نکات سرعت سایت برای بارگذاری سریعتر ویدیو • Yoast

مشکل اینجا برای سرعت سایت زمانی است که می خواهید یک فایل ویدیویی بزرگ یا با وضوح بالا بارگذاری کنید. با یک اتصال کمتر از ستاره ای، تنها چیزی که اتفاق می افتد مقدار زیادی بافر است، در حالی که مرورگر سعی می کند به اندازه کافی فایل را برای شروع پخش بارگذاری کند. برای FID خیلی بد است.

گاهی اوقات اسکرول ها یا چرخ فلک ها حاوی فیلم هایی هستند، به عنوان جایگزینی برای تصاویر.

با سرعت ویدیو و سایت، اصول اصلی که باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

  1. از راه اندازی سرور به طور خاص برای مقابله با فایل های رسانه ای بزرگ (CDN) استفاده کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که فایل ویدیویی در حال بارگیری با سرعت اتصال مشتری سازگار است (جریان‌سازی تطبیقی)
  3. فایل های ویدیویی خود را تا حد امکان کوچک نگه دارید بدون اینکه کیفیت را به خطر بیندازید (بیت متغیر)
  4. قبل از بارگیری فایل ویدئویی واقعی، عناصر بصری اصلی را بارگیری کنید (تحویل ناهمزمان)
  5. از بارگیری ویدیوها با سایر دارایی های صفحه جلوگیری نکنید (جاوا اسکریپت مسدود کننده رندر)

این دقیقاً همان کاری است که افزونه Yoast Video SEO برای وردپرس برای سرعت بخشیدن به تحویل ویدیو انجام می دهد و تضمین می کند که حتی بزرگترین فایل های ویدیویی تأثیر منفی بر تجربه کاربر یا عملکرد جستجو ندارند.

وقتی ویدیو به خوبی اجرا شود، تأثیر منفی بر امتیاز PageSpeed ​​Insights شما نخواهد داشت

نکته 5: ویدیوها را پشت JS مسدودکننده رندر قرار ندهید

این امر سرعت سایت و تاخیر ورودی اول را مختل می کند، اما نه تنها این. همچنین می تواند به سئو آسیب برساند، زیرا Googlebot قادر به یافتن و فهرست بندی ویدیو نیست.

چطور می تونی این کار رو بکنی؟ خوب، می توانید خودتان آن را با استفاده از MPEG-DASH تنظیم کنید. یا به یک پلتفرم میزبانی ویدیوی شخص ثالث مانند YouTube یا Wistia بروید. اینها از جریان تطبیقی ​​به عنوان بخشی از پشته فناوری تحویل ویدیو استفاده می کنند.

نکته 3: فایل های ویدیویی را با نرخ بیت متغیر صادر کنید

این نیز احتمالاً بدترین راه برای افزودن ویدیو است. این دستور العملی برای بافر تضمینی به محض زدن دکمه پخش توسط کاربر است. و این بر تاخیر ورودی اول (FID) تأثیر منفی می گذارد. چنین تنظیماتی به مرورگر نیاز دارد که یک فایل ویدیویی کامل (غیر بهینه) را مستقیماً از سرور شما با کلیک بارگیری کند، بدون اینکه برای مشکلات سرور، موقعیت مکانی کاربر یا سرعت اتصال ضعیف هیچ گونه بازگشتی نداشته باشد.

نکته دیگر برای بهبود سرعت پخش این است که در طول فرآیند صادرات، فایل(های) ویدیو را تا حد امکان کاهش دهید. نرخ بیت متغیر (VBR) وسیله‌ای برای فشرده‌سازی است که میزان بیت فایل ویدیویی را بر اساس پیچیدگی رنگ‌ها و حرکت در هر نقطه از ویدیو تنظیم می‌کند. هدف از این کار پایین نگه داشتن آن تا حد امکان بدون کاهش قابل توجه کیفیت است. به عنوان مثال، دنباله‌های اکشن سریع با رنگ‌های پیچیده بسیار به نرخ بیت بسیار بالاتری نیاز دارند. اما یک هد مکالمه ثابت‌تر که روی یک پس‌زمینه ساده گرفته می‌شود، با نرخ بیت پایین‌تر به خوبی کار می‌کند. یک VBR به کمپرسور ویدیوی شما اجازه می‌دهد تا به‌طور هوشمندانه در مورد نرخ بیت مناسب در حین صادرات تصمیم بگیرد که باعث کاهش حجم فایل ویدیو می‌شود.

اگر از AJAX برای بارگیری پخش کننده ویدیوی خود استفاده می کنید، هنگامی که مشتری اسکریپت اولیه اصلی را ارائه می کند (معمولا فقط چند صد کیلوبایت)، همه چیزهای دیگر می توانند به سرعت در پس زمینه بارگذاری شوند. در همین حال مشتری بقیه عناصر صفحه را رندر می کند. علاوه بر این، فریم و تصویر بندانگشتی پخش‌کننده ویدیو – عناصری که قبل از کلیک کاربر روی پخش قابل مشاهده هستند – می‌توانند فوراً اولویت‌بندی و بارگیری شوند تا تأثیر مثبتی بر حیاتی وب اصلی داشته باشند.

پخش خودکار ویدیوها همچنان محبوب است، به ویژه به عنوان پس‌زمینه در صفحات اصلی. اما اجرای ضعیف آنها می تواند باعث بروز همه نوع مشکلات سرعت سایت شود.

VBR را می توان با رایج ترین کدک های ویدئویی وب مانند VP9 و h.264 استفاده کرد.

نکته 3: از پخش خودکار ویدیوها خودداری کنید (یا حداقل آنها را کوتاه و بی صدا نگه دارید)

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرعت سایت، بقیه پست ها و راهنماهای ما را بررسی کنید!منبع

راهنمای Yoast برای CDN ها را برای جزئیات کامل در مورد راه بهتری برای تنظیم آن بررسی کنید. توجه داشته باشید که اگر ویدیوهایی را از سرویس‌هایی مانند YouTube یا Wistia جاسازی می‌کنید، آنها تحویل دارایی‌های ویدیویی را از شبکه CDN خود مدیریت می‌کنند.

نکته 2: از جریان تطبیقی ​​استفاده کنید

این می‌تواند باعث شود برخی از توسعه‌دهندگان وب و سئوکارهای بی‌سابقه به نمودار آبشاری از ابزار اندازه‌گیری سرعت سایت نگاه کنند و اعلام کنند که «ویدئو برای سرعت سایت بد است». در حالی که این در کاربرد گسترده آن صادق نیست، بهترین شیوه های خاصی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. راه اندازی صحیح تضمین می کند که ویدیو سرعت سایت شما را کاهش نمی دهد و سایت شما سرعت ویدیوی شما را کاهش نمی دهد.

ویدیوها همیشه برای سرعت سایت در نمودارهای آبشار بسیار بد به نظر می رسند.

به نظر من، بهتر است از این موارد اجتناب شود. آنها تقریباً همیشه زمان رسیدن به بزرگترین رنگ محتوایی (LCP) را به طور چشمگیری افزایش می دهند. با اجباری کردن پخش ویدیو همزمان با بارگیری عناصر اصلی HTML، تصویر و جاوا اسکریپت یک صفحه، از یک مرورگر می‌خواهید که مقدار زیادی را در یک زمان انجام دهد. اگر سرعت اتصال ضعیف باشد، این کار را کند انجام می دهد.

اگر باید ویدیوهای پخش خودکار حلقه ای داشته باشید، آنها را تا حد امکان کوتاه نگه دارید (در حالت ایده آل کمتر از 10 ثانیه). همچنین فایل ها را بدون صدا صادر کنید تا اندازه فایل تا حد امکان کوچک باشد.

نکته 4: محتوای ویدیویی را به صورت ناهمزمان بارگیری کنید

ساده ترین راه برای دریافت ویدیو در وب سایت وردپرس خود این است که فقط یک ویدیو را در کتابخانه رسانه خود آپلود کنید. پس از آن می توانید آن را در یک صفحه یا پست با استفاده از بلوک ویدیویی گوتنبرگ قرار دهید.

برای بررسی اینکه آیا Googlebot می‌تواند اجرای ویدیوی شما را تجزیه کند، می‌توانید گزارش صفحه‌های ویدیویی جدید را در کنسول جستجوی Google بررسی کنید.

خلاصه

استفاده از جاوا اسکریپت ناهمزمان در تحویل ویدئو دو مزیت دارد. اولاً، می‌توانید از مسدود کردن ویدیوها از رندر سایر عناصر صفحه جلوگیری کنید. و ثانیاً، می‌توانید دارایی‌هایی را که بیشترین اهمیت را برای بزرگ‌ترین رنگ محتوایی (LCP) و تغییر چیدمان تجمعی (CLS) دارند، قبل از بارگیری خود فایل ویدیویی بزرگ بارگیری کنید.