شناسایی و پر کردن شکاف های مهارت SEO شما – جمعه تخته سفید

پس بیایید کمی فکر کنیم. با توجه به اینکه سئو موضوع بسیار گسترده ای است، چگونه می دانید که در کدام مهارت ها باید مهارت داشته باشید؟ به عنوان مثال، اگر شما یک سئوی فنی واقعا خوب هستید، آیا باید در مورد سئوی محلی اطلاعات زیادی داشته باشید؟ آیا باید واقعاً در سئوی سازمانی خوب باشید؟ آیا واقعاً باید بدانید سئوی لبه چیست یا می توانید به تظاهر ادامه دهید؟

1. به چه مهارت هایی نیاز دارم؟

مدیریت ذینفعان به نوعی این است. اما اگر آن را به مهارت‌های اجزای آن تقسیم کنید، توانایی برقراری ارتباط مؤثر و متقاعدکننده است. این در مورد درک نیازهای تجاری و مسدود کننده ها است. این در مورد این است که بتوانید چرخه های توسعه را درک کنید و اینکه چگونه درخواست های شما ممکن است در آن قرار بگیرند. بنابراین، مدیریت ذینفعان، یک مهارت کاملاً گسترده است، اما شروع کنید به شناسایی مهارت‌های اجزای آن مهارت‌های پیچیده.

شما ممکن است درک خوبی از آنچه در مهاجرت وب سایت انجام می شود داشته باشید، اما عملاً تجربه زیادی از آن ندارید. بنابراین ممکن است به خود یک پنج برای دانش و یک صفر برای تجربه عملی بدهید. همکاران خود را وادار به انجام این کار کنید، خودتان این کار را انجام دهید، و سپس ایده بسیار خوبی از اینکه در حال حاضر از نظر مجموعه مهارت‌های خود در کجا هستید، خواهید داشت. همچنین، در طول بررسی عملکرد خود از مدیر خود بخواهید که رتبه بندی شما را خودش شروع کند.

آموزش، زمانی که در مصاحبه های شغلی نشسته ایم به همه ما وعده این بودجه های آموزشی شگفت انگیز داده شده است. بیایید در واقع از آنها استفاده کنیم. بنابراین دوره‌های آموزشی را پیدا کنید که واقعاً مختص مهارت‌هایی است که به دنبال آن هستید. فقط به سراغ انواع سئوهای عمومی نروید. اما اگر مدیریت سهامداران است، دوره ای را پیدا کنید که آن را پوشش دهد، یا اگر سخنرانی عمومی است، دوره ای را پیدا کنید که آن را پوشش دهد. از مربی خود، از همکاران و رئیس خود بازخورد دریافت کنید.

روی تصویر وایت برد بالا کلیک کنید تا یک نسخه با وضوح بالا در یک تب جدید باز شود!

رونویسی ویدیو

کجاست که فکر می‌کنید واقعاً به بهبود دانش و درک و شاید کاربرد عملی خود نیاز دارید؟ خوب، پس شما می دانید آنچه باید بدانید. خودت میدونی در چه چیزی خیلی داغ نیستی اما چگونه پیشرفت می کنید؟ خب، این مرحله سه است، و من به شما پیشنهاد می‌کنم با محاصره کردن خود با رهبران فکری شروع کنید. بنابراین به توییتر، یا ماستودون یا هر جای دیگری بروید که بچه‌های باحالی که این روزها می‌روید و رهبران فکری برای دنبال کردن خود پیدا می‌کنید.

سئوی فنی را انتخاب کنید. مهارت های فنی SEO به کجا ختم می شود و مهارت های توسعه دهنده، مهارت های مهندسی کجا شروع می شود؟ من قصد دارم از آن انبوه سردرگمی سنگینی که به تازگی شما را با آن آشنا کردم یک قدم به عقب برگردم و در مورد انواع مهارت ها، یعنی مهارت های سخت و مهارت های نرم صحبت کنم. اکنون، من مهارت‌های سخت را به‌عنوان آن دسته از مهارت‌های سئو طبقه‌بندی می‌کنم که به طور خاص برای مشاغل سئو به آن نیاز دارید، چیزهایی مانند توانایی انجام تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی یا ممیزی فنی، چیزهایی که می‌توانید بیاموزید، و تمایل به یادگیری آنها دارید. شغل، و شما می توانید در طول زمان توسعه یافته و رشد کنید.

بنابراین، چه این یک مهارت سخنرانی عمومی باشد که می‌خواهید آن را توسعه دهید، و فقط باید این جهش را انجام دهید و بپرسید که آیا می‌توانید یک جلسه مشتری را رهبری کنید یا می‌توانید یک جلسه آموزشی را رهبری کنید یا حتی برای صحبت روی صحنه درخواست دهید، باید آن را امتحان کنم و البته به همین جا ختم نمی شود. این یک روند مستمر است. شما باید به مرحله اول برگردید. من پیشنهاد می‌کنم که شاید سالی یک‌بار برای خود یادآوری کنید تا به گذشته نگاهی بیندازید، مطمئن شوید که هنوز در مسیر حرفه‌ای هستید که می‌خواهید و همچنان در حال بهبود مهارت‌هایی هستید که می‌خواهید بهبود ببخشید.

اما به آگهی های شغلی که در حال حاضر می توانید دریافت کنید نگاه نکنید. به آگهی های شغلی که کمی آرزومندتر هستند نگاه کنید. بنابراین اگر یک سئوی فنی هستید، به تبلیغات سئو فنی ارشد یا رئیس سئوی فنی نگاه کنید. شروع به نگاه کردن به آگهی‌های شغلی برای مشاغلی کنید که چند مرحله بالاتر از جایی که الان هستید، و به نوع مهارت‌هایی که می‌خواهند نگاه کنید، مهارت‌هایی که فکر می‌کنند کاملا ضروری هستند و آن‌هایی که فکر می‌کنند کمی مطلوب هستند. ، زیرا این به شما نشان می دهد که اگر به سمتی بروید که امیدوارید به آن بروید، ممکن است در آینده شغلی خود به چه مهارت هایی نیاز داشته باشید.

اکنون، مربیان می توانند بسیار گران باشند، یا می توانند کاملا رایگان باشند. طرح‌های راهنمایی وجود دارد، مانند طرح فوق‌العاده زنان در سئوی فناوری، و طرح‌های دیگری وجود دارد که ممکن است بتوانید از آنها استفاده کنید. اما شخصی را برای خود پیدا کنید که ممکن است یک همکار سابق یا یک رئیس سابق باشد، یا ممکن است کسی باشد که در حال حاضر با او کار می کنید. اما فردی را پیدا کنید که می‌دانید از نظر شغلی و مهارت‌هایی که می‌خواهید توسعه دهید یک یا دو قدم از شما جلوتر است و از او بخواهید به شما کمک کند.

اکنون، این افراد ممکن است افرادی در صنعت سئو نباشند، اما ممکن است در زمینه های دیگر متخصص باشند. اما سعی کنید افرادی را بیابید که واقعاً در مهارت‌هایی که می‌خواهید توسعه دهید سرآمد باشند. بنابراین اگر می‌خواهید در ارتباطات متقاعدکننده بهتر شوید، برخی از سیاستمداران را دنبال کنید. اگر می‌خواهید در درک نحوه عملکرد چرخه‌های توسعه و نحوه خرید از مهندسان بهتر شوید، برخی از مدیران مهندسی را دنبال کنید.

رونویسی ویدیو توسط Speechpad.comمنبع

بنابراین شاید یک نظرسنجی برای آنها جمع آوری کنید زیرا همه وقتی که واقعاً در محل کارشان مشغول هستند، نظرسنجی های بداهه را دوست دارند. اما به طور ناشناس از آن‌ها بخواهید درباره مهارت‌هایی که می‌دانید برای نقش خود باید داشته باشید بازخورد بدهند و از آن‌ها بخواهید که شما را از بین مثلاً 5 یا 10 در مورد میزان شایستگی شما مشخص کنند. خودت هم انجامش بده این ماتریس مهارت های شماست. به این ترتیب می‌توانید تشخیص دهید که در این مهارت‌های خاص در کجای شایستگی‌های خود هستید.

بنابراین، برای مثال، ممکن است کمی ممیزی فنی انجام داده باشید، یا ممکن است جلساتی داشته باشید. البته شما جلساتی داشته اید. همه ما زندگی خود را در جلسات می گذرانیم. اما آنها را یادداشت کنید و شروع به تقسیم آنها به مجموعه مهارت هایی کنید که باید در هر یک از آن فعالیت ها خوب باشید. پس بیایید برای مثال جلساتی را در نظر بگیریم. ممکن است یک جلسه ارائه مشتری داشته باشید. به چه نوع مهارت هایی نیاز دارید تا در جلسات ارائه مشتری واقعاً موفق باشید؟

و سپس، البته، باید شروع به شکستن برخی از این مهارت های پیچیده کنید. من در مورد مهارت‌های عمومی و مبهم صحبت می‌کنم که به نظر می‌رسد همیشه در آگهی‌های شغلی‌مان فهرست می‌کنیم، چیزهایی مانند مدیریت سهامداران. این در واقع در سئو به چه معناست؟ منظورم این است که واقعاً به این معنی است که شما راه خود را درست پیش می‌برید، این استراتژی شگفت‌انگیز سئو که سال‌ها برای ایجاد آن سپری کرده‌اید توسط سهامدارانی که باید به آن بله بگویند خریداری شده است.

خیلی ممنون.

در جمعه تخته سفید امروز، هلن به شما نشان می‌دهد که چگونه شکاف‌های مهارت‌های SEO خود را پیدا کرده و برطرف کنید تا بتوانید به تکامل و توسعه بهترین خود SEO خود ادامه دهید.

اینفوگرافیک راه‌هایی را برای پر کردن شکاف‌های مهارتی شما نشان می‌دهد

بنابراین شما می دانید چه چیزی باید بدانید، اما چگونه می دانید که آیا در حال حاضر واقعاً در آن مهارت ها مهارت دارید یا باید در آنها پیشرفت کنید؟ خوب، من به شما پیشنهاد می کنم با سوال از همکاران خود شروع کنید. از آنها بخواهید به شما بگویند که در چه چیزی باید پیشرفت کنید. اما شما باید دقیق باشید زیرا اگر از آنها بپرسید که در مورد مهارت های فعلی شما چه فکر می کنند، آنها چیزی شبیه به این خواهند گفت: “شما واقعاً خوب هستید و کیک های عالی برای دفتر می پزید. واقعاً دوستانه،” و واقعاً آموزنده است، اما در این زمینه به ویژه مفید نیست.

از افراد بخواهید که به شما اطلاع دهند که آیا فکر می کنند در حال توسعه آن مهارت ها هستید یا خیر. نگاهی به ماتریس مهارت های خود بیندازید. اطمینان حاصل کنید که آن را روی دسکتاپ خود رها نمی کنید تا گرد و غبار استعاری جمع شود، بلکه در واقع آن را پاک کرده و بررسی کنید. چگونه در طول زمان در برابر آن مهارت هایی که چندی پیش ذکر کردید، پیشرفت کرده اید؟ اگر مهارتی وجود دارد که واقعاً امیدوارید در آن بهتر شوید، باید آنها را امتحان کنید.

بنابراین مرحله اول واقعاً شناسایی مهارت‌هایی است که برای نقش و شغل آینده خود نیاز دارید. بنابراین من همیشه شروع به بررسی شغل فعلی شما می کنم. پس این چه کاری است که شما در روز انجام می دهید؟ شاید در طول یک هفته نگاهی بیندازم و در پایان هر روز، فقط انواع فعالیت‌هایی را که انجام می‌دهید یادداشت کنم.

سپس مهارت‌های نرم نیز وجود دارد، اما آن دسته از مهارت‌هایی هستند که کمی قابل انتقال‌تر هستند، مهارت‌هایی که شما را بدون توجه به نوع شغلی که دارید، در موقعیت خوبی قرار می‌دهند، چیزهایی مانند مهارت‌های ارتباطی یا مدیریت سهامداران. در نظر گرفتن این موارد واقعاً مهم است زیرا بسته به شغل سئو که در آن هستید، به ترکیبی از مهارت‌های سخت و مهارت‌های نرم به روش‌های مختلف نیاز دارید.

حالا این کمی بی ادبانه به نظر می رسد، اینطور نیست که نشان می دهد شکاف مهارتی دارید؟ من شما را نمی شناسم. شما ممکن است یک سئو عالی باشید و ما مطمئن هستیم که هستید. اما می دانید که ما به مشتریان و روسای خود می گوییم که سئو واقعا دشوار است و همیشه در حال تغییر است و الگوریتم ها، اوه، نه، آنها دوباره توسعه داده اند. معلوم شد چیزهایی که به رؤسا و مشتریانمان می گوییم شغل ما را حفظ کنند، در واقع درست است، و به همین دلیل، ما باید مجموعه مهارت های خود را در حال تکامل و توسعه نگه داریم تا با تمام چیزهایی که در صنعت ما در حال تغییر است و مطمئن شوید که ما بهترین خود سئو هستیم.

نظرات نویسنده کاملاً متعلق به خودش است (به استثنای رویداد غیرمحتمل هیپنوتیزم) و ممکن است همیشه نظرات Moz را منعکس نکند.

سلام، من هلن، رئیس SEO در Car & Classic هستم، و امروز اینجا هستم تا نکات مهمی را در مورد چگونگی شناسایی شکاف های مهارت های SEO و نحوه پر کردن آنها به اشتراک بگذارم.

اما سئو یک موضوع گسترده است، اینطور نیست؟ منظورم این است که ما اغلب آن را به سئو داخلی، روابط عمومی دیجیتال و سئو فنی طبقه بندی می کنیم. اما با توجه به این که آنها مجموعه مهارت های گسترده و متنوعی دارند، آیا می توانید در هر سه متخصص باشید؟ آیا این به هر حال کمی کاهش گرایانه نیست زیرا در مورد سئوی محلی یا سئوی سازمانی یا سئوی لبه چیست؟

اما از افرادی که واقعاً در آن نوع مهارت‌ها عالی هستند، درک کنید که شما به دنبال بهبود نحوه انجام کارها و نحوه توسعه و تمرین مهارت‌های خود هستید. شما همچنین می توانید خود را یک مربی پیدا کنید. اکنون، این عالی است، زیرا می‌توانید کسی را داشته باشید که واقعاً بفهمد شما کی هستید و مسیر سفر شما را در حرفه‌تان می‌شناسد. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که در کجا ضعیف هستید و همچنین به شما کمک می‌کنند ببینید کجا در حال پیشرفت هستید.

آنها ممکن است کمی هدفمندتر باشند. آنها ممکن است بتوانند به شما ایده ای از انواع مهارت هایی بدهند که فکر می کنند باید در آن ها رشد کنید و شاید خودتان آن ها را شناسایی نکرده باشید. آنها واقعاً باید بتوانند به شما کمک کنند تا آن را با برنامه های عملکردی که برای شما در نظر گرفته اند اندازه گیری کنید. و در نهایت، به کنفرانس ها بروید، وبلاگ ها را بخوانید، توییتر را مرور کنید. در این نوع مکالمات کجا از عمق خود احساس می کنید؟ کجاست که فکر می کنید، “من نمی دانم آنها در مورد چه چیزی صحبت می کنند. آنها دوباره در مورد سئوی لبه ای صحبت می کنند.”

3. چگونه پیشرفت کنم؟

اما من پیشنهاد می کنم آن را بیشتر تجزیه کنید. بنابراین اگر مثلاً به مهاجرت‌های وب‌سایت نگاه می‌کنید، خود را از نظر دانش نظری خود در مورد مهاجرت‌های وب‌سایت و همچنین تجربه عملی خود از آنها رتبه‌بندی کنید، زیرا ممکن است همه وبلاگ‌های وبلاگ Moz درباره وب‌سایت را خوانده باشید. مهاجرت، اما شما در واقع هرگز انجام نداده اید. بنابراین ممکن است دانش نظری شما واقعاً بالا باشد.

و در نهایت، با مدیر خود صحبت کنید. آنها را وادار کنید تا به شما یک برنامه پیشرفت بدهند، اهدافی را برای شما تعیین کنند. به آن‌ها کمک کنید تا تشخیص دهند که برای نقش فعلی‌تان به چه مهارت‌هایی نیاز دارید، از شما انتظار دارند در چه زمینه‌هایی برتر باشید، و این به شما کمک می‌کند تا فهرستی کامل از تمام مهارت‌هایی که ممکن است در نقش‌های فعلی و آینده‌تان نیاز داشته باشید، تهیه کنید. عالی.

2. برای بهبود چه چیزی نیاز دارم؟

بنابراین فقط کافی است در طول هفته به بررسی همه فعالیت‌های مختلفی که در شغل فعلی‌تان انجام می‌دهید، بپردازید و سعی کنید مهارت‌هایی را که باید در آن فعالیت‌ها به خوبی انجام دهید، تجزیه و تحلیل کنید. اما حالا این کار شماست. در مورد آینده شغلی شما چطور؟ چه نوع مهارت هایی برای آن نیاز دارید؟ بنابراین اکنون شروع به بررسی چند آگهی شغلی می کنم. بنابراین ممکن است لینکدین را فعال کنید، آن 20 پیامی را که تلاش می‌کنند فرصت‌های پست مهمان را به شما بفروشند، نادیده بگیرید و به برخی از آگهی‌های شغلی موجود نگاهی بیندازید.

اگر می توانستید به حداکثر برسانید، اگر می توانستید سطح مهارت خود را به 10 برسانید، این مهارت ها برای شما چه خواهد بود که واقعاً در یک جلسه مسابقه موفق باشید؟ اما شاید بعد از ظهر، برای توسعه دهندگان تیم خود تمرین انجام دادید. این هنوز یک جلسه است. یک مجموعه کاملاً متفاوت از مهارت ها وجود دارد. آموزش هست ارتباط وجود دارد این یک مجموعه مهارت متفاوت مورد نیاز است.