخی از افراد ممکن است حتی باشند unوقتی می بینند از زبان فراگیر استفاده می شود خوشحال می شوند. به عنوان مثال، افرادی که دیدگاه‌های ترنس هراسی دارند، ممکن است با مشاهده استفاده از زبان فراگیر احساس ناراحتی کنند. با این حال، زبان فراگیر به هیچ‌کس آسیب نمی‌رساند، حتی اگر بتواند با به چالش کشیدن باورهای (مضر) برخی افراد را ناراضی کند. در واقع، به چالش کشیدن باورهای مضر بخشی از چیزی است که زبان فراگیر را فراگیر می کند.

زبان فراگیر زبانی است که به کسی توهین نمی کند

زبان غیر فراگیر اغلب برای مردم توهین آمیز است، با این حال همه زبان هایی که به مردم توهین می کنند غیرشامل نیستند. آزرده شدن یک احساس ذهنی است – افراد ممکن است از چیزهای مختلف آزرده شوند. به عنوان مثال، فردی که دیدگاه های نژادپرستانه را بیان می کند، اگر کسی آنها را نژادپرست خطاب کند، ممکن است توهین شود. این بدان معنا نیست که نژادپرستانه خواندن رفتار نژادپرستانه فراگیر نیست. بین زبانی که باعث توهین شخصی می شود و زبانی که باعث آسیب می شود تفاوت وجود دارد. زبان شامل پرهیز از دومی است.

چگونه فراگیرتر بنویسیم

با استفاده از این کلمه در زمینه مناسب، مطمئن می شوید که همه آتش نشانان، صرف نظر از جنسیتشان، احساس می کنند مورد خطاب قرار می گیرند، دیده می شوند یا شنیده می شوند.

زبان شامل زمینه و زبان خاص است

” چی شد؟ من این همه آتش نشان را دیدم که از آنجا می گذرند!»

به عنوان مثال، در انگلیسی با استفاده از کلمه سالمندان هنگامی که اشاره به افراد مسن غیر فراگیر در نظر گرفته می شود، در حالی که سالمندان هنگامی که اشاره به کودکان در دبیرستان کاملاً خوب در نظر گرفته می شود. در همان زمان، در هلندی، کلمه ارشد (ترجمه تحت اللفظی سالمندان) در واقع مناسب تر از oudere mensen (ترجمه تحت اللفظی افراد مسن تر). بنابراین آنچه شامل است یا نه واقعاً می تواند بر اساس زمینه و زبان متفاوت باشد.

چرا کپی وب فراگیر بنویسیم؟

” چی شد؟ این همه آتش نشان را دیدم که از آنجا رد می شدند!»

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

آواتار کامیل کانینگهام

منبع

عبارت‌های مشکل‌ساز را در دسته‌های زیر بررسی می‌کند: سن، ظاهر، نژاد، فرهنگ، قومیت، ناتوانی، تنوع عصبی، جنسیت و وضعیت اجتماعی-اقتصادی. در اینجا شما یک نمای کلی از این دسته بندی ها را خواهید دید. این گزینه انتخابی است، بنابراین اگر به این موضوع اهمیت می دهید و می خواهید محتوای عالی برای همه ایجاد کنید، می توانید آن را روشن کنید!