چه تکنیک هایی را برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت دنبال می کنید


اگر یک سایت خارجی از وب سایت شما به یک صفحه وب متصل شود، «بک لینک» در اختیار شما قرار می دهد. بک لینک ها در نتایج موتورهای جستجو برای تعیین ارزش یک وب سایت خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اگر همه چیز برابر باشد، وب سایت هایی با بیشترین بک لینک در نتایج جستجو بالاتر از سایت هایی با کمترین بک لینک قرار می گیرند. هر بک لینک را معادل یک رای از یک وب سایت به وب سایت دیگر در نظر بگیرید.

هر کسب‌وکاری باید استراتژی‌هایی برای تقویت اعتبار دامنه برند پیدا کند و مشتریانش را متقاعد کند که برای خرید از فروشگاه تجارت الکترونیکشان بیشتر به آنها اعتماد کنند. بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک نوع بازاریابی دشوار برای اجرا است. اما دانستن اصول اولیه خدمات سئو می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند و تعیین اینکه کدام سایت بک لینک بیشتری دارد، چیزی فراتر از یک بازی اعدادی است. وقتی صحبت از ساخت بک لینک می شود، کیفیت بسیار مهم است.

همیشه برای بک لینک های با کیفیت بالا تلاش کنید

همه چیز در مورد کیفیت است که بر کمیت اهمیت دارد. برای درک اینکه چرا بک لینک های با کیفیت مهم و ارزشمند هستند، باید هدف استفاده از بک لینک توسط موتورهای جستجو مانند گوگل برای تعیین رتبه های جستجو را درک کنید. دلیل آن این است که سایت‌ها به اطلاعاتی پیوند می‌دهند که فکر می‌کنند کاربرانشان مفید خواهند بود. بنابراین، هرچه وب‌سایت‌ها بیشتر به محتوای خاصی پیوند داشته باشند، آن محتوا باید ارزشمندتر باشد.

موتورهای جستجو برای بک لینک‌های وب‌سایت‌هایی که باور می‌شود قابل اعتماد هستند، وزن بیشتری قائل می‌شوند، زیرا فرض بر این است که چنین سایت‌هایی فقط به محتوای با کیفیت بالا پیوند می‌دهند. بنابراین، اهمیت بک لینک معمولا زمانی ارزشمندتر است که از یک وب سایت معتبرتر باشد. اما، هر مرجع معتبری از هر وب سایتی با کیفیت بالا قابل قبول است، و زمانی که تازه شروع کرده اید، مهم است که هدف خود را به دست آورید.

یک بک لینک با کیفیت بهتر از صدها لینک بی کیفیت خواهد بود. به همین دلیل است که باید تفاوت بین سئو سیاه و سفید را بدانیم.

اهمیت کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه

تاکتیک‌های سئو که کلاه سیاه هستند، تقلب هستند، معمولاً ساده و به کمترین تلاش نیاز دارند. آنها معمولا منجر به بک لینک های بی کیفیت و اسپم می شوند. روش‌های کلاه سیاه عموماً توسط جامعه مدیر وب‌سایت نادیده گرفته می‌شود و برخی از تکنیک‌های کلاه سیاه ممکن است کاملاً غیرقانونی باشند.

نمونه‌های متداول روش‌های کلاه سیاه عبارتند از: کشاورزی پیوند، طعمه و تغییر لینک، خرید بک لینک‌های dofollow از سایر وب‌سایت‌ها و ارسال هرزنامه به نظرات وبلاگ، تغییر مسیرهای یواشکی و موارد دیگر. فهرست رسمی No’s مستقیماً از Google است. این استراتژی ها می توانند بک لینک های فراوانی ایجاد کنند. به همین دلیل است که وب سایت ها (به ویژه وب سایت های جدید) تمایل به استفاده از این تکنیک ها دارند. اما در نهایت، آنها باید بیشتر مورد اعتماد قرار گیرند و می توانند کیفیت بهتری داشته باشند.

موتورهای جستجو از ترفندها آگاه شده اند و در نهایت آنها را انتخاب می کنند. اگر این کار را انجام دهید، موتورهای جستجو سایت را به شدت جریمه خواهند کرد و بازیابی آن بسیار دشوار خواهد بود. این خوب نیست. بنابراین، از تکنیک های ایجاد لینک کلاه سفید استفاده کنید، که تنها روش ایجاد ارزش بلندمدت است.

شما نمی توانید کیفیت را عجله کنید

کلاه سفید کار می کند، اما آنها سریع نیستند. این رویه ای است که نیازمند تعهد است. نتایج آهسته خواهد بود و ممکن است برای شما زمان و پول نقد زیادی داشته باشد.

اکنون، بدون تأخیر بیشتر، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در شروع ساخت لینک کمک می کند!

نحوه ایجاد بک لینک زمانی که تازه شروع کرده اید

ایجاد بک لینک برای یک وب سایت جدید چالش برانگیز است زیرا هیچ کس نمی داند یک وب سایت وجود دارد. برای ایجاد بک لینک، ضروری است که با معرفی وب سایت خود به جهان و ارائه اطلاعات مفید، مرتبط و مرتبطی که می توانند به اشتراک بگذارند، شروع کنید.

1. همه چیز با محتوای عالی آغاز می شود

قبل از اجرای استراتژی های توضیح داده شده در مقاله، باید شروع به تولید محتوا کنید. از این گذشته، فقط در صورتی می توانید بک لینک دریافت کنید که وب سایت هایی برای اتصال داشته باشید!

محتوای جذاب، با کیفیت بالا و معتبر چیزی است که شما می خواهید. شما باید خوانندگان خود را درگیر کنید و کاربران را تشویق کنید تا کار شما را از طریق یک لینک آنلاین تبلیغ کنند. محتوایی که باید بر روی آن تمرکز شود در نظر گرفته خواهد شد.

ضروری است اطمینان حاصل شود که اطلاعات شما خوانا، واضح و به خوبی قالب بندی شده است. استفاده از جداول، نقاط، نقل قول ها یا اینفوگرافیک ها می تواند به انتقال انواع اطلاعات ارزشمند به روشی آسان و قابل هضم کمک کند. فرآیند ایجاد محتوای جذاب اولین قدم است. هنگامی که یک مجموعه قوی ایجاد کردید، می توانید بک لینک ها را جستجو کنید.

2. از افرادی که می شناسید بپرسید

هنگامی که سفر خود را برای ایجاد بک لینک آغاز می کنید، به قدرت بیشتری نیاز خواهید داشت و یافتن پیوندها احتمالاً چالش برانگیز خواهد بود.

از شرکای تجاری و دوستان خود با وب سایت ها و همچنین سایر آشنایان بپرسید. آنها برخی از مطالب شما را به اشتراک خواهند گذاشت. پیوندهایی به محتوایی که نوشته‌اید مرتبط با کارشان را در اختیار آنها قرار دهید، یا به نحوی این کار را انجام دهید.

3. ایجاد روابط

گرمای بازار فقط شما را تا این حد دور خواهد برد. در برخی مواقع، باید مجموعه نامزدهای خود را متنوع کنید.

یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، ایجاد حضور در رسانه‌های اجتماعی یا یک خبرنامه الکترونیکی است. با افراد دیگر در حوزه کاری خود و سایر صنایع مرتبط ارتباط برقرار کنید. شروع به ایجاد یک انجمن کنید و سپس یک لیست ایمیل ایجاد کنید تا بتوانید در بالای همه چیز بمانید با استفاده از این ابزار. با به اشتراک گذاری محتوای خود و همراه شدن با یک چت دوستانه، خود را به یک متخصص قابل دسترسی در موضوع خود تبدیل خواهید کرد. شما شناخته شده خواهید شد و دیگران به زودی شروع به پیوند دادن به سایت شما خواهند کرد.

همچنین می توانید شروع به اظهار نظر در مورد محتوای ارسال شده توسط افراد دیگر کنید. این به شما کمک می کند تا خود را در بین همتایان خود تثبیت کنید و همچنین به شما کمک می کند تا با افرادی که در نهایت می توانند بک لینک دهند ارتباط برقرار کنید. همچنین ممکن است هر از چند گاهی بک لینک های خود را در یک نظر قرار دهید. مراقب باشید این کار را به ندرت انجام دهید زیرا می تواند به روابطی که می خواهید ایجاد کنید آسیب برساند.

این روابط همچنین برای ایجاد فرصت های وبلاگ مهمان عالی هستند.

4. وبلاگ نویسی مهمان را شروع کنید

مشارکت مقاله در سایتی دیگر روشی فوق العاده برای ایجاد بک لینک با کیفیت بالا است. این همچنین برای دو طرف سودمند است زیرا وب سایتی که برای آن می نویسید محتوای رایگان دریافت می کند. اگر وبلاگ نویس مهمان هستید، باید یک مقاله اصلی بنویسید که تجربیات و بینش شخصی شما را در مورد موضوعی که در آن تخصص دارید به اشتراک بگذارد. همچنین این یک راه عالی برای ایجاد اعتبار است.

به دست آوردن فرصت های وبلاگ نویسی مهمان می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که شما یک تازه کار کشف نشده هستید. شما باید با وب سایت های زیادی ارتباط برقرار کنید و اغلب باید پذیرفته شوید. قابل پیوند یک پلتفرم قابل اعتماد است که می تواند به وب سایت هایی با محتوای عالی کمک کند تا با استخدام نویسندگان بزرگ برای دسترسی و نوشتن وبلاگ های مهمان برای شما، بک لینک های با کیفیت ایجاد کنند. گزینه های بهتری از این وجود دارد، اما به شما یک مزیت فوری در ساخت لینک با کیفیت بالا می دهد.

5. یک مطالعه اصلی ایجاد کنید

نویسندگان اغلب سعی می کنند اعتبار نوشته های خود را با ترکیب آمارهای مرتبط به دست آمده از یک مطالعه دقیق ساخته شده افزایش دهند. اگر اطلاعات ارزشمندی دارید، می توانید تحقیقات خود را منتشر کنید و تعداد زیادی بک لینک با کیفیت بالا به دست آورید. این ممکن است دلهره آور و وقت گیر به نظر برسد. با این حال، آن را نباید دشوار است. ارزش سرمایه گذاری بسیار بیشتری دارد.

ساده ترین راه برای برنامه ریزی یک تحقیق، طراحی نظرسنجی با استفاده از ابزارهایی مانند Google Forms یا SurveyMonkey. نظرسنجی باید حاوی سوالاتی باشد که برای به دست آوردن اطلاعاتی که به دنبال آن هستید طراحی شده و سپس آن را برای نمونه ای از افراد مناسب پست کنید. هنگامی که تعداد زیادی پاسخ دریافت کردید، می توانید الگوهایی را در داده های خود جستجو کنید و یافته های خود را به اشتراک بگذارید.

6. طراحی اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها فوق العاده شناخته شده هستند. مردم اطلاعات ارائه شده در این فرم را دوست دارند زیرا حتی پیچیده ترین داده ها را قابل درک می کند. آنها سرگرم کننده و خوراکی هستند و به طور گسترده از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.

شما می توانید با ارسال یک اینفوگرافیک و مقاله همراه در سایت خود بک لینک ایجاد کنید. برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند اینفوگرافیک شما را در سایت خود منتشر کنند، یک کد جاسازی اضافه کنید. این به شما تایید فوری و یک بک لینک می دهد.

سپس، تصویر را در صفحات رسانه های اجتماعی خود تبلیغ کنید، Reddit و از طریق وب سایت های ارسال اینفوگرافیک متعدد، مانند graphs.net یا بصری.لای. هرچه بیشتر آن را توزیع کنید، استخر بک لینک بزرگتری می توانید بسازید.

7. یک بک لینک ایجاد کنید، به آن یک بک لینک بدهید و یک بک لینک بگیرید

شما می توانید با یافتن محتوای مرتبط از وب سایت های دیگر با پیوند دادن به آن و سپس تماس با نویسنده برای اطلاع رسانی، تعدادی بک لینک با کیفیت خوب ایجاد کنید. می توانید از آنها برای اطلاعاتشان تشکر کنید و به آنها بگویید که آنقدر آن را دوست دارید که آن را در وب سایت خود به اشتراک گذاشته اید.

درخواست مبادله بک لینک نکنید. انجام این کار به‌عنوان یک پیش‌فرض، برای شما کم به ارمغان می‌آورد. در عوض، این فرصتی را برای ایجاد روابط ایجاد کنید و آنها را از سایت خود مطلع کنید. با گذشت زمان، به خاطر سازندگان محتوایی که به آنها پیوند می دهید مشهور می شوید. تا زمانی که محتوای مرتبط را منتشر می کنید، آنها می توانند به شما لینک دهند.

8. دریابید که چه کسی به رقبای شما پیوند می دهد

استفاده از ابزاری مانند ابزار Ahrefs Link Intersect، می توانید وب سایت هایی را جستجو کنید که در حال حاضر به سایت های رقبا بک لینک ارائه می دهند. اگر آنها به وب‌سایت‌هایی مشابه سایت شما پیوند می‌دهند، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که آنها مایل به پیوند به سایت شما هستند. این مطالعه فهرستی از کاندیداهای بک لینک قوی را که باید در نظر بگیرید، تهیه می کند.

9. لینک های شکسته را پیدا کنید و محتوا را جایگزین کنید

این یک روش متفاوت است که اگر به درستی اجرا شود، در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی بک لینک با کیفیت بالا ایجاد می کند. در اینجا چگونه است.

محتوای موجود در اینترنت اغلب ناپدید می شود. کسب و کارها می توانند فعالیت خود را متوقف کنند و وب سایت خود را حذف کنند. وبلاگ ها کنار گذاشته می شوند. محتوا حذف می شود. اگر این اتفاق بیفتد، هر سایتی که به آن لینک می‌دهد، یک لینک پاسخگو خواهد داشت که به جایی نمی‌رسد. صاحبان وب سایت ناراضی هستند زیرا می تواند ناخواسته بر تجربه کاربر تأثیر بگذارد.

این مشکل را می توان با ایجاد مجدد محتوایی که در وب سایت شما به آن لینک می دادند و سپس به آنها یک URL جایگزین برای لینک شکسته ارائه کرد، برای آنها حل شد. اگر با تمام وب سایت هایی که در ابتدا با محتوا پیوند داده شده اند تماس بگیرید، بلافاصله از این سایت ها بک لینک دریافت خواهید کرد. شما می توانید استفاده کنید ابزار Ahrefs Broken Link Checker برای پیدا کردن لینک های خراب

10. در سایت های پرسش و پاسخ به سوالات پاسخ دهید

وب سایت هایی مانند Quora به کاربران اجازه ارسال سوالات و جستجوی پاسخ را می دهد. می‌توانید با دادن پاسخ‌های دقیق و جامع به تمام سوالات مرتبط با رشته یا موضوع خود، بک لینک ایجاد کنید و سپس گزینه‌ای را برای کسب جزئیات بیشتر اضافه کنید.

بسته بندی آن

اکنون اهمیت بک لینک های با کیفیت خوب برای پیوند دادن آشکار است. برای ساختن آنها باید تعهد قابل توجهی از نظر تلاش و زمان داشته باشید. با این حال، بازگشت می تواند قابل توجه باشد. با گذشت زمان، سایت شما می تواند رتبه ها را بالا ببرد و در نهایت به دلیل بک لینک های با کیفیتی که ارائه می دهید، یکی از معتبرترین وب سایت هایی باشد که توسط وب سایت های دیگر مورد قدردانی قرار گرفته است.

منبع