سلامت امروز سلامت تودی اخبار سلامت اخبار پزشکی-دراگمد

اخبار و مقالات جامع درباره انواع بیماری‌ها مانند بیماری آلزایمر، آسم، نشانه و علایم ایدز، راه‌های درمان افسردگی و… وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز پرستار، از پرستاران که در صف مقدم مدافعین سلامت در دوران سخت کرونا جانفشانی کرده اند، تقدیر کرد. حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

آش ها انواع متنوعی دارند که در نقاط مختلف کشور با روش های متفاوتی تهیه می شوند. آش غذایی پرطرفدار است که به خاطر داشتن مواد مغذی یک وعده غذایی کامل محسوب می شود … سازمان جهانی بهداشت ، دیروز (جمعه) نسبت به نوع جدید و کشنده ویروس کووید 19 به سبب کاهش احتیاط نسبت به کرونا در سطح جهان هشدار داد. سازمان ملل، از سال 1992 یک روز بین المللی، تحت عنوان روز جهانی معلولان تعیین کرد. هدف از تعیین چنین روزی، درک و پذیرش افراد دارای معلولیت، افزایش اگاهی عمومی و تجلیل از دستاوردها و مشارکت های معلولان بود. بیماران مبتلا به سرطان ریه قبل از ابتلا به یائسگی و آغاز شیمی درمانی باید اطلاعات لازم پیرامون خطر آمنوره ناشی از شیمی درمانی و سایر مشکلات یائسگی داشته باشند.

سلامت امروز سلامت تودی اخبار سلامت اخبار پزشکی-دراگمد

چرب بودن برای سلامت پوست ضروری است اما چربی بیش از اندازه می‌تواند … بلوبری یکی از میوه‌های پرطرفدار است که در بسیاری از محصولات غذایی … سرطان رحم چهارمین سرطان کشنده در زنان بعد از سرطان‌های ریه، پستان … سرطان دهانه رحم یکی از سرطان‌های شایع زنان است که امروزه با …

در زمان تعویض لنت ترمز لازم است تکنسین مربوطه دیسک را نیز بررسی کند. زنی یک چت بات هوش مصنوعی از خود به شکل یک کودک ساخت، با توجه به دفتر خاطراتش به آن آموزش داد و به این ترتیب با کودکی خود ارتباط برقرار کرد. ماسک، موسس نورالینک مهم ترین اهداف از کاشت ایمپلنت مغزی را بازگرداندن بینایی به نابینایان و ارتباط با قشر حرکتی مغز عنوان کرد. هنگام خشک کردن زعفران اهمیت دارد سه شاخص اصل رنگ، طعم و بو حفظ گرد. نتایج یک بررسی در روند خشک کردن زعفران نشان داد که در شیوه خشک کردن، دمای بالاتر و زمان کوتاه تر در حفظ خصوصیات کیفی زعفران تاثیر گذارتر است. در یکی از روزهایی که مشغول خوردن گردو های چیده شده از باغچه حیاطمان بودم به طعم بی نظیر این محصول پی بردم و به دلیل علاقه ام به آن ایده ای به ذهنم رسید و آن پرورش و تولید انواع گردو بود.

آغاز به کار دومین دوره آزمون دستیاری داخلی در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران

استفاده از مطالب در دیگر سایتها و رسانه های الکترونیکی تنها با ذکر نام دُروانا و درج لینک همان مطلب مجاز است، ذکر مطلب در رسانه های چاپی مستلزم کسب اجازه قبلی است.

بهترین داروی شپش

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که گروه خونی A دارند، بیشتر از دیگران در معرض خطر سکته مغزی زودرس سر خط خبر پزشکی قرار دارند. مصرف بیش از اندازه نمک باعث افزایش فشار خون می شود که یکی از دلایل اصلی بیماری های قلبی عروقی است. – براساس مطالعه جدیدی که توسط پزشکان انجام شده است، اضافه کردن نمک بیشتر به غذاها با … بلکه یک مسیر (فرآیند) است که ممکن است افراد از میانه راه بازگردند.

  • گرچه حتی سالم ترین افراد هم می توانند گهگاه دچار مشکلاتی شوند، اما از برخی سیگنال های بدن نباید ساده گذشت.
  • دانلود مستند فضایی با زیر نویس فارسی واضح ترین ویدئو از ماه و زمین که به وسیله کپسول اوریون ناسا از فاصله 435 هزار کیلومتری زمین ثبت شده است، منتشر شد.
  • نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که غربالگری سالانه سرطان ریه می‌تواند در درازمدت احتمال زنده ماندن پس از ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد.
  • در همه‌گیری کرونا تمام جهان برای یافتن یک داروی اثربخش به تکاپو افتاد و هر دارویی که می‌توانست کوچک‌ترین کمکی به بهبود …
  • رئیس دانشگاه فرهنگیان، از تایید دستور العمل تطبیق و تبدیل دکتر معلمان ممتاز وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان به عضویت این دانشگاه و اجرایی…
  • زنی یک چت بات هوش مصنوعی از خود به شکل یک کودک ساخت، با توجه به دفتر خاطراتش به آن آموزش داد و به این ترتیب با کودکی خود ارتباط برقرار کرد.