صافکاری PDR، تحولی نو در ترمیم بدنه خودرو! گنجی مگ GanjiMag مجله دیتیلینگ حرفه‌ای خودرو | mehrariya

با چند مرتبه فشار وارد کردن با میله به مرور تور رفتگی برطرف میشود. به دلیل تغییراتی که در ضخامت بدنه در اطراف ناحیه صافکاری شده ایجاد میشود، لازم است این بخش ها کاملا هم تراز شوند. برای این منظور با چکش های پلاستیکی استفاده شده و ضخامت سطح یکسان خواهد شد. در گام بعد و در صورت لزوم با سنباده مرطوب و با سرعت بسیار بالا قسمت صافکاری شده پرداخت زده میشود. این مرحله باید با سرعت بالا و با فشار کم انجام شود تا به رنگ بدنه آسیب وارد نکند.

ست 80 تیکه صافکاری چسبی

صافکاری PDR، تحولی نو در ترمیم بدنه خودرو! گنجی مگ GanjiMag مجله دیتیلینگ حرفه‌ای خودرو | mehrariya

برای رفع ایرادات جزئی در بدن از دستگاه پی دی ار استفاده میشود اما دستگاه بیدار یک دستگاه خاص و محدود نیست بلکه برای صافکاری به روش پی دی ار از دستگاه‌های مختلفی بر حسب شرایط استفاده می شود. لوازم پی دی ار با قیمت های مختلفی در بازار موجود می باشند که بسته به جنس و نوع آن ها قیمت ها متغیر میباشد. در هنگام خرید ابزار پی دی ار باید دقت داشته باشید که این ابزار را برای چه کاربردی خریداری صافکاری پی دی آر میکنید. از دیگر عواملی که بر قیمت میله های pdr تاثیر میگذارد برند و کشور سازنده آنها می باشد که به ترتیب کشورهای سازنده میله های pdr زیر با کیفیت ترین ها می باشند. از جمله عوامل محدود کننده برای صافکاری بدون رنگ موفقیت آمیز، انعطاف پذیری رنگ و میزان کشش و ضخامت فلز آسیب دیده، انحنا یا صاف بودن محل آسیب و شدت ضربه وارد شده هستند. به طور کلی هر چه مقدار تورفتگی کم عمق باشد، احتمال ترمیم بدون رنگ تمیزی تری وجود دارد.

هزینه صافکاری pdr در تهران در مراکز معرفی شده کاملا منصفانه و مناسب بوده و بر اساس میزان آسیب دیدگی ماشین تعیین می شود. شما می توانید برای اطلاع از هزینه صافکاری pdr عکس ماشین تان را برای همکاران ما ارسال کنید تا بر اساس وضعیت بدنه ماشین حدود قیمت صافکاری pdr را به اطلاع شما برساند. در واقع می‌توان گفت با توجه به قیمت دستگاه پی دی ار و با توجه به تخصص صافکار برای استفاده از ابزار pdr قیمت پی دی ار صافکاری در مراکز مختلف متفاوت می باشد. اگر میخواهید لوازم صافکاری pdr خریداری کنید باید با انواع این میله ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین لوازم صافکاری pdr را متناسب با کاربرد خود خریداری کنید. همانطور که اشاره شد برای این نوع صافکاری از لوازم پی در ار استفاده میشود که میله های pdr جزئی از این ابزار پی دی ار محسوب می شوند. میله pdr انواع مختلفی دارد که هر کدام جنس و کاربرد خاصی دارند و با قیمت های مختلفی عرضه می شوند.

تفاوت صافکاری PDR و سنتی

همانطور که دیدید هرکدام این میله ها در صافکاری با دستگاه pdr کارایی خاص خود را داشت. این میله ها می توانند قسمت هایی از خودرو را ترمیم کنند که با دستگاه امکان دسترسی نیست. صافکاری بی رنگ با میله هم یکی از کار هایی است که به مهارت زیادی نیاز دارد.

  • در این روش چون بدنه خودرو بدون بتونه کاری و رنگ، اصلاح و ترمیم می‌شود، ارزش مالی اتومبیل کاهش پیدا نمی‌کند.
  • این ابزار پی دی آر برای برطرف کردن برجستگی های ایجاد شده بر روی بدنه استفاده می شود و با استفاده از ضرباتی که به وسیله این ابزار وارد میکنند، برآمدگی های موجود در سطح بر طرف می شود.
  • این افت قیمت زمانی رخ می دهد که خریدار متوجه رنگ شدگی بدنه ماشین بشود، اما اگر با صافکاری بدون رنگ و صافکاری pdr خودرو را تعمیر کنیم این افت قیمت پیش نمی آید.
  • ابزارهای صافکاری طراحی ساده ای دارند ، بسیاری از دندانه زدا را می توان در نیم ساعت تمام کرد.
  • اما تاریخچه این نوع از صافکاری به چندین سال پیش در آمریکا باز میگردد.

البته از کانکتورهای این دستگاه می‌توان برای باز کردن پیچ و مهره‌های فرسوده، در آوردن شیشه خودرو، مقاوم سازی بدنه خودرو و … نیز استفاده کرد. واژه PDR برگرفته شده از Paintless Dent Repair بوده و به معنای ترمیم بدون رنگ می‌باشد. در این روش بدنه خودروی تصادفی بدون تعویض قطعات و رنگ به حالت اول کارخانه‌ای آن باز گردانده می‌شود. البته این آسیب‌ها فقط در اثر تصادف نبوده و می‌تواند در اثر سایر عوامل همچون بارش تگرگ، برخورد سنگ ریزه و شاخه و تنه درختان، سقوط اشیاء و … باشد.