کاربرد شیرآلات اتوماتیک شیرآلات بهداشتی فیروزه شیرآلات اتوکاتیک شیرآلات چشمی | kasrasaran

مجموعه پایپینو با ارایه پیشنهادات قیمتی مناسب، شرایط پرداخت دلخواه شما و تضمین قرارداد با شرایط آسان مناسب پیشبرد اهداف هر سازمان و کسب و کاری است. دانش آموختگان این حوزه، قابلیت شاغل شدن در بخش های مختلف صنعت مانند، نفت، گاز، پتروشیمی و غیره را خواهند داشت. تولیدکنندگان به منظور حل این مشکل به استفاده از انرژی خورشیدی روی آورده اند کهبه این نوع خاص از عملگرها، Electro Hydraulic Actuators With Solar Panel می گویند. یک نکته مهم در مورد عملگرهای برقی این است که این عملگرها الزاما باید دارای دسته یا هندویل باشند. عملگرهای الکتریکی از یک موتور الکتریکی، سیستم کنترل، گیربکس و سوئیچ های حدی (Limit Switches) تشکلیل شده اند. با بزرگ تر شدن شیرها، باز و بسته کردن آن ها نیز سخت و سخت تر می شد و همچنین زمان و انرژی زیادی می برد.

شیرهای هیدرولیک شیرکنترل جهت، شیر کنترل فشار، شیرکنترل دبی، شیرکنترل سروو

در مورد عملگرهای غیر دستی یا اتوماتیک و انواع آن ها به طور مفصل در بخش 5-8 صحبت خواهیم کرد. همان طور که از نام عملگر دستی مشخص است، این عملگرها به کمک نیروی دست عمل می کنند و ورود و خروج جریان به شیر را کنترل می نمایند. این مجموعه قطعات شامل، ساقه، دیسک یا مجرابند و نشیمنگاه می شود. مجرابند، قطعه ای در داخل شیر است که توسط شفت (اِستم) جا به جا می شود. ساقه یا شفت شیر، قطعه ای از شیر می باشد که نیروی جابجایی مجرابند را جهت باز و بست کردن شیر، از خارج شیر به داخل شیر نظر او اینجاست منتقل می کند.

شیر قطع کن برقی گاز چیست؟

کاربرد شیرآلات اتوماتیک شیرآلات بهداشتی فیروزه شیرآلات اتوکاتیک شیرآلات چشمی | kasrasaran

دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس (RO) که جهت آبیاری استفاده میشود. شیری جهت فیلتر کردن انواع سیالات با ظاهری شبیه به حرف Y و اغلب از جنس چدن. شیرهایی با بدنه برنجی شبیه به حرف Y انگلیسی که داخل آن کارتریج فیلتر توری . شیرهای چدنی و پلیمری تخلیه هوا با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت. از جمله مهم ترین ولوهای تنظیم جریان می توان به شیر کروی، سوزنی، پروانه ای، توپی، سماوری و غیره اشاره کرد. همچنین ولو های قطع و وصلی شامل شیر کشویی، سماوری، پیستونی، پروانه ای و شیر توپی می باشد.

شیرهای سماوری، از نوع شیرهای قطع و وصل می باشند، به این معنی که یا باید کاملا باز و یا کاملا بسته باشند. در این نوع از شیر ها مسیر حرکت دیسک برخلاف مسیر حرکت جریان می باشد؛بنابراین دیسک برای آب بندی کردن شیر کار بسیار سختی بر عهده دارد، چون دقیقا برعکس جریان حرکت می کند. شیرهای دروازه ای جزء ارزان ترین شیرهایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

  • انواع دیگر دسته بندی شیرآلات نیز طبق فشار کار، دمای کار و یا حتی سیال عامل مورد نظر در صنعت و تاسیسات قابل تعریف می‌باشند.
  • جهت مکانیزه کردن عملکرد یک ولو لازم است یک وسیله یا قطعه اضافی بر روی ولو لازم است یک وسیله یا قطعه اضافی بر روی ولو نصب گردد.
  • بور این شیر توپی به شکل V می باشد و برای کنترل جریان می توان استفاده کرد، که با توجه به درصد میزان سیال عبور بال هم انتخاب می شود.
  • بعد از این که با انواع عیوب رایج شیرها در مرجع شیرآلات صنعتی آشنا شدیم، وقت آن رسیده کهببینیم امکان رخ دادن هر یک از این عیوب، در کدام نوع از شیرها وجود دارد.
  • شیر با اکچویتور هیدرولیکی از اجزای شیر و عملگر هیدرولیکی که با سیال روغن کار می کند تشکیل می شود.
  • می توان شیرهای اطمینان را به دو نوع Safety valve و Relief valve تقسیم بندی کرد.

در اینجا باید یادآور شویم که به حاصل ضرب سرعت سیال در سطح مقطع خروجی یا ورودی، دبی می گویند. در نهایت بعد از اتمام این فرآیندها، محصولات نهایی تولید می شوند. در مثالی که در ابتدای همین بخش برای شما زدیم، تا حدودی با این نوع از شیرها آشنا شدید. هزینه تعمیر، بازرسی و اخذ گواهینامه این شیرها بسیار زیاد می باشد. مسیر جریان در این شیر به صورت مستقیم نمی باشد و تقریبا شبیه حرف S است. متال سیت ها، دارای نشتی مجاز می باشند ولی میزان نشتی مجاز در سافت سیت ها، صفر می باشد.