نقشه سایت یا سایت مپ

هستید، اگر ادمین سایت یا متخصص سئو هستید، با ما همراه باشید. اگر کسب و کار شما رشد کرده و زمانی نقشه سایت تهیه نکردهاید، در اولین زمان به فکر ساخت سایت مپ خود باشید. البته شما در کنار sitemap XML نقشهی سایت دیگری بر مبنای HTML دارید که راهنمای کاربران سایت برای پیدا کردن محتواهای مهم داخل سایت است. نکته مهم دیگر در مورد تاثیر سایت مپ بر روی سئو این است که حتی اگر شما لینکسازیهای ضعیفی هم داشته باشید، باز هم ایندکس خوبی برای محتواهای مختلف خود خواهید گرفت. اینکه آنها بتوانند محتواهای مربوط و مورد نظر خود را راحت تر پیدا کنند. نقشه سایت دقیقا مورد اول را برای شما حل میکند. حال نقشه سایت نیز موتورهای جستجو را به بخشهای مهم و صفحات سایت شما راهنمایی میکند. چرا که تعداد زیاد صفحات و محتواهای مختلف در داخل یک سایت را نمیتوان در حجم محدودی که نقشههای سایت دارند، جاسازی کرد.

محتواهای شما را اگر رباتهای گوگل شناسایی نکنند، ایندکس نخواهند شد. در کنار اینها، منوهایی نوشته شده با زبان جاوا اسکریپت نیز به راحتی با سایت مپ شناسایی میشوند. اما نقشهای که موتورهای جستجو برای شناسایی ساختار سئوی سایت از آن استفاده میکنند، همان سایت مپ XML یا زبان نشانهگذاری قابل توسعه است. موتورهای جستجو با کمک سایت مپ وبسایت شما محتواهای شما را شناسایی و تشخیص میدهند. البته داشتن سایت مپ به معنای ایندکس شدن 100 درصد محتواهای شما توسط گوگل نیست. آخرین به روزرسانیها کی بوده است؟ بسته به اینکه از سایتهای وردپرسی و قالبهای آماده استفاده کردهاید یا قالبهای اختصاصی CMS دارید، به کارگیری نقشه سایت متفاوت است. افزونههای بسیار مناسب و عالی برای ساختن سایت مپ در سایتهای وردپرسی وجود دارد. همانطور که دیدید افزونه YOAST کار شما را در سایت های وردپرسی بسیار آسان ساخته است و هر بار با اضافه شدن یک آدرس جدید و صفحه جدید در سایت، خود به روزسانی میشود. در کنار آدرس، توضیحات متای هر محتوا، بروزرسانیها، درجه اهمیت و لینکدهیها را مجله خبری learn-seo نیز شامل میشود.

در واقع سایت مپ قبلی به کاربران نمایش داده نمیشود اما این نوع تنها برای استفاده آسانتر و سریعتر کاربران طراحی میشود. اما زیرساخت حمل و نقل و دسترسی به آنها وجود ندارد. در این صورت این افزونه به طور خودکار و بدون دخالت بیشتر شما نقشه سایت شما را ایجاد میکند. اکنون گوگل در حال بررسی کردن سایت مپ شما است. بعلاوه سایت مپ اطلاعات و گزارشهای خوبی از نحوه عملکرد محتواهای مختلف از نظر گوگل ارائه میدهد. سردرگمی رباتهای گوگل در انبار محتواهای شما، تماما به ضرر سئو و رتبهبندی سایت شما تمام میشود. همانند کاری که ساختن پیلار کانتنت و محتواهای خوشهای انجام میدهند. کسانی که از بیرون وارد میشوند نمیتوانند به جاهای مختلف دسترسی داشته باشند. 3. اگر ساخت نقشه و آدرس وارد شده درست باشد، نقشه سایت در پایین اضافه میشود و عبارت success سبز رنگ را در وضعیت آن خواهید دید. مگر غیر از این است که سئوی سایت به نمایش بهتر و رتبه گرفتن از موتورهای جستجو منجر میشود.

در کنار اینها، اگر سایت از نوع فلش باشد و یا به زبانهایی غیر از نوع HTML نوشته شده باشد، سایت مپ یک گزینهی بسیار کاربردی است. در غیر این صورت باید چند فایل برای سایت مپ خود بسازید. سرچ میکنند، شما در نتایج گوگل ظاهر نخواهید شد. پس شما با معرفی نقشه سایت خود به وبمستر بینگ ضرر نخواهید کرد بلکه به نفع سئوی سایت شما نیز خواهد بود. ثبت نقشه سایت در وبمستر بینگ به چه صورت است؟ در همین جا بینگ اعلام کرده که از چه فرمتهایی از سایت مپ پشتیبانی میکند. اینها مانند پازل در کنار هم قرار میگیرند و هر کدام نقش مختص به خود را سئو و بهینهسازی سایت شما انجام میدهد. البته هر کدام از اینها نیز در خود به شاخههای مخلتف دستهبندی میشوند. بر روی اولی که کلیک کنید، تمام نقشهها برای شما لیست میشوند. در همین مدت زمان بسیار کوتاه، رباتهای گوگل وارد بیشمار داده وارد شده میشوند و بهترین و مناسبترین از نظر الگوریتمهای گوگل را به ترتیب برای کاربر به نمایش میگذارد. وارد نوار قابلیتها یا FEATURES شوید و قسمت نقشههای XML سایت را فعال کنید. 1. ابتدا وارد حساب سرچ کنسول گوگل سایت خود شوید.