چرا باید به سبز بودن وب سایت خود اهمیت دهید • Yoast

امروزه همه افراد حداقل یک دستگاه دیجیتال دارند. بسیاری از ما صاحب تعداد زیادی هستیم. و تعداد همچنان در حال افزایش است. بر اساس گزارش سالانه اینترنت سیسکو، ما در سال 2023 صاحب 29.3 میلیارد دستگاه شبکه خواهیم شد، که مقدار مضحکی از محصولاتی است که باید تولید شوند.

توصیه ما؟ الان شروع کن. زیرا هر چه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بیشتر طول بکشد، آسیب بیشتری به محیط زیست خود وارد می کنیم. به همین دلیل Yoast ویژگی بهینه سازی خزیدن را معرفی کرد. زیرا ما نیز می خواهیم به هدف خالص صفر گوگل کمک کنیم. بنابراین از افزونه ما برای سبزتر کردن وب سایت خود استفاده کنید و هر کاری که می توانید انجام دهید، هر چقدر هم که کوچک باشد. زیرا اقدامات کوچک می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.منبع

تغییرات آب و هوایی یک تهدید جدی است. اگر نمی خواهیم چند سال دیگر دنیای ما غیر قابل سکونت شود، باید اقدام کنیم. خوشبختانه، چندین کار وجود دارد که می توانید برای بهبود ردپای کربن وب سایت خود انجام دهید. قبل از شروع، خوب است بررسی کنید که اکنون وب سایت شما چقدر سبز است. می توانید از یک ماشین حساب آنلاین ردپای کربن مانند Website Carbon Calculator استفاده کنید.

با مسدود کردن ربات های بد در انرژی صرفه جویی کنید

شما همچنین می توانید با انتخاب ارائه دهنده هاست مناسب، ردپای کربن وب سایت خود را کنترل کنید. زیرا 48 درصد از کل انرژی مصرف شده توسط اینترنت (و وب سایت شما) در یک مرکز داده مصرف می شود. بنابراین اگر یک ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید که به طور فعال انرژی های تجدیدپذیر را برای مراکز داده خود خریداری کند، انتشار کربن به مراتب کمتری خواهید داشت.

مثل GameSpot نباشید

اگر صاحب یک وب سایت هستید یا به فکر ایجاد آن هستید، باید به ردپای زیست محیطی خود توجه داشته باشید. زیرا صنعت فناوری نقش بزرگی در بحران آب و هوای فعلی دارد. با مراکز داده، عملیات تولیدی بزرگ و مقادیر عظیم زباله های الکترونیکی، تقریباً 4 درصد از انتشار CO2 جهانی را به عهده دارد. که به اندازه کافی تکان دهنده، شبیه به صنعت سفر است. و این تعداد فقط در حال افزایش است! بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید تا وب سایت خود را سبزتر کنید؟

اکنون که درباره “کثیف ترین” سایت بحث کردیم، بیایید تمیزترین و سبزترین سایت را بررسی کنیم: گوگل. آنها تنها 5480 گرم در سال تولید می کنند. وقتی هدف خالص صفر آنها را در سال 2030 در نظر بگیرید، تعجب آور نیست. تلاش‌های پایداری Google از یادگیری ماشینی برای کمک به خنک کردن مراکز داده تا ترموستات‌های هوشمندی که انرژی خانه را حفظ می‌کنند، متغیر است. و گوگل با مسیریابی زیست محیطی خود در Google Maps که مسیری با کمترین میزان کربن را در اختیار کاربران قرار می دهد، انتشار گازهای گلخانه ای را بیش از 500000 تن کاهش داده است. که معادل خروج 100000 خودروی سوخت سوز از جاده است.

صفحه اصلی گوگل

افکار پایانی: همین الان شروع کنید!

و این فقط ربات های گوگل نیستند که از ما بازدید می کنند. ربات هایی از سایر موتورهای جستجو، خدمات دیجیتال، ربات های تجاری و غیره وجود دارند و ما نمی خواهیم اینقدر انرژی را هدر دهیم! به همین دلیل ما ویژگی بهینه سازی خزیدن را ایجاد کردیم که URL ها، فیدها و دارایی های غیر ضروری را از سایت وردپرس شما حذف می کند. این به ربات‌ها کمک می‌کند تا سایت شما را به‌طور مؤثرتری بخزند و بازدیدشان را کاهش دهند. به عبارت دیگر: شما در حال صرفه جویی در انرژی هستید!

میزبان سبز، وب سایت سبز