محل ملاقات SEO و UX در سایت شما • Yoast

و داشتن یک ساختار زیبا و سلسله مراتبی سایت یک مزیت دیگر دارد: مطمئن شوید که گوگل می تواند صفحات شما را به طور موثر بخزد!

سرعت سایت

فرض کنید پست یا صفحه شما به طور کامل به سؤال کاربر پاسخ نداده است، پس عالی است که آنها را به صفحه دیگری در سایت خود هدایت کنید. چرا؟ زیرا می خواهید از بازگشت کاربران به صفحات نتایج جستجو جلوگیری کنید. این به عنوان دیگری شناخته می شود جهش. نرخ پرش بالا می تواند تأثیر منفی بر سئوی شما داشته باشد. این به Google نشان می دهد که ممکن است به درخواست جستجوی بازدیدکنندگان خود پاسخ ندهید.

همانطور که می بینید، زمینه های زیادی وجود دارد که SEO و UX با هم ملاقات می کنند. احتمالاً منصفانه است که بگوییم تقریباً هر بهینه سازی که به نفع کاربران شما باشد (UX) تأثیر مثبتی بر سئوی شما نیز خواهد داشت. و برعکس هم هست! اگر تجربه کاربری ضعیفی ارائه دهید، ممکن است این موضوع را در صفحات نتایج جستجو مشاهده کنید. بدیهی است که تأثیر ممکن است از بهینه سازی به بهینه سازی دیگر متفاوت باشد. اما SEO و UX به وضوح یک تطابق عالی در مفهوم بزرگتر ما از SEO جامع هستند!

به طور کلی، درک نحوه استفاده از سرفصل ها در سایت بسیار مهم است. چرا؟ زیرا آنها به نفع سئو و کاربران شما هستند. عنوان صفحه بهینه شده و مرتبط، قابل مشاهده است <h1> عنصر به گوگل می گوید که صفحه شما در مورد چیست. اما عنوان صفحه و <h1> عنصر نیز به شما اطلاع دهد بازدید کنندگان صفحه در مورد چیست علاوه بر این عناوین فرعی مانند <h2> همچنین به گوگل و بازدیدکنندگان خود کمک کنید تا یک صفحه را اسکن کنند و ایده کلی محتوای آن صفحه را درک کنند.

Camille مدیر محتوا در Yoast است. او پست های وبلاگ را می نویسد و بهینه می کند و از ایجاد محتوایی که به افراد در تسلط بر سئو کمک می کند لذت می برد.

آواتار کامیل کانینگهاممنبع

یکی از راه های جلوگیری از پرش این است که مطمئن شوید ساختار سایت شما به وضوح در صفحه شما منعکس شده است. به عبارت دیگر: مهم نیست کاربر از کدام صفحات بازدید می کند، آنها می دانند که در کجای وب سایت شما قرار دارند. به ویژه مهم است که بازدیدکنندگان بدانند که در سایت شما چیزهای بیشتری برای کاوش وجود دارد. بنابراین، چگونه به این امر دست یابید؟ تا حدی با ایجاد (و حفظ!) یک منوی بهینه شده، اما همچنین با اطمینان از اینکه وب سایت شما ساختار خوبی دارد. شما می توانید ساختار خود را با استفاده از پودر سوخاری نشان دهید، اما همچنین می توانید در راستای پست ها و محصولات مرتبط فکر کنید. اگر اطلاعات عمیق بیشتری می خواهید، به دوره ساختار سایت ما نگاهی بیندازید!

در Yoast، ما معتقدیم که بهترین استراتژی سئو، یک رویکرد جامع است. با رویکردی جامع، سئو «هم تیمی‌های» زیادی دارد که باید با هم کار کنند. صرفاً بهینه سازی عناوین صفحه شما کافی نیست. همچنین باید روی جنبه هایی مانند سرعت سایت، محتوای عالی و تجربه کاربری (UX) کار کنید. در این پست، ما به طور خاص بر روی مناطقی که SEO و UX با یکدیگر ملاقات می کنند، تمرکز خواهیم کرد. چرا؟ زیرا هر دو موضوع حیاتی هستند که در صورت اجرای یک وب سایت باید به آنها توجه کنید.

عناصر رایج صفحه که بر SEO و UX تأثیر می گذارند

اگر به عناصر اساسی در صفحه ای که بر سئوی شما تأثیر می گذارد نگاه کنید، رابطه نزدیکی بین سئو و تجربه کاربر (UX) پیدا خواهید کرد. در زیر به چند مورد از این عناصر خواهیم پرداخت.

عناوین و سرفصل های صفحه

دوم، گوگل فقط می خواهد زمان مشخصی را در سایت شما صرف کند تا آن را بخزد. به همین دلیل مهم است که سرعت سایت خود را بهینه کنید. تکنیک های مختلف مانند بارگذاری تنبل تصاویر را امتحان کنید. علاوه بر این، می‌توانید تجزیه فایل‌های JS و CSS را در صورت امکان به تعویق بیندازید. به این ترتیب، مطمئن می شوید که صفحه شما نمایش داده می شود چیزی در اسرع وقت.

تجربه موبایل

بنابراین در مورد نسخه موبایل صفحه اصلی خود خوب فکر کنید! آیا حوزه های اصلی وب سایت شما را پوشش می دهد؟ آیا بازدیدکنندگان شما (و هر موتور جستجویی) را دعوت می کند تا بقیه وب سایت شما را نیز بررسی کنند؟ حتی اندازه دکمه ها نیز می تواند بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد. همیشه می‌توانید نظر گوگل را در مورد وب‌سایت تلفن همراه خود از طریق تست سازگاری با موبایل بپرسید یا پست ما را در مورد چگونگی بهبود نسخه موبایلی سایت خود بخوانید.

نتیجه: SEO و UX دست به دست هم می دهند

اگر محتوای باکیفیتی ارائه می‌کنید، مردم می‌خواهند به شما لینک دهند و بازدیدکنندگان می‌خواهند آنچه را که می‌گویید بخوانند. به علاوه، احتمال بیشتری برای ماندن در سایت شما وجود دارد. این عالی است، زیرا این پیوندهای ورودی و زمان در صفحه مواردی هستند که Google متوجه آن خواهد شد. در واقع، گوگل حتی می تواند محتوای شما را به عنوان منبع اصلی اطلاعات در مورد یک موضوع خاص در نظر بگیرد. پس روی ایجاد آن محتوای با کیفیت تمرکز کنید! به عنوان مثال، می توانید تصاویر و ویدیوهایی را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید که هم گوگل و هم کاربران شما را خوشحال می کند.

ساختار سایت

بیشتر بخوانید: UX چیست (و چرا زحمت بکشید؟) »