15 هک بهره وری برای یک سال 2023 موفق

این هک مخصوصاً زمانی مفید است که از خانه یا از راه دور کار می کنید. فضایی ایجاد کنید که تمام ابزارهای مورد نیاز برای بهره وری را داشته باشد و فقط برای کار استفاده شود. بنابراین، از قرار دادن فضای کاری اختصاصی خود در اتاق خواب یا مکانی که برای تفریح ​​استفاده می شود، خودداری کنید. شما به فضایی نیاز دارید که پس از اتمام کار روزانه، بتوانید آن را ترک کنید.

بیشتر مطالعات اخیر نشان می دهد که نور طبیعی کلید افزایش بهره وری است. یک مطالعه نشان داد که کارگران در محیط های اداری با نورهای طبیعی بهینه شده کاهش ۸۴ درصدی علائمی مانند خستگی چشم، سردرد و تاری دید را گزارش کردند. این علائم با استفاده طولانی مدت از رایانه یا دستگاه‌ها در محل کار رایج است – که می‌تواند مانع از بهره‌وری شود.

نکته حرفه ای: عادت به نگه داشتن و به روز رسانی برنامه ریز یا تقویم روزانه داشته باشید. یا فهرستی از کارهای روزانه را در برنامه یادداشت های تلفن خود تهیه کنید.

5. به طور منظم استراحت کنید.

با بیدار شدن در صبح زود می توانید به موفقیت های زیادی برسید. شروع زودهنگام به شما فرصت می دهد تا یک صبحانه خوب بخورید، ورزش کنید، دوش بگیرید و برای روز آینده آماده شوید. حتی ممکن است وظایف خود را زودتر به پایان برسانید و در عصر وقت آزاد بیشتری داشته باشید.

نکته حرفه ای: سعی کنید صبحانه خود را از شب قبل برای وعده غذایی آماده کنید. جو دوسر و پارفی ماست شبانه را به راحتی می‌توانید از قبل تهیه کنید و وقتی در حال حرکت هستید آن را بگیرید.

2. صبح ها ورزش کنید.

در اینجا 15 هک بهره وری وجود دارد که شما را متمرکز نگه می دارد تا بتوانید به اهداف خود برسید.

 1. هر روز صبحانه بخورید.
 2. صبح ورزش کنید.
 3. برای نوشتن آزاد وقت بگذارید.
 4. روز را از قبل برنامه ریزی کنید.
 5. به طور منظم استراحت کنید.
 6. یک هدف واحد برای روز تعیین کنید.
 7. از گفتن “نه” نترسید.
 8. زود بیدار شدن.
 9. برای خود مراقبتی برنامه ریزی کنید.
 10. ضرب الاجل ایجاد کنید.
 11. در فواصل کوتاه کار کنید.
 12. یک فضای کاری اختصاصی داشته باشید.
 13. از انجام چند وظیفه ای خودداری کنید.
 14. نزدیک نور طبیعی کار کنید.

کمال گرایی را فراموش کنید.
راهنمای بهره وری کامل ما را برای نکات بیشتر در مورد بهبود بهره وری در محل کار از اینجا دانلود کنید.

بهترین هک های بهره وری برای یک روز موفق

به عبارت دیگر، نور طبیعی خورشید به محیطی راحت‌تر کمک می‌کند. و زمانی که احساس بهتری داشته باشید، احتمالاً بهتر نیز کار خواهید کرد.

سی دقیقه ورزش منظم می تواند انرژی کلی فرد را افزایش دهد، بنابراین منطقی است که در طول روز بعد از تمرین صبحگاهی بازدهی بیشتری داشته باشید. به گفته Healthline، ورزش به اکسیژن و مواد مغذی کمک می کند تا به قلب و ریه های شما برسند، که سیستم قلبی عروقی، استقامت و استقامت شما را بهبود می بخشد.

شما هرگز نمی خواهید زمان زیادی را برای یک کار صرف کنید، بنابراین ضروری است که زمان مشخصی را برای انجام کاری و روز و زمانی که باید انجام شود به خود اختصاص دهید. انجام این کار به شما کمک می کند تا زمان خود را به درستی مدیریت کنید.

تعیین مرزها کلید اصلی بهره وری است. قابل درک است، ممکن است بخواهید هر زمان که می توانید مفید باشید، اما اگر دائماً درخواست های دیگران را قبول کنید، نمی توانید کارها را انجام دهید. بنابراین یاد بگیرید به درخواست‌های لحظه آخری، تماس‌های تلفنی بداهه و برنامه‌های نامناسب «نه» بگویید تا بتوانید در مسیر خود باقی بمانید.

نکته حرفه ای: هر روز صبح یا هر شب حدود 30 دقیقه را به یک ساعت نوشتن رایگان اختصاص دهید. و به یاد داشته باشید، هیچ کس نیازی به دیدن آنچه شما می نویسید نیست. بنابراین، در مورد کیفیت استرس نداشته باشید.

4. روز را از قبل برنامه ریزی کنید.

صبحانه به بدن شما انرژی لازم برای حفظ هوشیاری و تمرکز می دهد. نخوردن صبحانه می تواند منجر به احساس تنبلی در صبح شود و احتمالاً در تمرکز مشکل خواهید داشت. طبق بررسی هاروارد بیزینس ریویو، غذا (یا کمبود آن) بر عملکرد شناختی و تصمیم گیری ما تأثیر می گذارد.

نکته حرفه ای: فهرست کوتاهی از چیزهایی که یک کار باید کامل در نظر گرفته شود، ایجاد کنید. هنگامی که همه چیز را در لیست بررسی کردید، به کار بعدی بروید – حتی اگر اولین مورد کامل نباشد اما همچنان همه کادرها را علامت بزنید.

برنامه دقیق روز خود را شب قبل یا صبح بنویسید. تمام کارهای روزانه خود، ترتیبی که آنها را به انجام می رسانید و زمانی که برای هر تکلیف نیاز دارید را شامل کنید. داشتن یک برنامه، شما را در مسیر درست نگه می دارد و احتمال دور شدن از وظایف یا اتلاف وقت را کاهش می دهد – زیرا می دانید چه کاری باید انجام دهید و چه زمانی باید آن را انجام دهید.

نکته حرفه ای: سعی کنید فعالیت های خودمراقبتی را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا همیشه چیزی برای انتظار داشته باشید.

10. ضرب الاجل ایجاد کنید.

نکته حرفه ای: سعی کنید فضای کاری خود را نزدیک یک پنجره یا منطقه آفتابی تنظیم کنید.

15. کمال گرایی را فراموش کنید.

نکته حرفه ای: اگر یک تقویم دیجیتالی قابل اشتراک‌گذاری مانند تقویم Google دارید، روزها و زمان‌هایی را که برای جلسات یا درخواست‌ها در دسترس نیستید علامت بزنید و آن را با همکاران خود به اشتراک بگذارید.

8. زود بیدار شوید.

نکته حرفه ای: در طول آن استراحت ها، می توانید ناهار بخورید، پیاده روی کنید، حرکات کششی انجام دهید، کتاب بخوانید، مدیتیشن کنید یا با دوستانتان گپ بزنید. اطمینان حاصل کنید که فعالیت‌هایتان باعث می‌شود وقتی استراحت تمام شد، احساس سرزندگی و آمادگی برای کار کنید.

6. یک هدف واحد برای روز تعیین کنید.

نکته حرفه ای: اگر عادت به زود بیدار شدن ندارید، سعی کنید این عادت را راحت کنید. سعی کنید هر روز 20 دقیقه زودتر به رختخواب بروید و از خواب بیدار شوید تا زمانی که به زمان هدف خود برسید. به عنوان مثال، اگر معمولاً ساعت 8:30 صبح از خواب بیدار می شوید اما می خواهید از ساعت 6:30 صبح بیدار شوید، زنگ ساعت خود را روی ساعت 8:10 صبح روز اول تنظیم کنید، سپس صبح روز بعد ساعت 7:50 صبح. زنگ ساعت خود را هر روز زودتر و زودتر تنظیم کنید تا به ساعت 6:30 صبح برسید

9. برای مراقبت از خود برنامه ریزی کنید.

نکته حرفه ای: زمان خود را بررسی کنید تا ببینید وظایف خاص چقدر طول می کشد تا تکمیل شوند تا بتوانید ضرب الاجل های واقعی و قابل مدیریت ایجاد کنید.

نکته حرفه ای: خودتان را زیاد کار نکنید. به گزارش Everyday Health، ورزش بیش از حد می تواند منجر به آسیب، خستگی، افسردگی و اضطراب شود. 30 دقیقه در روز، پنج روز در هفته ورزش کنید تا ایمن باشید.

3. برای نوشتن آزاد وقت بگذارید.

ران فریدمن روانشناس می گوید: «تقریباً هر چیزی که می خوریم توسط بدن ما به گلوکز تبدیل می شود که انرژی مورد نیاز مغز را برای هوشیاری فراهم می کند. زمانی که گلوکز کم می‌شود، تمرکزمان برایمان سخت می‌شود، و توجهمان از بین می‌رود. این توضیح می‌دهد که چرا تمرکز روی معده خالی دشوار است.

یکی از بزرگترین دشمنان بهره وری فرسودگی شغلی است و بهترین راه برای جلوگیری از فرسودگی این است که برای خودمراقبتی وقت بگذاریم. نمونه هایی از خودمراقبتی عبارتند از:

 • خواندن کتاب مورد علاقه شما
 • ایجاد یک برنامه آرام بخش شبانه قبل از خواب
 • روزنامه نگاری
 • ورزش کردن
 • رفتن برای پیاده روی
 • مدیتیشن

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های من با کار از خانه، متمرکز ماندن و انجام هر کار به موقع است. به هر حال، خانه جایی است که تلویزیون، تلفن، آشپزخانه و گربه‌های من در آن قرار دارند – دقیقاً با در نظر گرفتن بهره‌وری تنظیم نشده است. با این حال، این بدان معنا نیست که انجام کارها غیرممکن است. خوشبختانه، نکات کاربردی و مفید زیادی وجود دارد که به هر کسی کمک می کند تا به اهداف خود برسد، چه در خانه کار کند و چه در دفتر.

زنی ساعت خود را چک می کند تا مطمئن شود که کارآمد است.

به جای اینکه به طور کامل کار را به درستی انجام دهید، تمرکز کنید زیرا هیچ چیز واقعاً کامل نیست. هرگز فراموش نمی کنم زمانی که روزنامه نگار بودم و زمان زیادی را صرف نوشتن مقاله برای کار کردم. آنقدر زمان صرف کردم تا آن را “کامل” کنم که ضرب الاجل خود را از دست دادم. همیشه باید به کار خود افتخار کنید، اما همچنین باید بدانید که چه زمانی باید به کار بعدی بروید.

به راحتی می توان آنقدر روی کار سرمایه گذاری کرد که از ناهار صرف نظر کرد یا تا حد خستگی تمرکز کرد. مطمئن شوید که لحظاتی را برنامه ریزی کنید تا از وظایف خود فاصله بگیرید و آرام شوید. اجازه دادن به خود برای استراحت به شما کمک می کند تا ذهن خود را پاک کنید و با تمرکز دقیق تری به کار خود بازگردید.

مرا به پروژه ها ببریدمنبع

به یک هدفی که می خواهید یا باید در آن روز به آن برسید فکر کنید و آن هدف را به چند کار تقسیم کنید. زمان مشخصی را برای هر کار اختصاص دهید. انجام این کار به شما کمک می کند متمرکز بمانید و اطمینان حاصل کنید که وظایف شما با دید شما هماهنگ است.

نکته حرفه ای: برخی از خانه‌ها برای فضای کاری پر از عوامل حواس‌پرتی هستند، بنابراین از یافتن مکان‌هایی خارج از خانه برای کار، مانند کتابخانه محلی، فضای اداری مشترک یا کافی‌شاپ نترسید.

13. از انجام چند کار خودداری کنید.

نکته حرفه ای: کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید و به جای انجام همزمان، تک تک آنها را تکمیل کنید. با گروه بندی وظایف مشابه، ذهن شما می تواند به سرعت تمرکز خود را به شغل بعدی در لیست شما تغییر دهد.

14. نزدیک نور طبیعی کار کنید.

لازم نیست نویسنده ماهری باشید تا از مزایای نوشتن رایگان بهره ببرید. نوشتن رایگان در صبح یا قبل از خواب می تواند به سازماندهی افکار شما، تقویت خلاقیت و کاهش استرس کمک کند. نوشتن همچنین می تواند مهارت های ارتباطی شما را بهبود بخشد و شما را به رهبر موثرتری تبدیل کند.

وقتی سعی می کنیم چند کار انجام دهیم، مغز ما بین کارهای مختلف به جلو و عقب می چرخد، که می تواند عملکرد را کاهش دهد و منجر به اشتباهات بیشتر شود.

سخت است که برای مدت طولانی روی یک چیز متمرکز بمانید، بنابراین با کار کردن در فواصل کوتاه، کار را برای خودتان آسان‌تر کنید. به عنوان مثال، روش پومودورو یک تکنیک محبوب برای افزایش بهره وری است. روش پومودورو شامل کار در گام های 25 دقیقه ای با وقفه های 5 دقیقه ای بین هر جلسه است.

این تصور اشتباه وجود دارد که چندوظیفه ای یک راه عالی برای به پایان رساندن سریع چند کار است، زیرا شما همزمان روی چیزهای مختلفی کار می کنید. اما در واقعیت، تنها 2.5٪ از مردم می توانند به طور موثر چند کار را انجام دهند. این به این دلیل است که بر اساس آخرین مطالعات، مغز انسان می تواند در هر زمان روی یک کار تمرکز کند.

در اینجا چند هک بهره وری عالی وجود دارد که روز شما را برای موفقیت آماده می کند.

1. هر روز صبحانه بخورید.

وقتی همه چیز شکست بخورد، مهم ترین هک برای بهره وری صبر است. روزهایی خواهند بود که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود و شما به همه چیزهایی که در لیست کارهایتان قرار دارد نخواهید رسید. در آن روزها با خودتان صبور باشید و به یاد داشته باشید که فردا فرصت دیگری برای بهتر شدن است.

این هک ها به شما کمک می کند تا در محل کار متمرکز بمانید.

11. در کوتاه مدت کار کنید.

نکته حرفه ای: همیشه مطمئن شوید که هدف شما مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع است. به عبارت دیگر – اهداف SMART را ایجاد کنید.

7. از گفتن “نه” نترسید.

نکته حرفه ای: اگر به نظر می رسد روش پومودورو برای شما کار نمی کند، سعی کنید افزایش زمان و وقفه ها را به چیزی که با آن راحت هستید تنظیم کنید.

12. یک فضای کاری اختصاصی داشته باشید.