قوانین سئو چیست؟

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری learn-seo لطفا از صفحه ما بخواهید.

یکی از قوانین سئو که اغلب وبمسترها آن را نادیده میگیرند، نوشتن متا دیسکریپشن بهینه هست. تولید محتوا در زمینههایی با سرچ بالا که نهایتاً رتبهای در صفحه دوم برای شما به ارمغان میآورند را به کلمات کلیدی با جستجوی کمتر اما با شانس رتبه بالاتر ترجیح میدهید؟ خیلی راحت میتوانید از این کلمات کلیدی برای تولید محتواهای بهینهتر و سئو بهتر سایت استفاده نمایید. یکی از راهکارهای صحیح در این کار استفاده از عناوین متفاوت در بازههای زمانی مختلف باتوجهبه دادههای جدید است. درصورتیکه گوگل قادر به Crawl صفحهای از وبسایت نباشد، آن صفحه در نتایج جستجو هم نمایش داده نخواهد شد. چراکه این پاراگراف بخش کوچکی از محتوا بود که در انتهای صفحه هم قرار گرفته است. این گزارش نشان میدهد که فرصتهای زیادی برای دیدهشدن درfeatured snippets وجود دارد. برای کسب رتبه بهتر میتوانید اقدام به بهروزرسانی تیترهای اصلی و فرعی محتوا کنید. در عوض بهتر است محتوا را با کلمات کلیدی مشابه و فرعی پشتیبانی کنید. در حالت کلی بهصورت ترکیبی از محتواهای بلند و کوتاه در جای مناسب استفاده کنید. خوشبختانه صاحبان وبسایتها همواره در حال کسب ترافیک از گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند.

حال گوگل با درک محتوای هر جمله و پاراگراف میتواند پاسخ بهتری به سؤالات کاربران بدهد. چراکه گوگل احتمالاً رتبه بهتری به شما خواهد داد، هرچند تعداد جستجو در آن کلمات کلیدی کمتر باشد. URL ها همچنان تأثیری هرچند اندک بر روی رتبه سایت دارند. از دید برخی متخصصین سرعت وبسایت فاکتور رتبهبندی جزئی محسوب میشود و در مورد وزن این پارامتر اغراق شده است، چراکه سایتهای زیادی وجود دارند که تنها با داشتن سرعت بارگذاری معمولی، رتبه خوبی کسب کردهاند. به یاد داشته باشید که گوگل هماکنون وبسایتها را در اولویت اول، در صفحات موبایل مشاهده میکند و تجربه کاربری منفی در این دستگاهها برای وبسایت زیانآور است. این رویکرد صحیحی نیست، چراکه ممکن است از دیگر سناریوها برای کسب رتبه بهتر غافل بمانند. این وبسایت بیان نمود که 12.3% نتایج جستجو دارای featured snippets هستند. تا آنجا که ممکن است عنوان صفحه را تغییر ندهید. گوگل سرچ کنسول به شما کمک میکند تا از Crawl صفحات وبسایت خود مطمئن شوید. اما در حالت کلی سرعت وبسایت موضوع فنی محسوب شده و بهتر است تا آنجا که میتوانید این پارامتر را بهینهسازی نمایید. این از آن دست سوالهایی است که با نصب آنالیتیکس میتوانید به پاسخ آن پی ببرید.

برای یافتن کلمات کلیدی میتوانید از ابزارهای رایگان و متنوعی مانند Ubersuggest، Keyword Tool، Google Trends و KWFinder استفاده نمایید. یکی از ابزارهای خوب برای این کار ImageOptim است. عبارت بلندتر که شامل سه یا چهار کلمه و حتی بیشتر هستند شانس بیشتری برای کسبه رتبه بالاتر دارند، چراکه در جستجوهای خاص بهعنوان مورد جستجوی کاربر نزدیکتر هستند. کمی وقت بیشتری صرف کرده و به صفحات خارجی مرتبط و سایتهای معتبر لینک دهید. در صورت Crawl نشدن صفحهای از وبسایت، در دیگر صفحات مهم سایت به آن صفحه لینک داخلی دهید. در ماه می انتظار میرود که گوگل، Core Web Vitals خود را با دیگر سیگنالهای مبتنی بر رفتار کاربر مانند موبایل فرندلی بودن وبسایت، امنیت وبسایت و پروتکل HTTPS ترکیب نماید. متا دیسکریپشن یکی از اولین بخشهای محتواست که جستجو کنندگان آن را در نتایج جستجو مشاهده میکنند. کیفیت و کمیت بکلینکهای سایت مستقیماً بر روی رتبه سایت در نتایج جستجو تأثیرگذار است. استفاده از عناوینی در تیترها که مستقیماً مورد جستجوی کاربران قرار میگیرند پیشنهاد خوبی مجله خبری learn-seo است. هیچ انتظاری نداشته باشید که گوگل از معیارهای طبیعی بودن محتوا دست بردارد.

در بسیاری از مواقع دیده میشود که صاحبان وبسایتها اقدام به نصب نرمافزار آنالیتیکس در وبسایتشان نمیکنند. توجه به دادههای Core Web Vitals و تجربه کاربری در دستگاههای موبایل مطمئناً از اولویتهای قوانین گوگل در سال 2021 محسوب میشوند. عناوین صفحات بخش مهمی در بهینهسازی آنها محسوب میشوند. در برخی مواقع تغییراتی هرچند کوچک، موجب پیشرفتی قابلتوجه میشوند. ویدئوها موجب افزایش جذابیت وبسایت میشوند. درصورتیکه محتوای نسبتاً کوتاه شما پاسخ کاربر را میدهد، نیازی به کش دادن محتوا و افزایش بیمورد طول آن نیست، چراکه کاربران از خواندن آن خسته خواهند شد. قبل از شروع لیست کردن قوانین به این نکته همیشه دقت داشته باشید: تغییر قوانین گوگل در حقیقت به معنای کاهش وزن یک پارامتر سئو و افزایش یک پارامتر دیگر است، هرچند این تغییر بسیار کم باشد. با دیدن چنین مشاهداتی برای ما این امر اثبات میشود که در کنار تولید محتوای با کیفیت بایستی به مسائل مربوط به بهینهسازی نیز توجه ویژهای داشت.