10 دوره آموزشی رایگان آنلاین SEO; 10 دوره رایگان SEO که می توانید در سال 2022 شرکت کنید


یادگیری بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) از ابتدا می تواند دلهره آور باشد. اگر بودجه زیادی دارید و به دنبال راه هایی برای ایجاد مهارت های سئوی خود هستید، ما فقط این مقاله را برای شما آماده کرده ایم.

در اینجا، 10 بهترین دوره آموزشی رایگان سئو ارائه شده در سال 2022 را به شما نشان خواهیم داد.

در حالی که بیشتر این دوره ها برای مبتدیان طراحی شده اند، برخی ممکن است دروس متوسط ​​یا پیشرفته تری در مورد تکنیک های مختلف SEO ارائه دهند. با این وجود، این دوره‌ها هنوز هم دوره‌هایی عالی هستند که می‌توانید به عنوان مبتدی در نظر بگیرید! شما نگاهی اجمالی به آنچه در سفر سئوی خود دارید خواهید دید، و خواهید توانست ببینید کدام یک از مهارت های خود را بیشتر به ایجاد و تمرین نیاز دارید.

بدون مقدمه بیشتر، بیایید شیرجه بزنیم!

آنچه در سئو باید یاد گرفت

اگر در این کار کاملاً تازه کار هستید، یک دوره آموزشی SEO می تواند شما را از طریق اصول اولیه راهنمایی کند. آموزش های زیر رایگان است. ما تحقیقات خود را انجام داده ایم و می توانید مطمئن باشید که گذراندن این دوره های راهنمایی ارزش وقت شما را دارد.

این دوره ها هرکدام اصولی مانند:

  • سئو چیست و چه کسانی از آن استفاده می کنند
  • چگونه یک ممیزی اولیه سئو وب سایت خود را انجام دهیم
  • تاکتیک های فنی مبتدی سئو
  • چگونه می توان وب سایت خود را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بهتری کسب کرد
  • چگونه یک بازاریاب دیجیتال ماهر در سئو شویم؟

چه کسانی می توانند در دوره های رایگان سئو شرکت کنند؟

اساسا هر کسی! گفتنی است، اگر کودک پیش دبستانی شما سعی کند یکی از این دوره های سئو را بگذراند، ممکن است خود را کمی از عمق خود بیابد. اما، هر حرفه ای که به دنبال گسترش افق های خود است، باید حداقل یکی از این درس ها را در نظر بگیرد. برای درک مبانی سئو، لازم نیست یک جادوگر وب باشید.

یادگیری برخی از عناصر فنی سئو می‌تواند کمی تمرین و حوصله داشته باشد، اما این نباید شما را از کاوش در شیوه‌های خوب سئو منصرف کند. اگر مایلید با ذهنی باز و تمایل به آزمایش به سئو نزدیک شوید، احتمالاً از هر یک از دوره های ذکر شده در این لیست سود زیادی خواهید برد.

چرا حرفه ای های کسب و کار باید SEO را یاد بگیرند؟

اگر برای یک شرکت بازاریابی داخلی یا یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار نمی کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا ارزش دارد وقت خود را برای یادگیری سئو سرمایه گذاری کنید. پاسخ کوتاه، قاطعانه، بله!

اگر یک کسب و کار کوچک دارید یا قصد دارید در هر مرحله از سفر حرفه ای خود شغل خود را تغییر دهید، می خواهید SEO را یاد بگیرید. چرا؟ سئو در سال 2022 تقریباً همه جا وجود دارد. هزاران کسب و کار از سرتاسر جهان برای دیده شدن در موتورهای جستجو به تاکتیک های مورد استفاده در سئو متکی هستند.

موتورهای جستجو به طور عمده به مشتریان در تصمیم گیری های خرید کمک می کنند. در واقع، Trusttpilot متوجه شد که 89٪ از مردم قبل از خرید، نظرات آنلاین را مطالعه می کنند.

دستیابی به مشتریان بالقوه تنها یک دلیل برای سرمایه گذاری در سئو است. سایر دلایل اصلی عبارتند از:

  • ایجاد یک وب سایت سرگرمی برای یافتن افراد دیگری که در علایق شما مشترک هستند
  • قبل از مصاحبه برای ترفیع، رزومه خود را تقویت کنید
  • کمک به یک سازمان غیرانتفاعی برای راه اندازی وب سایت خود
  • درک اینکه بخش بازاریابی داخلی شما برای سئو چه کاری انجام می دهد و چرا آنها این کار را انجام می دهند

دلیل شما برای یادگیری هر چه که باشد، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاری در تنها یک دوره رایگان بتواند دانش SEO شما را بهبود بخشد و امنیت شغلی شما را افزایش دهد.

چه چیزی باعث می شود این درس های SEO بهترین باشند

اول و مهمتر از همه، شما نمی توانید با مجانی بحث کنید! اما فراتر از برچسب قیمت، این دوره ها توسط برخی از بهترین منابع سئو صنعت تدریس می شوند.

Coursera صدها دوره در مورد موضوعات مختلف ارائه می دهد و موضوعات SEO آنها اغلب با مشارکت یک دانشگاه یا سایر متخصصان بسیار معتبر تدریس می شود.

می توانید مطمئن باشید که این دوره های دستچین شده توسط افراد با تجربه و علاقه مند به سئو آموزش داده می شود.

10 بهترین دوره آموزشی سئو

در زیر 10 مورد از بهترین دوره های بازاریابی آنلاین رایگان با هدف SEO را مشاهده خواهید کرد. سازمان هایی که این آموزش ها را ارائه می دهند، به طور یکسان توسط متخصصان سئو و بازاریابان شناخته شده و بسیار مورد احترام هستند.

بسیاری از این سایت ها علاوه بر منابع رایگان، دوره های آموزش سئو پولی را نیز ارائه می دهند. پس از اتمام آموزش رایگان، مطمئن شوید که سایت های آنها را بررسی کنید!

1. Simplilearn دوره پیشرفته SEO

اجازه ندهید نام شما را گول بزند – دوره پیشرفته SEO توسط Simplilearn یک دوره جامع در زمینه سئو، استراتژی های بازاریابی محتوا، بهینه سازی فناوری و موارد دیگر است. این دوره بیش از 36 ساعت تدریس می شود و شما می توانید سرعت یادگیری خود را انتخاب کنید!

این یک دوره عالی برای افرادی است که می خواهند مدت طولانی تری در معرض دنیای سئو قرار بگیرند. شما می توانید در طول 36 ساعت چیزهای زیادی را درونی کنید.

سطح مهارت: مبتدی تا پیشرفته

WJ6qQUAegWvLfEWkHzZo5o8PItvRziAsnGZqZb4acCXtHLI39mf9anPuqjHP9pi367dcr0nV-zNh_dMZ5ORD6MbFLHap_SNHZ8tyH7X0_biKUH-xtl7cnSlW-2EIgUtKLugrrG5AtY8hbPyW6CzgsY6hqiuF3h1vQJHBtOtQ7HxPU703tFFZ2yO4Aw

2. دوره آموزشی Crash SEO آکادمی Semrush با برایان دین

اگر به دنبال آموزش سئو توسط یکی از بزرگان صنعت سئو هستید، دوره شکست سئو Semrush را با برایان دین بررسی کنید. این دوره رایگان بینش ارزشمندی را در مورد اصول اولیه SEO ارائه می دهد.

این برنامه به 5 درس ویدیویی تقسیم می شود که در مجموع یک ساعت آموزش دارد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از یک سیستم آزمایش شده و اثبات شده، ترافیک بیشتری از Google دریافت کنید.

نقطه فروش اصلی (رایگان) این دوره، خود برایان دین است. برایان دین یکی از معتبرترین کارشناسان سئو در صنعت امروز است. او تجربیات و دانش زیادی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. یادگیری سئو به صورت رایگان از برایان دین یک بررسی بزرگ در ستون بعلاوه این دوره است.

سطح مهارت: مبتدی کامل

OpDJvXQWp4aCa0v5VZEo4dESKDBLx0728QmE8R7EhSxdGnjubjRV3-gGH4CVZBXfwfyZYuyjWuJtMdslYn0GM1pIT5HNEG0yWFABo0aavcK7dCj3M29h-UsxL5RjdhWx9VnF-LGUuDSHVrVRUsiIMkNyv25BfHk9HR89gKy_6wF8b4uT4JOJ5pNSTQ

3. محتوای آکادمی سمروش سئو را با برایان دین هدایت می کند

Semrush همچنین دوره رایگان دیگری به نام Content Lead SEO با برایان دین ارائه می دهد. این یک دوره آموزشی رایگان طولانی تر برای تولیدکنندگان محتوا است که می خواهند برای اولین بار وارد دنیای سئو شوند. شما یاد خواهید گرفت که چگونه محتوایی بسازید که در SERP های گوگل رتبه خوبی داشته باشد از طریق ۲۸ درس مجازی که توسط برایان دین آموزش داده شده است. این دوره بازاریابی دیجیتال (SEO) حدود 4 ساعت طول می کشد.

مانند دوره بالا، این یک گزینه عالی برای افرادی است که می خواهند از بهترین و باهوش ترین صنعت بیاموزند.

سطح مهارت: مبتدی تا متوسط

BYupcvhTREKy7nSn-xSHaTNOAMwNugw1Xs4aVYMj4Qb9fBffchFQQSXYXUWm7wK5r_5jd-6xrGZQKHOHuRw9gauVo5rTgSsDsyGYVIY_eBd3brJ9ccnmViCr28JEu040WLZjsz0n6buPdGHWVhl35jKzSyyCan8vKm_Wwb3Z1ev_6kkp-rDycEBPPw

4. آموزش SEO رایگان Yoast برای مبتدیان

Yoast یک منبع عالی برای بازاریابان دیجیتال در سطح مبتدی است. دوره آموزش رایگان SEO برای مبتدیان یکی از بهترین دوره های موجود برای افرادی است که اطلاعات کمی در مورد این موضوع نسبت به آنچه مخفف “SEO” مخفف آن است می دانند.

این دوره شامل 2 ساعت درس است که به 20 فیلم با اندازه کوچک تقسیم شده است. برای تقویت یادگیری خود، آزمون‌هایی را انجام می‌دهید و با پی‌دی‌اف‌هایی که می‌توانید در حین ایجاد استراتژی‌های سئوی خود به آن‌ها مراجعه کنید، کنار می‌روید.

Yoast به عنوان یکی از معتبرترین انتشارات SEO در وب شهرت دارد. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که از یک منبع قابل اعتماد یاد خواهید گرفت.

سطح مهارت: مبتدی کامل

EtITzOgQBdhFyTZegqExOYYKdGDVLcE8CiCmrUw0K4dK72vGPTN6yO_nnhG3wkHtSvXpTRENns-Cncs_8Tlgb_pmRB3tt5cxxbviSWzQ5G0FUm5D9vQtPXsAkgBEWr5n9jaNHrb6YdnEo-1AuKfJnZQkP64LHwwAlBWcncoqed-gbagKfJfwzoHjHA

5. Coursera’s Search Engine Optimization (SEO): تخصص

Coursera یک پلت فرم یادگیری دیجیتالی است که در مورد همه چیز از شکسپیر گرفته تا برنامه نویسی درس می دهد. دوره آن بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO): تخصص با مشارکت دانشگاه کالیفرنیا دیویس ارائه می شود. مدرس موضوعاتی مانند الگوریتم های موتور جستجو، تحقیق کلمات کلیدی و نحوه ساخت وب سایت خود را برای سئو دوستانه پوشش می دهد.

پس از اتمام تمام درس‌ها، با یک گواهی قابل اشتراک کنار می‌روید. این یک مزیت بزرگ برای هر کسی است که می خواهد از دانش جدید سئو خود برای تقویت رزومه خود استفاده کند یا برای ارتقاء زاویه دید داشته باشد.

سطح مهارت: مبتدی تا متوسط

jjTjeYaVxrMy5nKVAZ0ITAnuPSaFeLD3S907kFgEYJEX0Mi4XTa7q8q89JiOG_xxxBTP7hEHusWyrL8KDJVQqyArmrnTeBP50kEdJOe9ZPnZo_A8ikLnOKWnnHdu_GkfGcAkuwXfXLMaznU8InTGwujotzFoBhCVR-GxVTb-_ZoK-iskZPDsSR1aug

6. مقدمه Coursera بر سئو گوگل

پس از اتمام دوره بهینه سازی موتور جستجو (SEO): دوره تخصصی، به دوره دیگر Coursera-UC Davis، مقدمه ای بر سئوی گوگل بروید. برنامه درسی شامل مقدمه ای بر گوگل، بهترین شیوه های سئو فعلی، نحوه ساخت وب سایت خود برای آینده و موارد دیگر است.

این دوره تقریباً 14 ساعت طول می کشد، و شما گواهینامه ای دریافت می کنید که می توانید در رزومه خود لیست کنید یا به مدیر بازاریابی خود ارائه دهید.

این یک دوره عالی با حجم کاری متوسط ​​است – برای حرفه ای های پر مشغله عالی است. UC Davis به دلیل برنامه های فنی خود به خوبی شناخته شده است و این یک معامله بزرگ است با توجه به اینکه هزینه رفتن به دانشگاه UC Davis برای مدرک چقدر است!

سطح مهارت: مبتدی (این دوره برای افراد حرفه ای با حداقل سابقه بازاریابی طراحی شده است)

hTx73PCF3hlEFxNsEY5hCfrbRgg_GFBQbcZnxg2VVEx7-R8y6Hgu0UEBs1RvOjjt99vOz36_WBPNuB9hujebTV2uPauhF5cVMG64oplRQ_h2qZwyKbN7kn70jxLYxQMmM6PXxcubOEo4rM785qCJvcYjZ66oGL5-NWLUgO_5CW8x3iB8RvGRv5BYDA

7. SEO رایگان آموزش عالی برای مبتدیان

چه چیزی بهتر از یادگیری رایگان، درست است؟ سئوی رایگان Great Learning برای مبتدیان را بررسی کنید. این دوره مبتنی بر گواهینامه یک ساعت محتوای ویدیویی ارائه می دهد. این برای مبتدیانی است که تقریباً هیچ دانش موجود در مورد SEO را ندارند. شما مهارت های تحلیلی، سئوی یوتیوب (اگر حرفه ای محتوای ویدیویی باشید عالی است) و اینکه چرا باید سئو را برای کسب و کار خود پیاده سازی کنید، یاد خواهید گرفت.

این یک دوره عالی است اگر زمان کمی دارید و باید به سرعت در بهینه سازی موتورهای جستجو تحقیق کنید. دانش سطح ابتدایی همچنین باعث می‌شود این مجموعه درس‌هایی ایده‌آل برای افرادی باشد که نمی‌خواهند با حجم زیادی از دانش SEO غرق شوند.

سطح مهارت: مبتدی کامل

1lxfhagGWb12-mtRPUIV-hvmA5Z1M9Elh1nNa4Cko2RJG5SMqnAH_gYgrZVUiwJbzNbgYWaNc6dpkMSkzeFzqgQDfiZca_wQ3eSabe-lOrkjNx5-_Nw1WMjpPAi3zaBU1tX5fqcH0jBPyE9rvGCEjHciIJUHOCU_CCRWzNSyZ7_C1sgvoYSxOU4fDw

8. Udemy’s SEO چیست؟ اصول سئو را برای بهینه سازی سایت خود بیاموزید

Udemy تعداد زیادی دوره رایگان SEO را در پلتفرم خود ارائه می دهد. یکی از محبوب ترین آن سئو چیست. در این دوره، دقیقاً یاد خواهید گرفت که سئو چیست، چگونه بین سئو داخلی و خارج از صفحه تمایز قائل شوید و چگونه موفقیت سئوی خود را در طول زمان پیگیری کنید.

بیش از 100000 دانش آموز این دوره را گذرانده اند و تماشای تمام محتوای ویدیویی که ارائه می دهد کمی بیش از دو ساعت طول می کشد. اگر فقط می خواهید دانش کافی برای شروع کار بر روی وب سایت خود را در اسرع وقت کسب کنید، این یک گزینه عالی است.

سطح مهارت: مبتدی کامل

9. آموزش سئوی Udemy برای مبتدیان

اگر به دنبال شروع یادگیری سئو از پایه هستید، دوره آموزش سئوی دوره Udemy برای مبتدیان مناسب خواهد بود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه در وب سایت خود اعتبار ایجاد کنید، چگونه کلمات کلیدی مناسب را برای جایگاه یا صنعت خود بیابید، و چگونه شروع به ایجاد دید وب سایت خود در SERP کنید.

بیش از 270000 دانش آموز این دوره را گذرانده اند و فقط بیش از 40 دقیقه طول می کشد تا تمام فیلم های درس را تماشا کنند. این یک تعهد زمانی بزرگ نیست، و این یک دوره عالی برای افرادی است که در مورد یادگیری نحوه انجام سئو هستند.

سطح مهارت: مبتدی کامل

10. استراتژی های بهینه سازی موتور جستجوی پیشرفته Coursera

Coursera (با مشارکت UC Davis) استراتژی های بهینه سازی موتور جستجوی پیشرفته را ارائه می دهد. این برای دانشجویان مبتدی و پیشرفته به طور یکسان عالی است.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه خطاها را در وب سایت خود پیدا کرده و رفع کنید، چگونه معماری سایت را بهبود بخشید، چگونه تجزیه و تحلیل داده ها را انجام دهید، و بسیاری موارد دیگر. بنابراین، اگر با حفظ یک وب سایت مشکل داشتید، این ممکن است برای شما دوره آموزشی باشد.

این دوره تقریباً 25 ساعت طول می کشد و پس از اتمام موفقیت آمیز تمام دروس، گواهی قابل اشتراک دریافت خواهید کرد.

سطح مهارت: پیشرفته

OhOJVCnwmmy3Dl3C08FKaEtHjyKkpvqE32mmQ1ymc_NbdgNsVh2Tq0ab5hLva-9FQ6CqCevq2U1ns8xCY1wqp5T9IGwgfLugaga2suc3KrpRxFW4Op7L-_H08Tn-3bSii5ApoyVYR9AMH7Oh2Q3r69k1-OO09V6hoGM4ZlZmDmyreI7RZUqxWfaz0w

از امروز شروع به یادگیری کنید

بزرگترین مزیت زندگی در عصر دیجیتال این است که چقدر اطلاعات با کلیک ساده یک دکمه در دسترس است. به لطف پلتفرم هایی مانند Semrush و Simplilearn می توانید بسیاری از مهارت های بازاریابی دیجیتال را به صورت رایگان بیاموزید.

برای یادگیری موضوعات پیچیده سئو و فنی لازم نیست به تنهایی مبارزه کنید. در واقع، اگر آماده هستید تا با معلمان بسیار تحصیل کرده و با تجربه، کاوش در دنیای سئو را آغاز کنید، می توانید از امروز به صورت رایگان با Simplilearn شروع کنید.منبع